Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Методи боротьби із обводненням газових свердловин

Методи боротьби із обводненням газових свердловин

Назва:
Методи боротьби із обводненням газових свердловин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,75 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Всі методи боротьби із обводненням газових свердловин можна розділити на три групи. Методи першої групи основані на попередженні надходження води на вибій свердловини і включають:
селективне розкриття газоносних пластів;
ізоляційні роботи для від’єднання обводнених пропластків, установки екранів в пластах із підошовної водою, ліквідації заколонних перетоків води і негерметичності експлуатаційної колони;
експлуатацію свердловин із заниженими дебітами газу, при яких виключається надходження на вибій пластової води;
обробку привибійної зони газовіддаючих пластів з метою зменшення робочих депресій на пласт.
До другої групи належать методи звільнення стовбура свердловини від рідини без підйому її на поверхню:
періодичні зупинки свердловини для поглинання рідини пластом, яка нагромадилася на вибої;
проведення внутрішньо свердловинної сепарації води від газу з наступним перепуском її під дією гідростатичного напору або закачуванням за допомогою насосних агрегатів у розміщені нижче по розрізу водопоглинальні пласти, без додатку ПАР або з додатковим уведенням у воду ПАР для збільшення швидкості фільтрації її в пласті.
Застосування методів другої групи з перепуском води можливе при наявності в розрізі родовища виснажених газових покладів або водопоглинальних горизонтів, в які можна було б утилізувати пластову воду. Інститутом Волгоград НДПІнафта розроблені три технології видобутку газу з внутрішньосвердловинною сепарацією і безперервним чи періодичним відводом води в поглинальні горизонти, розміщені нижче або вище газового пласта. При перепуску води у верхній горизонт колона насосно-компресорних труб обладнується пакером, вище якого встановлюється зворотній клапан. У схемі з періодичним відводом води в нижній горизонт додатково до попередньої схеми застосовується башмачний зворотній клапан, газ відбирається по затрубному простору, а вода нагромаджується в колоні ліфтових труб і потім ручним чи автоматичним переключенням засувок на обладнанні гирла витісняється тиском газу в поглинальний горизонт.
До третьої групи належать методи звільнення стовбура свердловини від рідини шляхом підйому її на поверхню.
При ізоляції в газових свердловинах обводнених пропластків виключається можливість регулювання просування в поклад пластової води і видобутку защемленого газу з обводнених зон.
Всі методи експлуатації обводнених газових і газоконденсатних свердловин поділяються на газо гідродинамічні, фізико-хімічні та механізовані.
Газо гідродинамічні методи основані на використанні природної енергії пластового газу для виносу рідини із свердловин шляхом підтримання необхідних швидкостей руху газу на вході в ліфтові труби (за рахунок зменшення тиску на гирлі або діаметра ліфтових труб чи збільшення витрати газу) і зменшення втрат тиску в стовбурі свердловини (за рахунок створення в ліфтових трубах однорідної структури газорідинного потоку).
До них належать:
вибір раціональної конструкції колони ліфтових труб (діаметра і глибини спуску);
застосування комбінованої колони ліфтових труб різного діаметра;
зниження тиску на гирлі свердловини за рахунок уведення в експлуатацію компресорної станції або застосування ежекторних пристроїв;
періодичні продувки свердловин у викидну лінію за допомогою автоматичних комплексів типу «Вибій-1» та інших, призначених для повного чи часткового припинення відбору газу з метою нагромадження енергії для підйому рідини з вибою на поверхню. Основним елементом комплексу є запірний клапан, який монтується на викидній лінії свердловини і закривається чи відкривається по команді блоку управління при досягненні заданої різниці тисків у затрубному просторі та викидній лінії після клапана;
періодичні продувки свердловини у газопровід низького тиску чи в атмосферу по факельній лінії за допомогою змонтованих на гирлі або на вибої автоматичних пристроїв. Автомати, встановлені на гирлі, спрацьовують при досягненні заданої різниці тисків в затрубному просторі та ліфтових трубах. При скупченні рідини на вибої свердловини тиск на буфері зменшується при майже незмінному тиску в затрубному просторі, що фіксується датчиком різниці тисків, і після досягнення порогу спрацювання датчик викидає викидає сигнал через блок управління на відкриття запірного клапана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методи боротьби із обводненням газових свердловин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок