Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Сучасні методичні прийоми на уроках географії

Сучасні методичні прийоми на уроках географії

Назва:
Сучасні методичні прийоми на уроках географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сучасні методичні прийоми на уроках географії


АСОЦІАТИВНИЙ МЕТОД, АБО МЕТОД АСОЦІАЦІЙ
Цей метод базується на теорії навчання, що склалася ще двісті років тому і стверджує, що основою навчання є асоціації; сенсуалістична наочність, що поєднується зі словом; виведення загального з окремого та вправи. Ця теорія протилежна діяльнісному підходу до навчання, згідно з яким основу останнього становить дія, що перетворює предмет, відкриття спільного в цій предметності та виведення з нього, окремого, а також розв'язання задач.
Фрагмент уроку з теми “Літосферні плити”, 6 клас
Бесіда
Що є моделлю Землі: апельсин чи лимон? (Апельсин)
Що ви робите з апельсином, коли хочете з'їсти його? (Чистимо шкірку та з'їдаємо дольки)
Скажіть, коли ви чистите апельсин, шкірки однакові чи різні за розмірами? (Різні за розмірами, є великі та маленькі шматочки шкірки)
А тепер уявіть, що змогли б із цих шкірочок знову зібрати модель апельсина та показати цю модель незнайомому перехожому. Як ви гадаєте, про що він подумає? (Що йому показують цілий апельсин)
А тепер замінимо слово «апельсин» словом «Земля», а різні за розмірами шкірочки апельсина на вислів «літосферні плити». Звідси ми можемо зробити висновок: з космосу поверхня Землі виглядає єдиним цілим, хоча насправді складається з великих та маленьких за розмірами літосферних плит.
Використовуючи тектонічну карту, знайдіть великі літосферні плити.
Фрагмент уроку з теми «Міжнародний розподіл праці», 10 клас
Бесіда—
Хто знає, що таке розподіл праці? (Ніхто з учнів не знає)—
А я запевняю вас, що ви знаєте. (Здивування учнів)—
Я зараз називатиму країну, а ви називайте першу асоціацію, яка спаде на думку.
1. Японія — побутова техніка.
2. Китай — рис, зелений чай.
3. Швейцарія — годинники.
4. Бразілія — кава.
5. Єгипет — фініки, міжнародний туризм.
6. Україна — пшениця, цукор, метал.
7. Ірак — нафта.
Учитель. Відповіді правильні. Чому, на вашу думку, Бразілія відома завдяки каві, Японія — побутовій техніці, Україна — цукру?
Після нетривалого обговорення з допомогою вчителя робимо висновок: країни на світовому ринку спеціалізуються в окремих галузях, тому що мають сприятливі природні умови, вигідне економіко-географічне положення або високий рівень соціального розвитку.
МЕТОД ПРОЕКТІВ
В основу методу проектів покладено розвиток пізнавальних, творчих інтересів учнів, уміння самостійно конструювати свої знання, вміння орієнтуватися в інформаційному просторі; розвиток критичного мислення. Метод проектів завжди орієнтований на самостійну діяльність учнів (індивідуальну, парну, групову), яку учні виконують упродовж певного відрізку часу.
Метод завжди передбачає розв'язування певної проблеми за допомогою різноманітних методів, прийомів, засобів навчання, інтегрованих знань, умінь із різних галузей науки; творчість.
Розробка проектів містить:*
знайомство з прикладами роботи над проектом на уроці;*
визначення, чого повинні навчитися учні в результаті роботи над проектом;*
ознайомлення з можливими способами презентації;*
ознайомлення з можливими способами самостійного обговорення в групах методів дослідження, і формулювання гіпотез, аргументування висновків, оформлення результатів проекту.
Існує кілька типів проектів.
1. Дослідницький проект
Вимагає добре продуманої структури проекту, визначених цілей, актуальності проекту для всіх учнів, соціальної значущості, виважених методів, у тому числі експериментальних і дослідних робіт, методів обробки результатів.
Наприклад. Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів з теми «Африка», 7 клас
Мета: перевірити засвоєння учнями матеріалу тематичного блоку «Африка»; закріпити навички самостійної роботи учнів з картографічним матеріалом, додатковою літературою, ілюстрацією.
Форма проведення: урок-імпровізація.
ХІД УРОКУ
Клас поділяється на п'ять команд і отримує завдання заздалегідь: вибрати будь-яке африканське плем'я або народ, знайти відповідні ілюстрації та інформацію, створити традиційний костюм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сучасні методичні прийоми на уроках географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок