Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Поняття земель житлової і громадської забудови. Призначення і зміст кадастру населених пунктів

Поняття земель житлової і громадської забудови. Призначення і зміст кадастру населених пунктів

Назва:
Поняття земель житлової і громадської забудови. Призначення і зміст кадастру населених пунктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
Поняття земель житлової і громадської забудови. Призначення і зміст кадастру населених пунктів


План
1. Поняття земель житлової і громадської забудови
2. Призначення і зміст кадастру населених пунктів
Список використаної літератури


1. Поняття земель житлової і громадської забудови
Землі житлової та громадської забудови займають всього 11,5% зе-мельного фонду країни, але мають велике значення, оскільки на цій те-риторії проживає все населення, розміщені виробничі, адміністративні, культурно-побутові підприємства, організації й установи. Населений пункт s це первинна одиниця розселення людей в межах даної забудова-ної ділянки, яка постійно або сезонно використовується для проживання людей. Землі житлової і громадської забудови поділяються чинним за-конодавством на міста і селища.
У населених пунктах першочергове значення мають ті характерис-тики земель, які пов'язані з будівництвом і експлуатацією житлового та промислового фонду. Земельний фонд населених пунктів повинен відпо-відати дещо іншим вимогам, ніжу сільськогосподарському виробництві, хоча не виключена можливість використання земель за їх прямим при-значенням (в окремих випадках).
До земель житлової та громадської забудови належать земельні ділян-ки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів за-гального користування [ст. 38 Земельного Кодексу України (ЗКУ)].
Використання земель житлової та громадської забудови здійснюєть-ся відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобуд-івної документації, плану - земельно-господарського устрою з дотриманиям державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови [ст. 39. ЗКУ).
Громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуго-вування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будів-ництва в межах норм, визначених земельним кодексом України. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угода-ми [ст.40 ЗКУ].
Житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним коопера-тивам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого са-моврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної доку-ментації [ст.41 ЗКУ]. Житлово-будівельні (житлові) та гаражно-буді-вельні кооперативи можуть набувати земельні ділянки у власність за цивільно-правовими угодами.
Земельні ділянки, на яких розташовані багато-квартири і житлові бу-динки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власті, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. У разі приватизації громадянам багатоквартирного житлового будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню влас-ників. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, спо-руди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудин-кові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації [ст.42 ЗКУ).
Основним завданням кадастру земель населених пунктів є отриман-ня інформації, її обробка і видача даних про кількісний та якісний склад земель. їх юридичний статус, форми власності, функціональне призна-чення. Основними об'єктами кадастру земель населених пунктів є зе-мельні ділянки, для яких наводяться дані про їх власників чи користувачів, місцеположення, геометричні розміри, юридично-правовий ста-тус, функціональне використання, їх економічну оцінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття земель житлової і громадської забудови. Призначення і зміст кадастру населених пунктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок