Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Файне місто Тернопіль

Файне місто Тернопіль

Назва:
Файне місто Тернопіль
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
У Тернопільській області, як у тій Греції — все є. Замки, палаци, церкви, печери, Дністровський каньйон. Навіть гори Медобори, хоч і не Карпати, але теж по-своєму унікальні. Для туристів, що захоплюються історичними пам’ятками, то й узагалі — поле неоране. Дороги в області непогані — як кажуть в народі, «може бути». Тож цього разу автомаршрут буде тернопільсько-замковим: переважно напівруїнами середньовічних замків, де ще наче витає запах пороху та звучить відлуння дзвону шабель...
Ми проїхали Тернопільщиною довільний північно-західний трикутник: від обласного центру на північ, захід — і назад. Тож долучитися до нашої мандрівки можна на будь-якому етапі. Все залежить від того, з якого боку в’їжджає на Тернопільщину автотурист. Якщо зі столиці, то, на нашу думку, маршрут Київ-Житомир-Чуднів-Любар-Гриців-Ямпіль-Ланівці-Тернопіль є оптимальним. Цю дорогу знають далеко не всі українські водії, але повірте — знайти кращий шлях навряд чи вийде.
Файне місто Тернопіль
Ця відома фраза із пісні «Братів Гадюкіних», напевно, найточніше передає відчуття після короткої мандрівки обласним центром. Місто справді гарне — затишне, доброзичливе і дуже західноукраїнське. Не зважаючи на численні катаклізми, пов’язані з війнами, Тернопіль зумів зберегти своє особливе обличчя. Достатньо зауважити, що невеличке місто має на збереженні більше 300 архітектурних та історичних пам’яток. Виїжджати з нього не хотілося, але попереду був доволі ґрунтовний маршрут. Ми ще обов’язково повернемось і пройдемо вулицями Тернополя, не кваплячись...
Збараж
Від обласного центру — 17 кілометрів на північний схід. Тут розташований один із найкраще збережених (відновлених) замків Тернопілля. Збаразька фортеця побудована за всіма правила фортифікаційного мистецтва XV-XVI сторіччя. За оборонними мурами — палац 1730-тих років. Під час козацької облоги влітку 1649 року під стінами замку загинув «преславний козак» Нестор Морозенко, був поранений Іван Богун.
Згідно з археологічними дослідженнями, історія Збаража налічує приблизно 15 тисяч років. У літописах місто на берегах Гнізни вперше згадується у XIII столітті — тоді тут лютували війська Лестька (Лешека) Білого. Потім були князівські чвари, татарські набіги, козацькі війни, турецька навала... Радянська влада зробила у палаці культурно-спортивний комплекс: боксери гатили по грушах, штангісти кидали залізо.
Нині триває реставрація. За словами генерального директора Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолія Маціпури, роботи вистачить на довгі роки. Відновлення наземних споруд — лише частина праці. Науковці виявили під замком багато ходів із відгалуженнями, а розкопали тільки малу їх частину. Тож, якщо підходити до справи ґрунтовно, потрібні спеціальні технічні засоби і значні кошти.
Екскурсанти можуть відвідати в замку декілька залів: зброї, трипільської культури, іконний, дерев’яної скульптури, органний та інші.
Окрім замку та парку біля нього, цікавими для туриста є монастир Бернардинів, церква Успення Пресвятої Богородиці. Рекомендуємо уважно слухати місцеві легенди та байки — їх тут безліч.
Вишнівець
Знаходиться за 30 кілометрів від Збаража по дорозі на Волинь. Містечко невелике і розташоване між двома горбами майже перпендикулярно трасі. Автотурист може «пролетіти» через нього протягом хвилини. Не проґавте з лівого боку вказівник до палацу.
Палац князів Корибутів-Вишневецьких — пам’ятка архітектури XVI-XVIII століття — цікавий не тільки як архітектурна споруда. Екскурсія ним триває від однієї до трьох годин, і, в основному, гід розповідає історію волинського магнатського роду Вишневецьких. Засновник Запорізької Січі Дмитро (Байда) Вишневецький, князь Ярема, який «вогнем і мечем» приборкував непокірних, багато інших представників роду за 350 років залишили значний слід в історії України. І палац колись вражав багатством інтер’єрів, колекцією витворів мистецтва. У 1852 році нащадки Вишневецьких по жіночій лінії, графи Мнішеки, продали палац.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Файне місто Тернопіль

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок