Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Тихий океан – найбільший і найглибший океан Землі.

Тихий океан – найбільший і найглибший океан Землі.

Назва:
Тихий океан – найбільший і найглибший океан Землі.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Тихий океан – найбільший і найглибший океан Землі.


Тихий океан, найбільший і найглибший океан на , між , , й
до складу Тихого океану входять , , , , , , і , , , моря; затоки: , , ; у дні - розлогі океанічні басейни (найбільший: Північно-Східний); хребти: Східно- і Південно-Тихоокеанський; численні глибокі жолоби (2/3 жолобів світового океану); вулкани і підводні гори; середня глибина близько 4000 м; острови переважно вулканічні й коралові: архіпелаги Малайзія, Океанія (Меланезія, Мікронезія, Полінезія); у Тихому океані впадають ріки: , , , , , ; переважає каботажне судноплавство, головні шлях: - Східна - - ; головні порти: (), (Філіппіни), , , (), , (), (), , (), (), (), (Гавайські острови, США).
Тихий океан є одним із чотирьох океанів світу. За своїми розмірами його справедливо називають великим. Тихий океан може вільно вмістити в собі всі материки і острови Землі. Це найдавніший океан нашої планети. Його значна частина знаходиться у жаркому тепловому поясі. У Тихому океані зосереджена найбільша кількість островів.
Площа Тихого океану – Тихий океан займає усієї земної поверхні і площі Світового океану. Майже посередині його розділяє екватор, через його екваторію проходить 180 меридіан. Максимальна глибина Тихого океану – 11022м (Маріанський жолоб). В тихий океан входить 25 морів. Екваторіальне розміщення тихого океану робить його велетенським нагромаджувачем тепла і найтеплішим океаном. Середня температура поверхневих вод становить.
Величезна площа океану сприяє також утворенню над ним потужних повітряних течій, які впливають на клімат Землі.
Початок освоєння європейцями Тихого океану поклав Ф. Магеллан, експедиція якого здійснила в 1519-1521рр. навколосвітню подорож. Перетинаючи великий водний простір зі сходу на захід, мореплавці жодного разу не потрапили під шторм. Над океаном стояла безвітряна погода. Через це назвали його Тихим. Тихий океан – єдиний, що майже повністю знаходиться в межах однієї літосферної плити – Тихоокеанської. У місцях її взаємодії з іншими плитами виникли сейсмічно активні зони, що утворюють Тихоокеанський сейсмічний пояс, відомий ще під назвою „Вогняне кільце” (область вулканів і землетрусів).
Рельєф дна Тихого океану досить складний – на дні знаходяться великі улоговини, розділені океанічними підняттями.
Найбільшим таким підняттям є Східнотихоокеанське, яке входить у світову систему серединно-океанічних хребтів.
У місцях зіткнення літосферних плит на дні океану виявили джерела з температурою, вода яких містить різні хімічні елементи. Вчені вважають, що з цими джерелами пов’язане утворення корисних копалин.
Тихий океан, незважаючи на його назву, є найнеспокійнішим на планеті. У центральній його частині панують пасати. В західній – руйнівні тайфуни. У помірних широтах переважає західне перенесення повітряних мас. На півночі і на півдні часто бувають шторми.
Тихоокеанські тайфуни – стихійне явище природи, що призводить до значних руйнувань та загибелі людей. Вони щорічно обрушуються на Японські, Філіппінські острови, східне узбережжя Китаю та В’єтнаму. Діаметр тайфуну коливається від 200 до 1800 км, а в його центрі часто буває спокійна і навіть ясна погода. На периферії ж тайфуну йдуть зливові дощі, дмуть ураганні вітри, а штормові хвилі досягають 10-12 м заввишки.
Однією із своєрідних особливостей Тихого океану є хвилі цунамі, породжені підводними виверженнями вулканів і землетрусами, які на відміну від вітрових хвиль охоплюють всю товщину води.
Значна протяжність океану з півночі на південь зумовлює зміни середньорічних температур води від -1 до +30. У результаті значних опадів (кількість опадів більша за випаровування) солоність поверхневих вод в ньому трохи нижча, ніж в інших океанах. У північно-східній частині океану спостерігаються великі тумани, які насуваються на материк у вигляді величезних білих хвиль. Справжньою „країною туманів” називають Берингове море.
Органічний світ Тихого океану характеризується надзвичайним багатством і різноманіттям видового складу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Тихий океан – найбільший і найглибший океан Землі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок