Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Сучасні проблеми планети Земля: екологічні та демографічні проблеми

Сучасні проблеми планети Земля: екологічні та демографічні проблеми

Назва:
Сучасні проблеми планети Земля: екологічні та демографічні проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сучасні проблеми
планети Земля:
екологічні та демографічні проблеми


1. Екологічні проблеми людства, шляхи їх розв'язання
Екологічні проблеми людства проявляються в різкому протиріччі у взаємовідносинах суспільства і природи, порушенні природних про-цвів через надмірний антропогенний вплив, зростання енергоспоживання і використання палива. Проблема забруднення довкілля виникла з вини людини. Масштаби забруднення набувають глобального характеру і за-грожують не передбачуваними наслідками.
Основна причина забруднення атмосферного повітря — спалюван-ня великої кількості природного-палива. У великих містах найбільшим джерелом забруднення є автотранспорт. Для багатьох країн і промислових районів справжнім лихом стали кислотні дощі. Через них гине риба в озерах, ліс втрачає листя, швидше руйнуються будівлі. До атмосфери при згоранні палива надходить дедалі більша кількість вуглекислого газу, і це посилює парниковий ефект, внаслідок якого підвищується темпера-тура повітря в приземному шарі. Великі побоювання викликає руйнація озонового шару атмосфери різними хімічними сполуками.
Вода — найважливіший для людства ресурс. Багато регіонів Євразії і Північної Америки почали відчувати гостру нестачу прісної води (водяна криза). Це пов'язано з широким використанням води в промисловості, сільсько-му і комунальному господарстві. Постійне зниження якості поверхневих вод обмежує можливості їх застосування в питному водопостачанні, потребує дос-коналіших систем очистки тощо. Забруднюються людиною і води Світового океану, особливо внутрішні моря. Це призводить до зменшення рибних ре-сурсів, рекреаційної цінності курортних зон та ін.
Відбувається інтенсивне забруднення Грунтів. Щоб компенсувати зниження природної родючості ґрунтів, у них вносять мінеральні добри-ва, що змінюють їх хімічний склад. Для боротьби з бур'янами і шкідли-вими комахами використовують ядохімікати, які накопичуються в ґрунті. Забруднюють ґрунт важкі метали та інші інгредієнти, що осідають із забрудненої атмосфери. В результаті діяльності людини різко скороти-лася площа лісів, перетворюються на пустелі савани.
Головною умовою розв'язання екологічних проблем є раціональне природокористування. Основними засновами людської діяльності ма-ють бути: максимальне збереження ресурсів; розширення заповідних територій; впровадження нових технологій, що забезпечують ресурсо-збереження, нових джерел одержання екологічно чистої енергії; розум-на економія і самообмеження в усіх сферах життя і діяльності; зворотне водопостачання і багаторазове використання матеріалів у виробництві (рециклічність), перехід до безвідхідного виробництва; контроль за рівнем забруднення довкілля.
Екологічні проблеми нашої планети виникли в процесі взаємодії сус-пільства і природи. Протягом усієї своєї Історії людство поступово посилю-вало тиск на природу, усе більше порушуючи в ній екологічну рівновагу.
Частина екологічних проблем має глобальний характер.
У процесі господарської діяльності людина спалює величезний обсяг палива. У результаті відбувається теплове забруднення атмосфери. В атмосферу викидається величезна кількість вуглекислого газу, моле-кули якого затримують теплове випромінювання поверхні Землі. В ре-зультаті може виникнути «парниковий ефект», що веде до глобального потепління клімату.
Руйнація озонового екрана, що захищає Землю від короткохвильової сонячної радіації (ультрафіолетових променів), може призвести до заги-белі всього живого на планеті.
Великі викиди в атмосферу двоокису сірки й окисів азоту сприяють утворенню «кислотних дощів», що завдають шкоду живій природі, лю-дині, ґрунту, будівлям, дорожнім покриттям тощо.
Зростає дефіцит чистої прісної води. Це пов'язано не тільки з рос-том водоспоживання, але і з забрудненням багатьох водойм, звідки без спеціального очищення воду брати вже неможливо.
Глобальні проблеми може викликати скорочення площі екваторіаль-них лісів Амазонії та ін., які є «легенями» планети. Екстенсивне тва-ринництво в саванах Африки призводить до перетворення великих те-риторій на пустелі, що може мати глобальні наслідки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сучасні проблеми планети Земля: екологічні та демографічні проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок