Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Водно-болотні угіддя Косівщини.

Водно-болотні угіддя Косівщини.

Назва:
Водно-болотні угіддя Косівщини.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,50 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Науковий реферат
Водно-болотні угіддя Косівщини.


Фізико географічні умови.
Косовський район розташований на низькогір'ї Покутських Карпат та ерозійних межиріччях Передкарпаття у внутрішній та зовнішній зонах Перед карпатського прогину і тільки вузька південно-західна частина відноситься до гірської тектонічної зони (Орівська скиба). У рельєфі вона представлена гірськими хребтами з середніми висотами 1100-1300 м.н.р.м. Хребет Ігрець і Рокитнянсько-Грегітський вододіл, з'єднуючись утворюють суцільну смугу. (Картосхема). Ці пануючі на південному заході висоти дають початок і загальний напрям гідро сітці району.
Поверхневі води Косівського району складаються переважно з річкової сітки, яка має тут значну густоту — до 1,1 км/км2. Озерність і заболоченість території низька, штучні водойми поширені здебільшого на височинній передгірній частині. Під водами знаходяться понад 800 га (0,9 %} території.
За схемою гідрологічного районування України весь район розташований в межах Дністровсько-Прутської гідрологічної області, яка входить до складу гідрологічної країни Українських Карпат. Область характеризується такими показниками:
1. коефіцієнт густоти річкової сітки 1 км/км і більше;
2. похил річок 60-80 м/км у верхів'ях, 5-10 м/км у пониззях;
3. швидкість течії річок 3-5 м/с;
4. заболоченість водозбору незначна;
5. величина річкового стоку з висотою збільшується від 200 до 1000 мм;
6. усі річки мають паводковий режим;
7. розподіл стоку протягом року весна 30-50%
літо-осінь 30-45%
зима 10-18%
8. льодостав нестійкий, характерні затори.
Річкова сітка Річкові басейни
Весь Косівський район відноситься до басейну Прута. Саме yа Косівщині розташовані верхів'я і середня течія таких його великих правих приток як Лючка, Пістинька і Рибниця, а по межі з Буковиною протікає найбільша притока Прута - ріка Черемош.
Правими притоками Прута першого порядку є Лючка, Пістинька, Рибниця, Березівка, Цуцулин і Черемош. Стосовно Лючки слід зробити деякі зауваження. Вважається, що вона впадає не в Прут, а в Пістиньку. Проте, якщо врахувати, що Лючка впадає у Пістиньку аж на прутській заплаві, на відстані менше 1 км від впадіння самої Пістипьки у Прут, то цілком справедливо було б називати частину русла від злиття двох річок Лючки і Пістиньки спільним гирлом, а їхні річкові системи цілком самостійними.
Три річкові системи - Рибниці, Лючки і Пістиньки займають приблизно однакову площу в межах району, в середньому трохи більше 25%, дещо меншу плащу займає басейн Черемошу близько 20%, а на басейни інших двох річок припадає незначна частка, Цуцулина - 2,9%, а Березівки тільки 0,5% (діаграма, картосхема ).
Діаграма співвідношення площ річкових басейнів
Основні річкові системи
Річкова система Лючки.
Річка Лючка мас загальну довжину 42 км, в т.ч. в межах району 28 км. Площа басейну - 397 км2, в т.ч. в межах району 229,3 км2. У межах Косівського району протікає через села Лючки, Середній Березів, Нижній Березів, Люча,, Стопчатів, селище Яблунів.
Витік річки знаходиться нижче сідловини між вершинами Рокита Мала і Рокита Велика. У межах Косівського району найбільшими є її праві притоки: Мала Лючка, Ратунзява, Варатик, Лунга, Акра, Рушір, Кошелівка.
Найбільшою притокою Лючки є її ліва притока Сопівка, яка разом із своєю правою притокою Ключівкою протікає Коломийським районом (крім витоків, які знаходяться на Слобода-Рунґурському низькогір'ї частково в межах Косівського району). Інші ліві притоки невеликі: Ласкунца, Медвежий, Рунковий, Красник, Керлибага.
Долина у верхів'ї каньйоноподібна, нижче V-подібна, ширина 1,2-2,0 км. Ширина заплави до с. Лючки 10-20 м, на окремих ділянках заплава відсутня. Нижче її ширина досягає 150 м. Річище слабозвивисте, пересічна ширина 6-12 м (найбільша-32 м). Пересічна глибина-40 см, найбільша - 1,0-1,5 м.
У басейні Лючки є ряд водоспадів. Найвідоміші — Рушірський Гук висотою 4 м, який утворився на місці прориву річки Рушір крізь складку Мегури і Тарниці, а також водоспад Гребля на самій Лючці у с. Нижній Березів. На потоці Закамінному є водоспад Гут висотою 3 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Водно-болотні угіддя Косівщини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок