Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Суть і значення біологічної рекультивації земель. 2. Вимоги до гірничо-технології рекультивації земель. 3. Суть і зміст лісової рекультивації земель

Суть і значення біологічної рекультивації земель. 2. Вимоги до гірничо-технології рекультивації земель. 3. Суть і зміст лісової рекультивації земель

Назва:
Суть і значення біологічної рекультивації земель. 2. Вимоги до гірничо-технології рекультивації земель. 3. Суть і зміст лісової рекультивації земель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
на тему:
1. Суть і значення біологічної рекультивації земель. 2. Вимоги до гірничо-технології рекультивації земель. 3. Суть і зміст лісової рекультивації земель


1. Суть і значення біологічної рекультивації земель
Біологічна рекультивація земель - це комплекс біологічних заходів, спрямованих на відновлення родючості порушених земель з метою вирощування на них сільськогосподарських і лісових культур.
Вона поділяється на два основні види: сільськогосподарську рекультивацію і лісову, або лісогосподарську, рекультивацію.
Сільськогосподарська рекультивація передбачає вирощування на порушених землях відповідного асортименту сільсько-господарських культур і в подальшому переведення цих земель у ріллю, кормові та інші види сільськогосподарських угідь.
Лісова, або лісогосподарська, рекультивація передбачає виро-щування на порушених землях відповідного набору лісових культур, які пізніше можна використовувати як товарні чи паркові лісо-посадки, спортивно-оздоровчі та захисно-декоративні зони.
Вибір того чи іншого виду біологічної рекультивації базується на аналізі і врахуванні економічних, господарських і фізико-геогра-фічних особливостей родовища або окремих його копалин, до яких належать: цінність землі та її призначення, склад і властивості ґрунтових субстратів, складених у відвали, а також перспектива можливого використання порушених земель після їх гірничотех-нічної та біологічної рекультивації.
Враховуючи, що в Україні спостерігається тенденція до скорочення площ ріллі, що припадає на душу населення, перевага повинна віддаватися сільськогосподарській рекультивації. Проте для неї потрібне обов'язкове нанесення на сплановану поверхню відвалів родючого шару грунту або потенційно родючих розкривних порід. Так, згідно з існуючими рекомендаціями, у випадку сільськогосподарської рекультивації товщина кореневмісного шару мас бути не меншою їм, і він повинен мати такі фізичні та агрохімічні властивості: щільність складення (об'ємна маса) - не більше 1,5 г/см3; вміст гумусу - не менше 2 % у сільськогосподарському освоєнні та 1,0 % у лісовому; вміст водорозчинних сульфатів натрію і магнію - не більше 5 %, хлоридів - не більше 0,01 %,рН-6-8.
Вибираючи культури для вирощування на рекультивованих землях, необхідно передусім орієнтуватися на рослинність, яка росла на території родовища або росте на відпрацьованих відвалах і сусідніх староорних землях. У тих випадках, коли на території відпрацьованих відвалів розкривних порід можливе осідання, у перші роки не можна висівати багаторічні трави, а доцільніше замінювати їх однорічними бобово-злаковими сумішками.
Важлива практична мета біологічної рекультивації - скорочення розриву між початком відчуження земель і їх наступним використан-ням, чого, на жаль, не дотримуються гірничо-видобувні під-приємства.
Тривалість рекультивації може сягати 10-15 років і більше. Адже цей цикл закінчується лише тоді, коли гумусу в новоствореному шарі буде на рівні сусідніх староорних земель.
Під час відновлення земель треба враховувати, що без належного догляду рекультивовані землі може знищити ерозія. Щоб цього не сталося потрібно вже з самого початку біологічної рекультивації передбачити відповідні протиерозійні заходи.
Треба пам'ятати, що відновлення порушених земель спрямоване не тільки на їх повернення у сільськогосподарський чи лісовий фонд, запобігання зсувів або ерозії, але й на створення екологічно збалансованої системи, яка б становила економічну і природно-естетичну цінність.
Звичайно, у біологічній рекультивації не завжди вдається виконати усі вимоги проекту з рекультивації або накреслені заходи. В такому випадку треба провести коректування або визначити нові науково обґрунтовані роботи з рекультивації земель.


2. Вимоги до гірничо-технології рекультивації земель.
Гірничотехнічна рекультивація - це комплекс гірничо-технічних робіт, спрямованих на підготовку територій після завершення на них розробок родовищ корисних копалин або інших робіт, що призвели до порушення земної поверхні, з метою їх подальшого використання у відповідних галузях народного господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Суть і значення біологічної рекультивації земель. 2. Вимоги до гірничо-технології рекультивації земель. 3. Суть і зміст лісової рекультивації земель

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок