Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Охорона праці в гірничій та нафтовій промисловості

Охорона праці в гірничій та нафтовій промисловості

Назва:
Охорона праці в гірничій та нафтовій промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,44 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Необхідність спеціальності “Охорона праці в гірничій та нафтовій промисловості” для рішення проблем паливно-енергетичного комплексу країни, та роль обчислювальної техніки для розв’язання цих проблем.
Нафта і газ широкого вжитку набули тільки в XV столітті. На використання мало значний вплив на науково-технічний прогрес нашого віку. Практично немає такої галузі економіки, де б не використовувалась нафта, газ та продукти їх переробки. Вони не є головними сучасними енергоносіями.
Високий рівень щорічного видобутку до нафти і газу в світі може призвести до швидкого вичерпання їх запасів із надр Землі. Такі побоювання небезпідставні: запаси нафти і газу нашої планети обмежені. Тому перед людством стоїть задача раціонального та економічного їх використання.
На сьогоднішній день значно далеко не всі запаси нафти і газу в Україні. Є ще великі території, переважно акваторії морів, де можуть бути відкриті нові родовища. Недостатньо розвідані також великі глибини земних надр. Це дає змогу з оптимізмом дивитись на подальший розвиток нафтогазової промисловості. Нафта і газ відіграє основну роль в паливно-енергетичному комплексі нашої країни.
Сучасне виробництво нафтової і газової промисловості – це складний і часто передбачений комплекс небезпечних і шкідливих виробничих факторів, взаємодія яких нерідко починається від незадовільного стану будівель і споруд та закінчується несправною технікою, обладнанням, аваріями.
Звичайно, в багатьох випадках у судженні таких порушень і недоліків є важкий фінансовий стан підприємств, установ і організацій, але досліджуючи фактором все-таки виступає низький рівень організації цієї роботи, послаблення контролю, відсутність профілактичних заходів і т.д.
В нашій країні придають велике значення рішенню правових і організаційно-технічних питань, зв’язаних із забезпеченням безпечних умов праці.
Механізація і автоматизація підприємчих процесів, наукова організація праці – основи зниження і виключення підприємчого травматизму, аварій і професіональних захворювань. В сучасних умовах головними в проблемах безпеки праці являється створення техніки, яка виключає нещасні випадки на підприємствах. Крім огороджувальної техніки необхідно встановити відповідні і запобіжні засоби, ціль яких – автоматично виключити машину або окремі блоки при виникненні загрози нещасного випадку.
Охорона праці і техніка безпеки в нафтовій промисловості має ряд спеціальних особливостей. Це пожаробезпека підприємственних об’єктів, зв’язана з нарахуванням вуглеводів, які легко загоряються, проникають через негусті шпарки, які викликають необхідність розробки спеціальних мір по техніці безпеки в тісному зв’язку з протипожежною профілактикою. Велике значення безпеки робітників має герметизація приладів, виключаючи забрудненість робочої атмосфери, можливість зривів, пожарів і отруєнь.
Більшість підприємчих процесів в нафтовій промисловості йдуть на відкритому повітрі, часто при поганих метрологічних умовах. Бурове і нафтопромислове експлуатаційне обладнання зовнішніми діями, корозії, низькими температурами, що приводить до порушення стійких характеристик конструкції і їх передчасному зрушенню.
Технологічним процесам притаманні: високий тиск, підвищенні температури. В них використовують агресивні і токсичні явища, великі маси гарячих рідин і газів, взривочні і радіоактивні речовини. Специфічним для нафтової промисловості являється застосування громіздкого і тяжкого бурового (розчину) і експлуатаційного обладнання, яке приходиться часто переміщати при монтажі, ремонті, погруз ці. На сьогоднішній день саме в цій галузі сталась критична ситуація що до забезпечення працівників підприємств засобами індивідуального захисту, особливо спецодягу.
На допомогу цьому приходить прийнятий Верховною Радою України закон про “охорону праці” від 14 жовтня 1992 р. Цей закон визначає основні положення, що до реалізації конструкційного права громадян та збереження здоров’я, на охорону їх життя в процесі трудової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Охорона праці в гірничій та нафтовій промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок