Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати: Місце країн – лідерів у світі

Місце країн – лідерів у світі

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Місце країн – лідерів у світі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,64 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Місце країн – лідерів у світі
Іртернаціоналізація господарського життя у другій половині ХХ ст. стала провідною тенденцією розвитку сучасної світової економіки. Однією з головних особливостей цього процесу є утворення великих зон впливу найбільш розвинутих країн. Вони стають своєрідними інтеграційними угрупуваннями, навколо яких об’єднуються інші держави, що забезпечує їм важливу роль у світовому господарстві й політиці.
Європейський Союз на сьогодні є найбільшим економічно обгрунтованим об’єднання у світі держав, спільною рисою яких є приблизно однаковий ступень розвитку.
Важливу роль в світовому господарстві та ЄС відіграють країни-лідери Європейського Союзу, до яких належать Велика Британія, ФРН, Італія та Франція.
Це країни з високорозвинутою економікою, що здійснюють великий вплив на формування міжнародних економічних відносин. Традиційно вони є основоположниками створення більшості міждержавних організацій і блоків в галузях економіки, фінансів, банківської системи, окремих напрямках промисловості і сільського господарства.
За розмірами виробництва, рівнем економічного і соціального розвитку ці країни посідають одне з провідних місць в світі, також за розмірами ВВП.
Географічне положення
Країни-лідери мають вигідне географічне положення в світі.
В основному вони розташовані в Західній Європі, окрім Італії, що знаходиться на Півдні.
Великобританія розташована на островах Північно - Західної Європи. Їй належать острів Великобританія, частина острова Ірландія та довколишні острови. Країна поділяється на чотири історико-географічні області: Англію, Уельс, Шотландію та Північну Ірландію. Найближчими сусідами, що знаходяться на материку Євразія, є Франція та Бельгія. На заході межає з Ірландією, що була 700 років колонією Великобританії.
Франція лежить на Заході Європи. Крім континентальної частини, до її складу входить острів Корсика. Сусідство на півночі й сході з найрозвинутішою частиною Західної Європи, що простягнулась від Центральної Англії до Північної Італії.
Німеччина лежить у центрі Західної Європи. Через її територію проходять важливі трансєвропейські шляхи як широтного, так і меридіального напрямків. Північний і південний кордони країн збігаються з природними рубежами, західні й східні відкриті і не раз являли собою театри воєнних сутичок.
Італія розташована на півдні Європи. Її територія охоплює південні схили Альп, паданську низовину, Апеннінський півострів, острови Сицилію і Сардинію. 4/5 її кордонів є морськими. Найважливішою особливістю географічного положення Італії є її розташування на шляхах між Південно – Західною Європою і Середнім Сходом.
Ці країни мають вихід до морів: Франція – до Середземного моря та Атлантичного океану; Італія – до Адриатичного, Іонійського, Тіренського та Лігурійського морів; Великобританія – до Північного та Ірландського морів, та до Атлантичного океану; Німеччина до – Північного та Балтійського морів.
Також слід зазначити, що Італія, Німеччина та Франція мають спільну гірську систему – Альпи.
Характеристика економічного росту
країн-лідерів
Сільське господарство
Промисловість
Сфера послуг
Країни-лідери мають добре розвинене і дуже інтенсивне сільськогосподарське виробництво, яке відрізняється високим рівнем ефективності і продуктивності, крім Італії, сільське господарство якої за стандартами ЄС, недостатньо ефективне.
Слід зазначити, що країни-лідери приблизно на половину забезпечують себе продуктами харчування власного виробництва. Основними посівними культурами є овес, картопля, цукровий буряк, пшениця.
Промисловість цих країн також займає помітне місце в світовій економіці.
В обробній промисловості країн пріоритет мають такі галузі:
Загальне машинобудування: виробництво сільськогосподарської технікита станків, включаючи текстильне обладнання;
Транспортне машинобудування, де особливе значення мають автомобілебудування, суднобудування та аерокосмічна промисловість;
Виробництво металів;
Хімічна промисловість: фармацевтика, агрохімія, парфумерія та іню;
Харчова промисловість;
Електроніка та електротехніка: комп’ютери, програмне забезпечення, засоби телекомунікації, медичне обладнання та ін.

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Місце країн – лідерів у світі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок