Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Економічна географія США

Економічна географія США

Назва:
Економічна географія США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,91 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Економічна географія США


План
1. Загальна характеристика.
2. Глобалізація бізнесу й інформаційна революція.
3. Фінансова система.
4. Сільське господарство.
5. Розвиток промисловості, транспорту й сфери послуг.
6. Зовнішньоекономічні зв'язки.


Загальна характеристика
Сполучені Штати Америки є найбільшою державою світу. Країна розташована в усіх кліматичних поясах, що сприяє сільському господарству й туризму, має більше ста видів корисних копалин. З природних ресурсів найбільшу ластку в обсязі продукції видобувної промисловості у вартісному обчисленні складають енергоресурси (90 %): нафта, вугілля, природний газ, уран. Близько 75 % видобутку металів припадає на залізну руду й мідь. Разом із тим до 50 % потреб національної економіки в мінеральній сировині задовольняється за допомогою імпорту. Зокрема, США не має у своєму розпорядженні запасів таких стратегічних металів як хром, марганець, вольфрам, кобальт. Маючи п'ять відсотків світового населення, країна видобуває п'яту частину світового виробництва міді, вугілля й нафти. Сільське господарство Сполучених Штатів постачає на світовий ринок 50 % кукурудзи, 20 % яловичини, свинини, баранини, близько однієї третини пшениці. США — найбільший світовий покупець (13 % світового експорту) і продавець (18 % світового імпорту). Причому, що характерно для американської економіки, державні підприємства можна перерахувати на пальцях (поштова служба й комісія з ядерних досліджень), навіть авіалінії і телефонна система в США приватизовані. Основні зусилля уряду зосереджені на розробці й дотриманні антитрестового законодавства. Сутність цієї системи полягає в недопущенні змови великих компаній (трестів) і встановлення монопольних цін на товари й послуги.
Валовий національний продукт, валовий внутрішній продукт і ВНП на душу населення в 1998 і 1999 pp. |
1998 | 1999
ВНП (у млн дол. США)
ВВП (у млн дол. США)
ВНП на душу населення (у дол. США) | 7 902 976
8 230 397 29 240 | 8 350 957
8 708 870
30 600
Американська модель економіки характеризується такими принциповими рисами як глобалізація бізнесу та інформаційна революція.
Глобалізація бізнесу й інформаційна революція
Глобалізація бізнесу означає інтеграцію країни та її суб'єктів господарювання у світову економіку. Уже зараз понад половини доходів великих американських корпорацій створюється за кордоном: величезного значення набув процес розвитку зовнішньої торгівлі й іноземного інвестування. У свою чергу США також одержують передові закордонні інвестиційні товари й технології; у країні діють численні філії і дочірні підприємства європейських і японських фірм г Якщо наприкінці 1970-х pp. із зовнішньою торгівлею було пов'язано близько 17 % економіки США, то до кінця 1990-х років американська економіка вже на чверть залежить від експорту.
Сильні зовнішньополітичні позиції США, першість американської моделі розвитку економіки визначають лідерство США в процесі глобалізації. Жодна інша країна світу поки не в змозі протиставити більш успішну модель росту. США одержують переваги навіть від того, що колишні економічні теорії за всіх часів вважалися неприпустимими.
Зміцнення курсу долара в результаті світової валютно-фінансової кризи та воєнних дій у Югославії призвело до зменшення американського експорту і значного збільшення імпорту. Дефіцит торговельного балансу США досяг небачених розмірів, його оцінюють у суму понад 240 млрд дол. Будь-яка інша країна вже давно б зіткнулася із серйозними труднощами, із занепадом вітчизняного виробництва й витисненням вітчизняних товарів із внутрішнього ринку. В економіці Сполучених Штатів нічого подібного не відбувається. Ріст імпорту призвів до збільшення пропозиції, зниження цін, великого вибору в споживачів, створив понад 2 млн робочих місць у сфері послуг, змусив вітчизняних виробників бути більш конкурентоспроможними. Місцеві компанії одержали можливість переустаткування своїх виробничих потужностей за рахунок дешевшого японського та європейського устаткування, що є додатковим фактором росту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Економічна географія США

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок