Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат українською: Лівія

Лівія / сторінка 5

Назва:
Лівія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,49 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
В центрі - покої «цариці», яка завдовжки до 13 см і завширшки до 3 см. її справа - безперервно на протязі 7-Ю років відкладати одне яйце за одну секунду. Терміти-робггники відносять яйця в потрібне місце. Із загибеллю «цариці» гинуть всі терміти. Харчуються терміти лише рослинними рештками та відмерлою деревиною, чим завдають шкоди дерев'яним будівлям. З окремих яєць з'являються терміти, що мають очі, а з часом і крила. Вони в певний час покидають термітник і, зробивши нетривалий політ, зариваються в землю, скидають крила і самка, відклавши перші 5-6 яєць стає царицею і з'являється новий термітник. Мурахоїд з клейким язиком є основним ворогом термітів.
До цього часу поширена і завдає значної шкоди муха цеце. Вона переносить трипаносоми і викликає сонну хворобу у людини та хворобу нагана у великої рогатої худоби. Вперше це виявив Девід Брюс в кінці XIX ст. Від звичайної мухи вона відрізняється тим, що крила складені одне на одне та довгим хоботом. З 1000 мух цеце три є носіями трипаносом, які попадають до них з кров'ю диких тварин, головним чином буйволів, антилоп та мавп. На 6 млн. км2 площі Африки поширена ця комаха і щороку завдає значної шкоди, незважаючи па помітні успіхи у вакцинації населення та худоби, а також застосування різних методів боротьби з нею.
Тваринний світ африканських гілей дуже різноманітний за видовим складом, але не такий багатий, як у саванах. В лісах зустрічаються людиноподібні мавпи (шимпанзе та горила, в тому числі гірська), мартишки, павіани, лемури. Типовими тваринами тут є водяний олень, звичайний та карликовий буйволи, бегемот, родич жирафа - окапі, деревний даман, китицехвостий дикобраз, шипохвоста летяга. Збереглися леопарди та лісові коти, а на узліссях — слони. Багато птахів, а саме: папуг, носорогів, бананоїдів, лісових удодів, павичів, турако, нектарниць тощо. Численні ящірки та змії, поширений крокодил.
Фауна Мадагаскару дуже давня і ендемічна. Заслуговують на увагу комахоїдні щетинисті їжаки (тенреки), що відносяться до найпримітивніших сучасних плацентарних ссавців та значна кількість напівмавп - лемурів. З хижаків с лише віверові. Багато птахів, що швидко бігають.
Тваринний світ 1 материка, як і росли-нний, дуже змінений людиною. Особливої шкоди йому було завдано в XX ст. Деякі види тварин (наприк-лад, зебра квагга, у якої смугастою була лише половина тіла) були знищені повністю, інші (чорний та білий носоріг, чорна зебра, дикий осел онагр) Антилопи орікс зустрічаються дуже рідко. Все менше стає слонів, левів, бегемотів - вони стають об'єктами полювання туристів з Європи та Америки, які приїздять в Африку на сафарі. На материку створено близько 180 національних парків та резерватів для охорони тварин, найбільшими та найвідомішими з яких є Серенгеті в Танзанії, Рувензорі в Уганді, Крюгера в Південно-Африканській Рес-публіці, Кафує в Замбії, Цаво в Кенії.
Природні зони
Завдяки значним розмірам материка та рівнинності його рельєфу широтна зональність природи тут виражена дуже чітко, особливо в Північній півкулі. Географічні пояси (екваторіальний, субеква-торіальний, тропічний, субтропічний) та природні зони в кожному з них повторюють-ся по обидва боки від екватора. В еквато-ріальному поясі домінують гілеї, в суб-екваторіальному-перемінно-вологі ліси та савани, а також рідколісся та чагарники, в тропічному - напівпустелі та пустелі, а для субтропічного географічного поясу характерні на-півпустелі, степи, вічнозелені ліси та чагарники. Природні зони, як правило, поступово змінюють одна одну, але простягання та конфігурація їх в Північній та Південній півкулях неоднакові. Якщо на північ від екватора домінує широтне простягання, то на вузькій і менш засушливій південній частині природні зони, особливо на окраїнах, витягнуті з півночі на південь, тобто меридіональне.
Національний парк Цаво в Кенії
В субтропічному поясі Північної півкулі зона жорстколистих вічнозелених лісів та чагарників має локальне поширення - це вузька смуга на узбережжі вздовж північних схилів Атлаських гір.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Лівія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок