Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Буроземні ґрунти на території Яремчанської міської ради, їх фізично-хімічні властивості та розповсюдження. Будова профілю буроземних ґрунтів за фізико-хімічними властивостями.

Буроземні ґрунти на території Яремчанської міської ради, їх фізично-хімічні властивості та розповсюдження. Будова профілю буроземних ґрунтів за фізико-хімічними властивостями.

Назва:
Буроземні ґрунти на території Яремчанської міської ради, їх фізично-хімічні властивості та розповсюдження. Будова профілю буроземних ґрунтів за фізико-хімічними властивостями.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Буроземні ґрунти на території Яремчанської міської ради, їх фізично-хімічні властивості та розповсюдження. Будова профілю буроземних ґрунтів за фізико-хімічними властивостями.


План.
1 Буроземні ґрунти на території Яремчанської міської ради, їх фізично-хімічні властивості та розповсюдження.
2 Будова профілю буроземних ґрунтів за фізико-хімічними властивостями.
Список літератури.


У межах України власне Карпати займають 19,5 тис. км2, охоплюючи території Львівської( 18,6%), Івано-Франківської(37,5 %), Чернівецької (15,8 %) та Закарпатської (65,9 %) областей.
Ґрунтоутворення у Карпатах розвивається на продуктах вивітрювання трьох комплексів геологічне різновікових гірських порід. Найдревнішими (палеозой) є метаморфічні породи Рахівського масиву і Чивчинських гір; молодими (крейда, палеоген) - флішові породи, які представляють · Складчасті Карпати, що займають до 90 % площі; наймолодшими (неоген) - ефузивні породи Вулканічних Карпат.
У нижній частині Рахівського масиву виділяється гнейсово-сланцева свита порід, які датовані протерозоєм. Над цією свитою залягає значна товща (1000 м) палеогенових порід.
Ґрунтотворними породами у Карпатах переважно є флішові утворення і продукти їх вивітрювання. Це осадові гірські породи, які утворилися у глибоководних геосилікатних морських басейнах. Характерною особливістю флішу є ритмічне чергування шарів піщаників, аргілітів, алевритів, мергелів, вапняків тощо. З точки зору участі у ґрунтоутворенні в Карпатах можна виділити три типи флішових порід: з переважанням грубошаруватих піщаників; з чергуванням шарів піщаників і глинистих сланців у співвідношенні 1:1; з переважанням глинистих сланців - алевритів з тонкими прошарками піщаників.
2. Дерново-буроземні та лучно-буроземні ґрунти Карпат переважно поширені на першій і другій, іноді третій, надзаплавних терасах. На перших двох терасах русловий алювій часто перекритий шарами суглинкових і гли ни стих
алювіальних та делювіальних насосів. Вони принесені із прилеглих схилів і значною мірою складаються із "буроземного матеріалу", який утворюється у процесі денудації бурих гірсько-лісових ґрунтів.
На безлісому гірському поясі, що залягає в середньому вище 1450 м над рівнем моря і має назву "полонини", поширені гірські лучно-буроземні ґрунти,
Рис. Бурі лісові грунти
А-профіль типового бурозему;
В-буроземно-підзолистий оглеєний
грунт Передкарпаття
- оторфована темно-сіра дернина Нd - 0-8 см, з коричневим або темно-бу рим відтінком, густо пронизана коренями біловуса І напівчагарників, перехід ясний ;
- гумусовий горизонт З - 5-30 см; темно-бурого кольору, грудкувато-зернистої структури, часто містить велику кількість сильно вивітрених розм'як -шених уламків корінних порід і напіврозкладених решток, перехід помітний;
-НРm-перехідний, поглинений(метаморфізований),рівномірно бурий або коричнево-бурий, світліший від попереднього, грудкувато- горіхуватий, ущіль- нений
- P - 26-45 см; материнська порода, можуть бути уламками корінних по- рід, якщо грунт гірський;
- нижній перехідний до породи горизонт Ph - 46-65 см; ясно-бурий, донизу з оливковим відтінком, майже повністю складений із вивітрених уламків породи, між якими залягає дрібнозем; донизу переходить у корінну породу.
Egl-елювіальний осолоділий горизонт, білястий, плитчастий або шарува- то- лускуватий, конкреційний із вохристими плямами;
Igl –ілювіальний, брудно-бурий, щільний,брилистий з глинисто-гумусо- вими і сизуватими плівками по гранях;
Таким чином, з огляду на генетико-морфологічну будову, ці ґрунти не-доцільно розорювати, а найкраще їх використовувати як природні кормові угіддя.
Лісові буроземні ґрунти відрізняються від типових бурих гірсько-лісових ґрунтів чітко вираженою диференціацією профілю на елювіальний та ілювіальний горизонти. Трапляються вони в межах усього гірсько-лісового поясу, але приурочені переважно до більш або менш вирівняних елементів рельєфу - терас річок, довгих делювіальних шлейфів, рівнинних гірських ділянок. Більшість із цих ґрунтів піддається постійному або періодичному пере-
зволоженню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Буроземні ґрунти на території Яремчанської міської ради, їх фізично-хімічні властивості та розповсюдження. Будова профілю буроземних ґрунтів за фізико-хімічними властивостями.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок