Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Використання даних космічної зйомки у лісовому господарстві

Використання даних космічної зйомки у лісовому господарстві

Назва:
Використання даних космічної зйомки у лісовому господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання даних космічної зйомки у лісовому господарстві


Спостереження за станом лісових насаджень набуває все більшого значення у лісовому господарстві. Дані дистанційного зондування є об’єктивним джерелом інформації, що дає змогу оперативно оцінити стан лісових насаджень, і як наслідок, своєчасно відреагувати в разі виникнення критичної ситуації.
Попередній досвід. У результаті аналізу світової практики використання даних дистанційного зондування можна сформулювати такі напрямки їхнього застосування у лісовому господарстві: 1) актуалізація топографічної ситуації всередині лісових масивів [1]; 2) визначення меж головних рослинних асоціацій; 3) спостереження за станом пошкоджень лісових насаджень, спричинених хворобами та нашестям шкідників [2, 3].
Дослідження відбивної здатності деревно-чагарникової рослинності дали змогу виділити найбільш ефективні довжини спектральних хвиль, що вже зараз використовуються для рішення задач з оцінки стану лісів:
470 нм – для реєстрації змін у співвідношенні хлорофіл/каратиноїди, що пов’язане з пригніченням деревної рослинності;
555 нм – для реєстрації зеленого піка спектрального віддзеркалення (оцінюють наявність хлорофілу);
659 нм – для реєстрації поглинання хлорофілу;
865 нм – для характеристики зміни структури клітин мезофілу;
1240 нм – для реєстрації різниці між типами лісу;
1640 нм – для оцінки вмісту в лісовому полозі вологи;
2130 нм – для оцінки вмісту в лісовому полозі вологи, азоту і протеїну;
659 і 865 нм – для визначення вегетаційного індексу;
1240 і 1640 нм – для оцінки водного стресу деревостою.
Для потреб лісового господарства чи не найбільше значення має оброблення знімків з метою дешифрування породного складу. Це необхідно для моніторингу стану лісових насаджень, оцінки збитків, завданих пожежею та іншими стихійними лихами, розроблення програм боротьби з шкідниками.
Методичні підходи в визначенні меж категорій лісових земель з використанням картографічних матеріалів лісовпорядкування. Традиційно визначення категорій земель та різниці в породному складі на космічному знімку здійснюється з використанням даних польових спостережень на пробних ділянках. Цей підхід потребує досить значних витрат на попереднє дослідження, бо необхідно бути впевненим, що множина пробних ділянок охоплює всі типи рослинних угрупувань.
У тому випадку, коли ми вже маємо картографічні матеріали лісовпо-рядкування, необхідність у польових спостереженнях зникає. Достатньо мати декілька фрагментів лісових масивів, що охоплюють усю множину класів, для ідентифікації на знімках, щоб класифікувати весь знімок. Насамперед зі знімка виділяють тільки ту частину, що використовують як пробну ділянку. Вона може бути представлена одним або декількома полігонами, на які є таксаційна інформація. В межах цих полігонів виконується неконтрольована класифікація, яка дає змогу знайти внутрішні закономірності в спектральних характеристиках пікселів знімка. Скільки б класів ми не обирали спочатку, все одно, прийдемо до визначеної кількості класів, що не перекриваються. На цьому етапі можливо попередньо проаналізувати знімок методами математичної статистики, з метою більш якісного визначення спектральних характеристик класів та доцільності використання того чи іншого каналу для обраної класифікації. Ця процедура потребує багато машинних ресурсів, бо необхідно обробляти матриці, розміри яких дорівнюють розмірам знімка у пікселях.
Отримавши деяку кількість класів, які різняться між собою, виконуємо повторну, вже контрольовану класифікацію. В результаті, кожен піксель зображення буде співвіднесено з одним класом. Сполучаючи класифіковане зображення з планом насаджень, можна попередньо тлумачити виділені класи.
Далі, з’єднуючи пікселі та полігони виділів, визначаємо, яким класам відповідають ті чи інші таксаційні характеристики (категорія земель, породний склад насаджень та їхній вік). Якщо це можливо, намагаємося встановити однозначну відповідність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання даних космічної зйомки у лісовому господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок