Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Аналіз перспектив сільськогосподарського землекористування на схилових землях 

Аналіз перспектив сільськогосподарського землекористування на схилових землях 

Назва:
Аналіз перспектив сільськогосподарського землекористування на схилових землях 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Аналіз перспектив сільськогосподарського землекористування на схилових землях 


В рамках аграрної реформи швидкими темпами проходить процес розпаювання сільськогосподарських угідь. На Тернопільщині значна частина селян уже отримала свої земельні частки і має право володіти, користуватися, а незабаром (у 2005 році) і розпоряджатися своєю землею. Збувається мрія багатьох поколінь землеробів – власна земля.
Проте, існує комплекс екологічних, економічних, правових та інших проблем, що загострюються у результаті роздержавлення та приватизації сільськогосподарських угідь.
Серед основних екологічних проблем, які зумовлюють значні економічні втрати сільськогосподарського землекористування Тернопільської області, слід відзначити: ерозію, яроутворення, дефляцію, перезволоження і заболоченість, кам’янистість, підвищену кислотність, радіоактивне забруднення, агрохімічну розбалансованість ґрунтів.
У процесі паювання сільськогосподарських угідь землевпорядними організаціями здійснюється обстеження стану угідь і виведення із сільськогосподарського землекористування непридатних для використання земель, малопродуктивні землі вилучаються з ріллі під кормові угіддя. Таким чином, частка деградованих земель, що паюються, значно зменшується. Але гострою проблемою, яка в недостатній мірі вирішується в процесі виділення земельних часток, залишається ерозія ґрунтів. Проблема оптимізації земель, уражених ерозією, у великій мірі лягає на плечі нових власників – селян. Тому особливо важливо сьогодні оцінити рівень розвитку ерозійних процесів на Тернопільщині, визначити зміни інтенсивності ерозії на розпайованих землях, намітити шляхи подолання проблеми ерозії.
Розвиток ерозійних процесів на сільськогосподарських угіддях спричинений комплексом природних та антропогенних факторів.
Основним природним чинником, що зумовлює ерозію ґрунтів, є атмосферні опади. Середньорічна кількість опадів по території області збільшується з південного сходу на північний захід і коливається у межах від 530 до 690 мм. Інтенсивність прояву ерозії ґрунтів визначається відносними висотами поверхні, її розчленуванням, наявністю схилів і складністю та величиною водозбірної площі, а також літологічним складом ґрунтотворних порід. Біля 25% сільськогосподарських угідь області знаходяться на слабопологих і пологих схилах (2-5°); 12% угідь – це слабоспадисті і спадисті схили (5-15°). Ґрунтотворними породами на Тернопільщині є леси і лесовидні суглинки, які мають слабку ерозійну стійкість. Усі схилові землі в умовах достатнього зволоження і частих зливових дощів у весняно-літній період піддаються процесам площинного змиву.
Причини розвитку ерозії мають і антропогенний характер: внаслідок вирубки лісів на крутих схилах порушився гідрологічний режим території, зменшилася захищеність ґрунту рослинністю, посилилися випадки інтенсивного концентрованого стоку та паводки, зросла їх розмивна здатність; у зв’язку із “земельним голодуванням” у сільськогосподарський обіг вводилися “невгіддя”, крутосхилові землі, де порушення природної рослинності сприяло розвитку поверхневого змиву ґрунтів і лінійного розмиву; існуюча густа система польових доріг і стежок сприяла посиленню ”шляхової” ерозії, збільшенню кількості ярів поблизу населених пунктів; надмірний випас худоби зумовив деградацію трав’яного покриву, що у свою чергу посилило розвиток ерозійних процесів.
Високий рівень сільськогосподарського використання земельних угідь (сільськогосподарська освоєність території Тернопільської області складає 76,5%, розораність – 63,9%), висока територіальна концентрація сільськогоспо-дарського виробництва поряд із нераціональним господарюванням, без врахування всього комплексу природних умов території, стимулювали до формування сучасного стану ерозії сільськогосподарських угідь.
Фактичний модуль змиву ґрунту в області складає: 14,2 - 19,8 тонн/га на рік (центральні та південно-східні райони); 29,4 - 36,9 (північні та північно-східні райони) і 43,6 - 46,9 тонн/га (південно-західна частина).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз перспектив сільськогосподарського землекористування на схилових землях 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок