Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Відкриття Амазонки

Відкриття Амазонки

Назва:
Відкриття Амазонки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,22 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Відкриття Амазонки


Восени 1499року від берегів Іспанії відпливла флотилія з чотирьох каравел і взяла курс на південний захід. Нею командував Вісенте Яньєс Пінсон, який брав участь у першому поході Колумба. Пізнавши смак подорожей і вже заражений бацилами честолюбства, він вирушив шукати в далеких країнах золото і коштовності.
Каравели перетнули Атлантичний океан і в січні 1500 року підійшли до східного виступу Південної Америки приблизно близько 6° південної широти. Одного разу флотиліязбилася з дороги і втратила землю з поля зору. Невдовзі стався дивовижний випадок: океан, по якому пливли каравели, був повен... прісної води.
Порадившись, моряки дійшли висновку, що перебувають у районі впадіння в океан якоїсь величезної річки, їхні припущення підтвердились. Знайшовши один із рукавівгирла, іспанці піднялися по ньому вгору на кілька кілометрів. По дорозі їмзустрілося кілька індіанських селищ, їхні жителі привітно зустріли прибульців ,однак ті мали зовсім не мирні наміри: висаджувались на берег і влаштовувалиполювання на індіанців, їм удалося захопити в полон понад тридцять чоловік. Цейживий «товар» вони збиралися вигідно продати після повернення.
Так було покладено початок «страхітливій чумі» — рабству і работоргівлі напівденноамериканському континенті.
Одного разу ,немовби з метою помститись за вчинені злочини, на каравели піднялася величезної сили хвиля, яка прийшла з океану. Це була страхітлива амазонська поророка. Вона пошкодила і розкидала судна іспанців.
Приголомшеніморяки довго не могли прийти до тями. Тільки-но вода спала, уцілілі каравелиз'єдналися і поквапились піти з небезпечного місця.
Не знайшовши нізолота, ні коштовностей, втративши половину флотилії і частину екіпажу, Пінсону вересні 1500 року повернувся на батьківщину. В трюмах уцілілих кораблів булотрохи сандалового дерева, цукрової тростини, різних дивовиж та полоненінапівживі індіанці.
Затегеографічні результати подорожі дуже великі: були відкриті північно-східне узбережжя Південної Америки і гирло Амазонки. Одного разу, це було 24 червня1542 року, мандрівники безшумно пристали до одного із селищ, маючи намірпоповнити запаси провіанту. Довкола панувала тиша, та щойно люди зійшли на берег, як на них посипався град списів і стріл. Натовп індіанців навальноатакував зайд і так само швидко розсіявся після залпів із мушкетів. Однак незваним гостям довелося поквапливо відступити.
Після боюіспанці розповідали, що їм довелося битися із лютими індіанцями, які спритноволоділи списами і луками. Довге волосся вкривало їхні плечі і спини, а настегнах вони мали короткі спіднички.
У щоденникуКарвахаля з'явився відповідний запис, в якому висловлювалося припущення, щоіспанці потрапили в країну амазонок.
Епізод бою іспанцівз «амазонками» мав свої наслідки. По-перше, Велику ріку назвали рікою Амазонок,а пізніше переінакшили в Амазонку.  
Так було відкрито царицю річок Амазонку. Що ждо її витоків, то знадобилося ще два століття на те, щоб розгадати їх таємницю.Однак в Амазонки є ще немало таємниць, і немало часу і праці потрібно на те,щоб пізнати її загадковий світ. Найбільша річка світу жде новихпершовідкривачів і дослідників.
Амазонка—найбільшарічка на нашій планеті, її витоки—могутні гірські річки Мараньйон і Укаялі —беруть початок у Перуанських Андах. Після їх злиття Амазонка протягом кількохтисяч кілометрів тече рівниною і біля міста Белена впадає в Атлантичний океан.
На цьомудовгому шляху, який простягнувся від одного краю південноамериканськогоматерика до другого, велику річку живлять сила-силенна приток, причому 17 ізних являють собою великі річки завдовжки від 1500 до 3500 кілометрів. Одні зних за водністю такі, як Дніпро, а інші—як Об чи Лена. Наймогутнішіпритоки—Пурус, Ріу-Негру, Мадейра, Тапажос, Шінгу, Токантінс. До недавньогочасу ніхто до пуття не знав, яка довжина Амазонки і яка її водоносність.Сперечалися також, який витік Амазонки головний—Мараньйон чи Укаялі? Суперечкарозв'язалась на користь першої з цих річок, бо в місці їх злиття Мараньйон несеводи в кілька разів більше, ніж Укаялі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Відкриття Амазонки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок