Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Зсув в результаті землетрусу 2001 року в Cальвадорі

Зсув в результаті землетрусу 2001 року в Cальвадорі

Назва:
Зсув в результаті землетрусу 2001 року в Cальвадорі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зсуви та їх класифікація
Зсув в результаті землетрусу 2001 року в Cальвадорі


Зсуви - це зміщення мас гірських порід вниз по схилу під впливом сили тяжіння, яка відбувається без перевертання і дроблення.
Консистентні зсуви - виникають внаслідок зміни консистенції порід, які складають схил, при зволоженні (наприклад, перехід суглинків у пластичний стан при насиченні водою).
Суфозійні зсуви - виникають в результаті зменшення зчеп-лення від розчинення порід і виносу дрібних частинок породи.
Структурні зсуви - виникають при зміщенні частини схилу після контакту шарів.
Розглянемо деякі важливі класифікаційні характеристики зсу-вів.
Деляпсивні зсуви — починаються з нижній частині схилу (наприклад, внаслідок підмиву його річкою, озером чи морем, а також при штучному підрізанні схилу), поступово поширюються знизу вверх по схилу і викликає послідовні зсуви нових частин.
Детрузивні зсуви - виникають у верхній частині схилу, нап-риклад при збільшенні тиску (нове будівництво) чи утворенні тріщини відколу.
Для характеристики зсувних процесів дуже важливим є вибір належної класифікації, яка буде застосовуватись при їх дослід-женнях і за допомогою якої ми матимемо можливість врахувати якомога більше основних ознак зсувного процесу.
Структурно-пластичні зсуви - це найбільш поширені зсуви, пов'язані з різними за складом, віком і генезисом скельними і напівскельними породами, сильно дислокованими або моноклінально залягаючими, часто порушеними тектонічними та іншого генезису тріщинами. Для них характерна блокова будова, схилова поверхня або зона, яка часто співпадає з площинами нашару-вання, розсланиювання. з крупними тектонічними розломами чи іншими послабленими зонами в масивах гірських порід. Як пра-вило, зсув починається як структурний і переходить у нижній частині в пластичний.
Розрізняють три основні різновиди структурно-пластичних зсувів:*
консеквентні характерне зміщення блоків порід по нахи-леному контакті шарів одного або різного петрографічного складу);*
асеквентні або зрізаючі - зміщення відбувається по ослаблених зонах, що перетинають шари гірських порід;*
інсеквентні зсуви, які формуються в одно-рідних за літологічним складом породах і дзеркало ковзання яких - близьке до кругло-циліндричного.
Під дією гравітаційних, гідростатичних і сейсмотектонічних сил на окремих ділянках схилу формуються зони, де розвива-ються деформації крихкого руйнування або повільної повзучості. Послідовне подолання пікового опору порід зрушенню викликає появу додаткових напружень на сусідніх ділянках, що завершує-ться руйнуванням у зоні зміщення. Наявність в породах різних
Найскладніший різновид структурно-пластичних зсувів - інсеквентні зсуви. їх зміщення відбувається по складній системі тріщин, переважно тектонічного походження. Простіші за меха-нізмом - консеквентні зсуви, характерні для районів з моноклінальним заляганням порід і падінням в сторону схилів (характерні для гірськоскладчастих областей).
Таким чином структурно - пластичні зсуви - це зсуви, які починаються як структурні, а нижче по схилу переходять у пластичні деформації.
Структурні зсуви. Домінують в умовах платформенних структур, де породи мають залягання близьке до горизонтального і зустрічаються витримані горизонти глинистих порід.
Зсуви випливання. Пов'язані з шарами сильнообводнених піщаних порід. При знищенні екрануючого шару, та в умовах, що сприяють зростанню гідравлічного градієнту, утворюється випір пливунних порід (суфозія текучої маси), які залучають в рух по-роди перекриваючої товщі? В якості ОДГ часто виступають пі-щані тонкозернисті породи з колоїдними зв'язками. І Руйнування структурних зв'язків викликає значну деформацію в піщаних породах, зростання гідростатичного тиску в них і перехід їх в пливучий стан з наступним зміщенням вищезалягаючих порід.
Пластичні зсуви. Для зсувів цього типу характерний тісний зв'язок з корою вивітрювання порід і режимом її водонасичення. Так в гірсько-складчастих областях - з елювіально-делювіальни-ми глинистими і грубоуламковими покривними незцементованими високопористими утвореннями і рихлими зсувними нагромадженнями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зсув в результаті землетрусу 2001 року в Cальвадорі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок