Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Міжнародні морські перевезення

Міжнародні морські перевезення

Назва:
Міжнародні морські перевезення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Міжнародні морські перевезення
Загальна характеристика міжнародних морських перевезень
Морський транспорт по праву можна вважати міжнародним видом транспорту, тому що лише у деяких країнах, таких як Росія, США, Китай, Канада, Туреччина, Франція, морський транспорт здійснює внутрішні перевезення.
Цей транспорт перевозить понад 80% зовнішньо-торговельних вантажів. Це найбільш дешевий вид транспорту, бо експлуатація морських шляхів не вимагає більших витрат на утримання мережі, як у інших видах транспорту.
Морський флот зосереджений у десятьох найбільших судновласницьких країнах світу: у США, Великобританії, Японії, Німеччині, Франції, Італії, Ліберії, Панамі, Греції, Норвегії. На їхню частку припадає 70% тоннажу світового флоту. До числа великих власників флоту належать також Швеція, Іспанія, Кіпр, Сінгапур, Індія, Данія, Нідерланди, Росія, Україна, Китай, Польща, Румунія, Естонія, Болгарія, Південна Корея та інші.
У світі налічується понад 2000 морських портів різної величини. До найбільших відносяться порти з вантажоборотом понад 10 млн. т. Біля 20 портів мають вантажооборот понад 40 млн. т: Роттердам, Сінгапур, Марсель, Гавр, Антверпен, Гамбург, Генуя, Лондон, Новий Орлеан, Нью-Йорк, Гемптон, Ванкувер, Сан-Себастьян, Кітакюсю, Кавасакі та інші.
Правове регулювання морських перевезень
Основною міжнародною угодою‚ яка визначає взаємини учасників договору морського перевезення і правовой статус коносамента, є Брюссельська конвенція про уніфікацію деяких правил про коносамент від 1924 року (Гаазькі правила). Брюссельським протоколом 1968 року в цю конвенцію були внесені деякі зміни. В даний час у Брюссельській конвеиції беруть участь більше 70 держав. Головну увагу в Гаазьких правилах приділено питанню про відповідальність морського перевізникаи за вантаж.
3 урахуванням критики ряду положень Брюссель-ської конвенції 1924 року з боку вантажовласників різних країн‚ що розвиваються‚ у 1978 році була прийнята Конвен-ція ООН про морське перевезення вантажів, відома як Гамбурзькі правила. Конвенція виливає на практику міжнародних морських перевезень.
Морські перевезення пасажирів і багажу донедавна регламентувалися Міжнародною конвенцією про уніфі-кацію деяких правил‚ що відносяться до перевезення пасажирів морем від 1961 року.
У 1987 році набрала сили нова конвенція про морські перевезення пасажирів, їхнього багажу‚ транспортних засобів і ручної поклажі (Афінська конвенція).
Трампове судноплавство
Трамповими (англ, "tramp" - бодяга) називаються судна, що здійснюють нерегулярні рейси, без чіткого розкладу, і скеровуються судновласниками туди, де з боку фрахтувальників є попит на тоннаж.
Трампові судна перевозять в основному масові вантажі: ліс, руду, вугілля, зерно, нафтопродукти й інші вантажі, перевезені навалом або наливом. Більшість трампових суден універсальні і можуть за необхідності перевозити генеральні вантажі - упаковані й неупаковані вантажі (устаткування, хімікати, апаратуру, металовироби, автомобілі, трактори, вагони, сільськогосподарську техніку).
Договір на перевезення вантажів трамповими суднами укладається у вигляді чартеру (charter, charter-party). Сторонами в чартерному договорі є фрахтувальник (вантажовідправник або його представник) і фрахтівник (перевізник або його представник).
Основні пункти чартерного договору такі:
- час і місце укладення чартеру;
- повне юридичне найменування сторін (преамбула);
- назва й опис судна;
- право заміни спочатку зазначеного терміну;
- рід вантажу;
- місце і умови навантаження і розвантаження;
- порядок оплати фрахту;
- термін подання судна, включаючи канцелінг (cancelling - кінцевий термін подання судна під навантаження);
- інші умови (льодове застереження тощо).
Лінійне судноплавство
Лінійне судноплавство - форма транспортних послуг, що забезпечує регулярні перевезення між установ-леними портами генеральних вантажів за заздалегідь оголошеним розкладом.
Сполучення регулярними лініями підтримується одним або кількома судноплавними компаніями.
Розрізняють три типи ліній:
односторонні, що обслуговуються одним судновласником;
спільні, які обслуговуються кількома транспортними компаніями на основі угод між ними або міжурядовими угодами;
конференціальні, організовані для перевезення вантажів на океанських напрямках на основі угод конференцій судновласницьких компаній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Міжнародні морські перевезення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок