Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> 1. Особливості газових покладів в умовах лінзовидної неоднорідності на Чорногузькому родовищі.

1. Особливості газових покладів в умовах лінзовидної неоднорідності на Чорногузькому родовищі.

Назва:
1. Особливості газових покладів в умовах лінзовидної неоднорідності на Чорногузькому родовищі.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Зміст
Особливості газових покладів в умовах лінзовидної неоднорідності на Чорногузькому родовищі.
Характеристика та область застосування ежекторних пристроїв.
Розрахунок ежекторів для видобутку газу з лінз з різними пластовими тисками.
Висновок
Література


Література
Проект розробки Чорногузького газового родовища.
Технологічний режим експлуатації свердловин Чорногузького газового родовища.
Юрчук А. М. Розрахунки у видобутку газу. – М.: Недра, 1979.
Ширковський А. И. Розробка и эксплуатация газовых и газоконденсатных месторождений. – М.: Недра, 1987.


Особливості розробки газових покладів в умовах
лінзовидної неоднорідності на Чорногузькому
газовому родовищі.
Родовища лінзовидної будови при розробці поділяються на окремі об’єкти експлуатації. На кожну лінзу буриться одна свердловина або сітка свердловин в залежності від величини запасів газу. Для цього визначається потрібна кількість свердловин і встановлюється система розміщення їх на даному обєкті експлуатації на Чорногузькому газовому родовищі кожна свердловина експлуатує окремий газодинамічно відокремлений обєм газу. Тобто в експлуатації знаходиться шість окремих обєктів: лінза 7 пласта, дві лінзи 6 пласта і три лінзи 4 пласта.
Для лінзовидних родовищ будується одна установка комплексної підготовки газу для всього родовища. Якщо окрема лінза родовища малопродуктивна, то її розробка є недоцільною. Це повязано із значними вкладеннями коштів для будівництва шлейфів від свердловин до групового збору газу.
Аналіз фактичних показників розробки покладу ведеться не по родовищу в цілому, а по кожній лінзі окремо, що набагато збільшує кількість розрахунків.
Для підвищення ефективності видобутку газу і зменшення витрат на облаштування родовища бурять похило-скеровані або горизонтальні свердловини. Такі свердловини можуть відрити одночасно дві і більше лінз. В результаті зменшить кількість потрібних свердловин на родовищі, що призведе до суттєвого зменшення капітальних вкладень.


Характеристика та область застосування
ежекторних пристроїв.
Струйні апарати отримали широке розповсюдження практично у всіх галузях техніки. Їх принциповою особливістю являється підвищення тиску інжектуємого потоку без безпосередньої затрати механічної енергії при виключній простоті конструкції.
Струминними апаратами називаються пристрої, в яких здійснюється процес іжекції, що заключається в передачі кінетичної енергії одного потоку іншому потоку шляхом безпосереднього контакту – змішування.
Змішувані фази можуть знаходитись в одній і тій ж фазі (рідинній, паровій, газовій), але в різних фазах (наприклад, пари і рідина, газ і тверде тіло та інші). В процесі змішування фазовий стан змішуваних потоків може залишатися незмінним чи змінюватися (наприклад, пара може перетворюватися в рідину). Потік, що вступає в процес змішування з більшою швидкістю, називається робочим, з меншою швидкістю – інжекторним.
Як правило, в струминних апаратах проходить спочатку перетворення потенціальної енергії і теплоти в кінетичну енергію. В процесі руху через проточну частину струминного апарату проходить вирівнювання швидкостей змішуваних потоків, а потім зворотнє перетворення кінетичної енергії змішаного потоку в потенціальну енергію чи теплоту.
Переважно тиск змішаного потоку на виході із струминного апарату вище тиску інжекторного потоку перед апаратом, але нижче тиску робочого потоку.
Основні елементи струминного апарату:
робоче сопло;
прийомна камера;
камера змішування;
дифузор.
Потоки робочого і інжектуємого середовищ надходять в камеру змішування, де підходить вирівнювання швидкостей, що супроводиться, як правило, підвищенням тиску. З камери змішування потік надходить в дифузор, де проходить подальший ріст тиску. Тиск змішаного потоку на виході з дифузора вищий від тиску інжектуємого потоку, що надходить в прийомну камеру.
Підвищення тиску інжектуємого потоку без безпосередньої затрати механічної енергії являється основною, принциповою перевагою струминних апаратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: 1. Особливості газових покладів в умовах лінзовидної неоднорідності на Чорногузькому родовищі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок