Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Ландшафтна структура урбанізованих територій і потреби людини

Ландшафтна структура урбанізованих територій і потреби людини

Назва:
Ландшафтна структура урбанізованих територій і потреби людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Ландшафтна структура урбанізованих територій і потреби людини


Ландшафт, як і місто, складне цілісне утворення. Разом з тим, місто є сукупністю різних видів антропогенних ландшафтів, у формуванні та розвитку яких бере участь людина. Відійшовши від класичного аналізу, розглядаємо розвиток ландшафтного різноманіття в межах міста залежно від потреб людини, та місце людини у цих ландшафтах. На основі аналізу схиляємося до думки, що людина може виступати як зовнішній чинник формування та існування антропогенного ландшафту, а також як невід’ємний його компонент.
Зміни, що відбуваються в природі та суспільстві, зумовлені взаємодією природних та антропогенних чинників, все більше переплітаються між собою. Наслідком такої взаємодії є сучасне ландшафтне різноманіття природного та антропогенного походження. Особливе місце серед цього різноманіття належить урбанізованим ландшафтам, у межах яких можуть траплятися відновлені природні ландшафти і різні види ландшафтів антропогенного походження. Велике різноманіття ландшафтів, яке поєднується зі складною будовою та організацією міста, залишає проблему урбанізованих ландшафтів до кінця не пізнаною і актуальною для сучасності.
Дослідженнями географів ХХ століття було розкрито не лише будову природних ландшафтів та досліджено їхнє різноманіття, а й спрогнозовано процеси і явища, характерні для сучасних природних ландшафтів. Це насамперед процеси трансформації природних ландшафтів у свої модифікації – антропогенні ландшафти. Розвиток та урізноманітнення останніх, на відміну від природних, продовжується і в наш час. Доказом є дискусійні питання щодо ландшафтної структури міста, ролі та місця в антропогенному ландшафті людини, термінологічні питання тощо. Останнім часом, певна ясність вимальовується в термінологічних питаннях щодо об’єкта дослідження. „Як синоніми до поняття природно-територіальний комплекс сьогодні часто використовують терміни географічний комплекс (геокомплекс), природна територіальна одиниця, природна територіальна єдність, ландшафтна система, ландшафтний комплекс, геосистема та ін.” [2]. Використання термінів залежить переважно від предмета досліджень, насамперед з якої точки зору, в якому ракурсі автор розглядає об’єкт дослідження.
Варто зазначити, що вчення про антропогенні ландшафти, на відміну від традиційного ландшафтознавства, з’явилося не так давно – в другій половині ХХ століття. Розвинув це вчення Ф. Мільков (1973), сформувавши новий напрямок в ландшафтознавстві та географії загалом, – антропогенне ландшафтознавство. Він також запропонував його класифікувати, наголосивши на тому, що “...серед антропогенних ландшафтів за аналогією з природними слід розрізняти зональні та азональні комплекси.” До другої групи були віднесені урбанізовані ландшафти. Серед цієї групи ландшафтів автором запропоновано розрізняти власне антропогенні ландшафти, ландшафтно-інженерні і ландшафтно-техногенні системи (Мільков, 1986).
На сучасному етапі розвитку антропогенного ландшафтознавства перева-жають два підходи до класифікації міських ландшафтів:
міські ландшафти – це сукупність ландшафтів різного ступеня антропогенно-техногенного перетворення (Ф. Мільков, Ф.В. Тарасова, Ю.Г. Тютюнник): селетебні, промислові, сільськогосподарські, садово-паркові тощо;
міські ландшафти – це антропогенно-природні територіальні комплекси, в яких антропогенний покрив розглядають у системі природних зв’язків як аналог природних елементів ландшафту (Ісаченко, 1991).
Сучасні класифікації антропогенних ландшафтів переважно ґрунтуються на функціональних особливостях урбанізованої території та величині трансформованості природних ландшафтів. Людина тут є зовнішнім чинником ландшафту або його суб’єктом.
Порівняльна характеристика природних та антропогенних ландшафтів свідчить про те, що основні компоненти входять до складу обох типів ландшафтів. Разом з тим, антропогенні ландшафти характеризуються наявністю результатів діяльності людини (будівель, споруд тощо) та різним ступенем зміненості природних компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Ландшафтна структура урбанізованих територій і потреби людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок