Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Миргороді, «Кремінь» у Кременчуці.

Миргороді, «Кремінь» у Кременчуці.

Назва:
Миргороді, «Кремінь» у Кременчуці.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,54 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Миргороді, «Кремінь» у Кременчуці. Функціонують також туристичні бази «Новосанжарська», «Сонячна», «Бузковий гай», «Кротенківська». ; ^'АУ , , ;
Полтавщина заселена з доби пізнього палеоліту (понад 20 тис. років тому).
На Полтавщині виявлено близько 50 пам'яток скіфсько-сарматського періоду. Серед них виділяється Більське горо-дище — одна з найбільших у Європі скіфських архео-логічних пам'яток. Деякі дослідники пов'язують його з Гелоном, що згадується Геродотом у його «Історії греко-перських воєн». Городище з прилеглою територією оголо-шено заповідником.
У VIII—IX ст. територію Полтавщини населяли пере-важно сіверяни. В IX—X ст. край належав до Переяславсь-кої землі. По Ворсклі в її нижній і середній течії проходив південний кордон давньоруської держави, що відмежовував її від територій, де безперешкодно пересувались кочові пле-мена — печеніги, половці та ін. Ще за Володимира Свято-славича розпочато будівництво укріплень по Остру, Трубе-жу, Сулі, Стугні (Посульська лінія).
Полтавщина входила до складу Черкаського і Перея-славського староств Київського воєводства. В той час, за свідченням французького інженера Г.-Л. де Боплана, на Полтавщині існувало понад 300 поселень. Великі земельні наділи мали тут польські магнати — Жолкевські, Конєц-польські, Потоцькі та ін. Найбільшими землевласниками бу-ли князі Вишневецькі. Яремі (Єремії) Вишневецькому нале-жали на Лівобережжі — переважно на Полтавщині — 53 великих населених пункти (Ромни, Лохвиця, Лубни, Пиря-тин, Глинськ, Хорол, Полтава). Столицею володінь Я.Виш-невецького були Лубни, де він побудував розкішний палац, зруйнований козаками в 1648 р., в ході боїв з польською армією, оскільки Ярема Вишневецький із своїм 6-тисячним надвірним військом воював на боці польського уряду. Його син Михайло в 1669-1673 pp. був польським королем.
Після початку визвольної війни були створені Пол-тавський, Миргородський, Лубенський, Гадяцький полки.
Полтавщина, як і Чернігівщина, була надійним тилом армії Б. Хмельницького.
Після скасування в 1781 р. Гетьманщини територія Полтавщини входила до складу Київського, Чернігівського, Катеринославського (з 1783) намісництв, а з 1796 р. — Ма-лоросійської губернії. В 1802 р. була створена Полтавська губернія. ;:и,-. , T^fi-r : :Т :'. -* - * ** ,:М'
В 1925 p., після скасування губернського поділу, Пол-тавщина складалася з 5 округ. У 1932 р. її територія була поділена між Київською і Харківською областями, а в 1937 р. було створено Полтавську область.
На Полтавщині збереглись давні історичні міста: Хо-рол, Говтва, Лубни, Пирятин, Полтава та ін.
Найдавнішим із населених пунктів Полтав-щини є Хорол, який уперше згадується в 1083 р. Там народився відомий фольклорист і літерату-рознавець М.А. Цертелєв (Церетелі). В місті бували поети В.А. Жуковський (1837 р.) і ™ О.С. Пушкін (1820 p., 1824 p.).
В Місто Лубни пов'язане з ім'ям А. Керн -уродженої Полторацької, дочки предводителя місцевого дворянства. Тут пройшло її дитинст-во, пізніше вона теж часто приїздила сюди. На місці колишньої садиби Полторацьких закладе-но парк.
Неподалік від Лубен розташований ансамбль Мгарсько-го Спасо-Преображенського монастиря, заснованого в 1619 р. на кошти Раїни Вишневецької — двоюрідної сестри Петра Могили. Тут у чернечому сані в 1663 р. перебував Юрій Хмельницький.
Ансамбль складається з Преображенського собору, Бла-говіщенської церкви, трапезної з келіями, надбрамної дзві-ниці, будинку ігумена, двоповерхового готелю.
И Полтава розташована по обидва береги р. Ворскли. У письмових джерелах поселення вперше згадується в 1174 р. під назвою Лтава. Після монголо-татарської навали поселен-ня прийшло в занепад. Перша згадка про нього
після тривалої відсутності будь-яких відомостей відносить-ся до першої половини XV ст., коли документи наводять уже назву Полтава. В 1430 р. Полтава була передана вели-ким литовським князем Вітовтом у володіння Лексади Мансурксановича, Лекси — татарського мурзи, що після прийняття православ'я отримав титул князя і родове ім'я Олександра Глинського.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Миргороді, «Кремінь» у Кременчуці.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок