Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Родючість ґрунту, номенклатура і діагностика ґрунтів.

Родючість ґрунту, номенклатура і діагностика ґрунтів.

Назва:
Родючість ґрунту, номенклатура і діагностика ґрунтів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Родючість ґрунту, види родючості та їх характеристика
Під родючістю грунту розуміють здатність грунту забезпечувати рослини всіма необхідними умовами росту і розвитку (а не тільки водою й елементами живлення).
Розрізняють фактори та умови родючості грунту. До факторів родючості належать елементи азотного та зольного живлення рослин, вода повітря і теплота, а до умов родючості – сукупність властивостей та режимів, комплексна взаємодія яких визначає можливість забезпечення рослин земними факторами життя і росту. До найважливіших умов, від яких залежить родючість грунту, належать: температурний, водно-повітряний, поживний, фізико-хімічний, біохімічний, окислювально-відновний і сольовий режими.
Родючість грунту є такою властивістю, яка здатна до відтворення і в природних умовах, і при с/г використанні грунту.
О.М.Грінченко вважав за необхідне виділити і використовувати у господарській діяльності три категорії ґрунтової родючості: природну, ефективну і економічну.
За генезою чинників родючості розрізняють три її типи: 1)натуральна (природна); 2) штучна (антропогенна); 3) природно-антропогенна (змішана).
Грунт як природно-історичне тіл володіє визначеною родючістю, яка називається “природною родючістю”. Вона є результатом розвитку ґрунтоутворюючих процесів, які призвели до утворення даного грунту як природного тіла, до якого не доторкалась рука людини. Притаманна лише цілинним землям. Водночас рослинність і мікроорганізми також діють на зміну і напрямок ґрунтових процесів, а, отже і на родючість грунт.
Ефективна родючість грунту. Людина господарською діяльністю впливає на розвиток і зміну родючості грунту; його родючість проявляється у величині врожаю культурних рослин.
Економічна родючість. Економічна родючість – це здатність землеробства, зумовлена соціально-економічними факторами, використовувати і підвищувати природну родючість грунту.
У сучасні літературі часто використовують різні синоніми для позначення категорії родючості грунту. У зв’язку з цим рекомендовано виділяти такі категорії родючості грунтів:
Природна – родючість, яку має грунт у природному стані без втручання людини;
Штучна – родючість, якої набуває грунт в результаті впливу цілеспрямованої діяльності людини (різні види обробітку, внесення добрив, меліорація тощо);
Потенціальна – сумарна родючість, що визначається тими його властивостями, які набуті у процесі ґрунтоутворення та в результаті впливу діяльності і людини;
Ефективна – частина потенціальної родючості, яка реалізується у вигляді врожаю рослин за певних кліматичних і агротехнічних умов;
Відносна – родючість грунту відносно певної групи або окремих видів рослин;
Економічна – економічна оцінка грунту у зв’язку з його потенціальною родючістю та економічною характеристикою земельної ділянки;
Відтворення родючості – сукупність природних ґрунтових процесів або системи цілеспрямованих меліоративних та агротехнічних заходів для підтримання ефективної, ґрунтової родючості на рівні, щ наближається до потенціальної родючості.
Для підвищення ефективної та природної родючості треба впроваджувати науково обґрунтовані системи землеробства, що може забезпечити окультурювання грунтів.
Окультурювання грунтів – систематичне використання заходів щодо підвищення їх родючості з врахуванням генетичних властивостей, вимог сільськогосподарських культур, тобто формування грунтів із більш високим рівнем ефективної й економічної родючості.
Номенклатура і діагностика ґрунтів.
Номенклатура – перелік назв, уживаних у будь-якій галузі науки, техніки тощо.
У ґрунтознавстві – це найменування грунтів згідно з їх властивостями й класифікаційним станом.
Російська наукова номенклатура започаткована в перших працях В.В, Докучаєва за принципом: об’єктам дослідження, тобто грунтам даються лаконічні назви, які відображають певні поняття, є символічними, з широким використанням народної лексики, головний критерій – колір грунту (підзол, білозем, сірозем тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Родючість ґрунту, номенклатура і діагностика ґрунтів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок