Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> ОКЕАНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

ОКЕАНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
ОКЕАНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“ОКЕАНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В УКРАЇНІ”


Хоч Україна і не омивається жодним зі світових океанів, проте вона через Чорне та Середземне моря має вихід у Світовий океан. Тому наша держава також приймає гідну участь в проведенні океанічних досліджень різного рівня.
Велике значення в цих дослідженнях займає Науково-технічний центр панорамних акустичних систем Національної академії наук України (НТЦ ПАС НАН України). Це єдина в Україні
наукова організація, спеціалізована на дослідженнях Світового океану, створенні нових зразків гідроакустичних засобів обстеження акваторій та забезпечення навігаційної безпеки, розвідки сировинних ресурсів, пошуку і виявлення затонулих об’єктів, обстеженні рельєфу дна, профілювання і стратифікації донних відкладів, контролю цілісності підводних споруд.
Дослідження Світового океану мають надзвичайно важливе значення, оскільки він займає 70,8 % поверхні Землі і йому належить вагома роль у формуванні клімату Землі, складанні довгострокового прогнозу погоди, видобуванні нафти, газу, олова, солі, забезпеченні населення біологічними ресурсами, а також безпеки мореплавства.
У порівнянні з континентальною частиною Світовий океан ще недостатньо вивчений. Тож роботи, які проводить Центр, - це вирішення важливих пріоритетних наукових проблем, романтика незвіданих океанічних просторів.
Нещодавно співробітники Центру брали участь у 9-й українській Антарктичній експедиції, яка відбулася за Державною програмою досліджень України в Антарктиці на 2002-2010 рр. (до речі, Центр буде брати участь у цих дослідженнях не тільки до 2010 р., але й надалі).
Наші земляки провели дослідження рельєфу дна в районі станції “Академік Вернадський” за допомогою сучасних мобільних засобів власної розробки.
Центр також бере участь у комплексній програмі подальшого розвитку інфраструктури і проведення господарської діяльності на острові Зміїний та континентальному шельфі, а також у програмах “Освоєння вуглеводневих ресурсів українського сектору Чорного і Азовського морів”, “Газогідрати Чорного моря”, “Нарощування мінеральної сировинної бази України”.
Здійснюється і спільний українсько-російський проект дослідження сейсмічності півдня європейської частини Росії й України, включаючи Кримський півострів, Краснодарський край, шельф Азовського і Чорного морів.
Центр має тісні наукові зв’язки з багатьма науковими організаціями України, Росії, Казахстану, Китаю, Канади, Молдови, бере участь у міжнародних виставках і конференціях. У 2003 році Центром було проведено першу міжнародну наукову конференцію “Проблеми, методи та засоби досліджень Світового океану”.
Особливу увагу Центр приділяє підготовці наукових кадрів. З його ініціативи вирішується питання відкриття в Запорізькому державному університеті спеціалізації “Фізичні основи гідроакустики”, а з 2003 р. в Центрі відкрито аспірантуру за спеціальністю “Геологія океанів і морів”. Зараз тут працюють молоді фахівці, кожен з яких надрукував протягом трьох років понад 15 наукових робіт, і тепер вони готуються до захисту кандидатських дисертацій.
Можна з впевненістю стверджувати, що молоді науковці України мають широку перспективу. В останній час уряд звертає особливу увагу на розвиток наукової сфери. За словами прем’єр-міністра Віктора Януковича, державі і суспільству зараз потрібні нові ідеї, проекти, експертні оцінки і зважені прогнози.
Саме науковці можуть допомогти країні створити надійну інтелектуальну основу для стабільного розвитку економіки, а значить, і покращити її майбутнє. Адже цілий ряд держав, наприклад Японія, Китай, Німеччина, починали свій зліт до економіко-технологічних вершин у набагато скрутніших умовах, ніж ті, у яких нині перебуває Україна. Під час виступу на загальних зборах Національної академії наук України у квітні 2004 р. прем’єр-міністр зазначив, що вчені повинні навчитися продавати результати своєї роботи. Уряд, у свою чергу, розуміє всю складність проблем, з якими стикається наука, і шукатиме шляхи і моделі поліпшення умов праці українських вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОКЕАНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок