Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Бурштинська ТЕС

Бурштинська ТЕС

Назва:
Бурштинська ТЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Бурштинська ТЕС
Близько сорока років невпинно б'ється могутнє серце енерговелетня Прикарпаття - Бурштинської ТЕС (до 1996 року - Бурштинська ДРЕС). Одна з найпотужніших на Україні теплових електростанцій розташована біля м. Бурштин Івано-Франківської області, на ріці Гнила Липа, на площі у 25 га. її водоймище, місткістю 50 млн. кубічних метрів, займає понад 2 тис, га.
Електростанцію споруджено у 1962-1969 роках із збірною залізобетону за методом потокового будівництва. Обладнання для новобудови виготовляли понад сто підприємств. Висококваліфіковані спеціалісти - представники 38-ми націй і народностей - запишили тут свої "автографи".
У машзалі завдовжки близько півкілометра розмістились 12 енергоблоків - близнюків. 28 квітня 1965 року дав промисловий струм перший турбоагрегат потужністю 200 тис. кВт, а ЗО грудня 1969 року, майже на рік раніше запланованого, став до ладу 12-й енергоблок, і Бурштинська ДРЕС вийшла на проектну потужність 2400 тис. кВт.
Вироблена електроенергія розподіляється по 10-ти лініях електропередач високої напруги 220, 330, 400 кВ, які з'єднують станцію з іншими енергосистемами та споживачами.
Від початку експлуатації електростанції енергетики постійно працюють над удосконаленням процесу вироблення електроенергії, її здешевленням, впровадженням нової техніки, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, прогресивних форм організації праці.
У 1975 році на ДРЕС впроваджено АСУ ТП, яка забезпечує персонал оперативною інформацією щодо техніко-економічних показників, допомагає встановити найбільш раціональний режим експлуатації енергоблоків.
Зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферу, підвищити культуру виробництва, знизити ремонтні витрати дозволило впровадження у 1978-1980 роках схеми пилоприготування котлів високими концентраціями під розрідженням, а введення в експлуатацію установок по відбору сухої золи з електрофільтрів уможливило використання відходів енергетичного виробництва підприємствами будівельної галузі.
В результаті проведення значного обсягу реконструктивних робіт у 1984 році всі 12 енергоблоків Бурштинської ДРЕС переведено на спалювання природного газу.
Вперше у світовій практиці у 1985-1990 роках на енергоблоках № 10, № 9 введено в експлуатацію два асинхронізованих синхронних турбогенератори АСТГ-200, які можуть працювати в режимах вироблення та споживання реактивної енергії, що дозволяє підвищити надійність роботи всіх генераторів електростанції, зменшити втрати електроенергії в мережах.
Бурштинська ДРЕС була базовим підприємством у Львівській енергосистемі, яка обслуговувала п'ять областей України. До того ж, ЗО % виробленої електроенергії (майже 5 млрд. кВт-год щороку) через міжнародну енергосистему "Мир" поставлялось на експорт до Болгарії, НДР, Польщі, Угорщини, Чехословаччини, Румунії.
Досягнення бурштинських енергетиків двічі, у 1967 та 1971 роках, презентувались на ВДНГ СРСР у Москві. А влітку 1974 року у Бурштині відбувся Міжнародний симпозіум енергетиків країн-членів Ради Економічної Взаємодопомоги.
Нині Бурштинська ТЕС - одне з найбільших на Івано-Франківщині підприємств, на частку якого припадає 24 % промислового виробництва.
Відповідно до Указу Президента України з 1995 року БуТЕС на правах відокремленого структурного підрозділу входить до
складу єнергогенеруючої компанії ВАТ "Західенерго".
Проектна потужність електростанції - 2400 МВт, згідно з технічним актом від 31.01,91 р. встановлено потужність 2300 МВт (4 х 185; 8 х 195).
Енергоблоки ТЕС відпрацювали 33--38 років і напрацювали подвійний розрахунковий технічний ресурс.
Основним технологічним паливом є кам'яне вугілля Львівсько-Волинського басейну, окрім якого використовується донецьке та сілезьке вугілля, допоміжним (як підсвітка) є природний газ та мазут. Якість вугілля, що на дходить, значно нижча від проектних норм. Цс негативно впливає на роботу котлів, оскільки вони не пристосовані для спалювання непроектного твердого палива (низької якості з високою зольністю), що призводить до додаткового спалювання мазуту і газу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Бурштинська ТЕС

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок