Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ

ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ

Назва:
ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,79 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ”


Дорогоцінне каміння — мінерали, які володіють красивим зовнішнім виглядом (як правило, тільки після шліфування і/чи полірування) і при цьому досить рідкі, що і зумовлює їх вартість. Їх широко використовують для виробництва ювелірних виробів. Багато видів дорогоцінних каменів можна виготовляти штучно (такі синтетичні камені коштують набагато дешевше). Менш рідкі мінерали часто називають напівкоштовними. 
Агамт, , прихованокристалічний оксиду кремнію, головним чином тонковолокнистого халцедону. Ювеліри називають агатом халцедон без явної шаруватості, але з різними включеннями, що створюють конкретний малюнок: моховий агат, агат зірчастий і інші. Назва походить від на Сицилії (можливо, сучасна Караби), інше тлумачення — від грецького «агатес» — щасливий.
Колір
Чергування сіро-блакитних і білих шарів. Якщо з білими шарами чергуються шари жовтий, червоний, бурий, чорний чи інший кольори, то такий різновид може мати власну назву.
Різновиду
Агат бастіонний (шари утворять малюнок, що нагадує зображення бастіонів);
Агат бразильський (з концентричними шарами);
Агат очковий;
Агат блакитний;
Агат мохової (дендритовий);
Агат дерев'янистий;
Агат дисковий
Агат зірчастий
Агат іризуючий.
Історія каменю
З древніх часів використовувався для виготовлення прикрас, печаток, судин, а також як матеріал для вирізання зображень. Оброблений у формі ока, агат містився в очниці статуй і служив для відлякування чорних сил. У середні століття растертий з водою агат застосовувався у виді примочок при укусах і . В часи Відродження в вважався у майстрів. Самий великий виріб з агата зберігається в одному з музеїв — це майже плоске блюдо діаметром 75див., вирізане з цільного каменю. Агат давно привертав увагу цінителів самоцвітів, знахарів і . вважав, що агат корисний при лікуванні укусів павуків і , що ліки, що розтираються в агатових ступках, сприяють лікуванню хвороб і щасливому дозволу від тягаря. На його думку, носіння перснів з агатом додає людині красномовство і розум, сприяє відразі бур і допомагає спортивним успіхам атлетів, утихомирює гнів.
Лікувальні властивості
Знижує дію отрути. Дають хвор тримати і кладуть у рот, коли під час хвороби мучить неутолимая спрага. Допомагає при серцево-судинних захворюваннях. У лікувальних цілях агатовому намист рекомендується носити при тривалому кашлі, хворобах горла і зубів.


Смарагд — дорогоцінний камінь 1-го класу. Великі бездефектні смарагди густого тону вагою вище 5 цінуються дорожче алмазу.
Є прозорим різновидом берилу Be3Al2SiO6, забарвлений в трав'янисто-зелений колір хрому Cr2O3.
Основні родовища ювелірних смарагдів знаходяться в (), () і на ().
Сапфір — мінерал сімейства , дорогоцінний камінь. Хімічна формула Al2O3 ( алюмінію).Сапфіри мають дуже багату колірну гаму. Крім звичного нам синього кольору, зустрічаються екземпляри жовтогарячого, рожево-жовтогарячого, жовтого, зеленого і рожевого кольорів, а також безбарвні. Синій колір сапфіра обумовлений домішками і заліза матриці Al2O3. Сапфір характеризується твердістю і блиском. Блакитні сапфіри є самими коштовними представниками родини сапфірів.
 


Рубін (rubens,rubinus—червоний) — дорогоцінний камінь із сімейства корундів. Рівень складає 9. Червоне фарбування додають домішки . Тільки червоні корунди називаються рубінами, всі інші варіації називаються .
Родовища
Крім зустрічається на всіх континентах. Цінуються в основному азіатські рубіни. Головними країнами-експортерами рубінів є , і . Користаються також рубіни зі східної , з таких країн як Кенія і Танзанія.
Застосування
 
прикраси.
Історія
Вважають, що рубіни добувалися вже в столітті у . 2000 років тому рубіни цінувалися й в Індії і використовувалися як талісмани. Знали рубіни також єгиптяни, і .
У в Європі відкрили спорідненість рубіну до сапфіра. У навчилися робити рубіни штучно.
Марновірство
У старовину рубіни вважалися як «камені життя і любові». Вважалося, що володіння таким каменем додає хазяїну більше влади, сміливості і достоїнства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок