Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Урбанізація, урбанізаційне природокористування та урбанізовані ландшафти

Урбанізація, урбанізаційне природокористування та урбанізовані ландшафти

Назва:
Урбанізація, урбанізаційне природокористування та урбанізовані ландшафти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Урбанізація, урбанізаційне природокористування та урбанізовані ландшафти


Урбанізація – складне, багатоаспектне явище. Процеси урбанізації мають міжгалузевий, міждисциплінарний статус. Їхнім дослідженням займаються різні науки: політекономія, демографія, соціологія, економіка, етнографія, демографія. Кожна з цих наук формує своє “бачення” процесу урбанізації, розглядає його окремі, часткові “зрізи”, формує свою методологію дослідження та міжнаукові зв’язки.
Одним з найперших та найважливіших завдань наукового дослідження є з’ясування його актуальності, пріоритетності, з’ясування кола наук з якими можлива та доцільна інтеграція у вирішенні досліджуваних проблем. У переважній більшості науково-методичних публікацій ці питання висвітлюються побіжно. Серед публіка-цій з основ наукових досліджень, які започатковують вирішення цієї проблеми, мож-на виділити роботи К.І. Геренчука, Е.М. Раковської, О.Г. Топчієва, 1975, В.С. Пре-ображенського, 1986; М.Д. Пістуна, Г.І. Швебса, 1988; В.І. Купцова та ін., 1999.
Необхідно зазначити, що на сьогоднішній день в географічних науках визначення актуальності, пріоритетності та рівня міжнаукової інтеграції у досліджуваних напрямках є дещо суб’єктивним.
Для з’ясування об’єктивної картини актуальності, пріоритетності та міжнаукової інтеграції у дослідженнях різних аспектів проблематики з урбанізації, урбанізаційного природокористування та урбанізаційного ландшафтознавства у предметно-об’єктному полі наук в Україні було застосовано його моделювання та інтерактивний комп’ютерний аналіз засобами мережевих (Internet) технологій.
З огляду на сказане, ми вирішили з’ясувати актуальність дослідження урбанізації, урбанізаційного природокористування, урбанізованих ландшафтів та виявити їхній міжнауковий інтеграційний потенціал у досліджуваній проблематиці, сформований на основі найбільших пріоритетів, актуальних та потенційних міжнаукових зв’язків.
Згідно із визначеною метою, основними завданнями аналізу є:–
моделювання загальнонаукового та конкретно-наукового предметно–об’єктних полів дослідження урбанізації, урбанізаційного природокористування та урбанізованих ландшафтів;
визначення наук, що мають найвищій рівень пріоритетів та відповідно найвищий міжнауковий інтеграційний потенціал у досліджуваній проблематиці;
конкретизація мети та завдань подальшого наукового конструктивно-географічного дослідження урбанізації, урбанізаційного природокористування та урбанізованих ландшафтів.
Моделювання та аналіз загальнонаукового предметно-об’єктного поля виявив, що найвищий рівень пріоритетності та міжнаукового інтеграційного потенціалу у досліджуваній проблематиці мають географічні науки. Стабільно високий рівень – архітектура та державне управління. Середній рівень займають соціологічні науки, національна безпека та історичні науки. Саме ці науки на основі високого міжнаукового інтеграційного потенціалу формують тісні міжпредметні зв’язки та визначають актуальні напрямки у дослідженні урбанізації, урбанізаційного природокористування та урбанізованих ландшафтів.
Серед інших наук, для яких досліджувана проблематика не є провідною, але досить актуальною, можна назвати медичні, педагогічні, біологічні, геолого-мінералогічні, технічні, економічні, сільськогосподарські та філологічні науки.
Найважливішим підсумковим етапом аналізу є моделювання конкретно-наукового предметно-об’єктного поля дослідження для наук, що мають найвищий рівень пріоритету, та міжнаукового інтеграційного потенціалу у загальнонауковому предметно-об’єктному полі саме для географічних наук.
Основою для моделювання та аналізу є дисертації та автореферати дисертацій з географічних наук.
Загальна кількість опрацьованих дисертацій та авторефератів дисертацій склала 805 джерел: з них проблематиці дослідження відповідають 29.
Аналіз засвідчив, що серед дисертацій та авторефератів дисертацій у предметно-об’єктному полі географічних наук дуже високий рівень пріоритетності досліджуваної проблематики та відповідно рівень міжнаукового інтеграційного потенціалу мають такі спеціальності, як конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів, економічна та соціальна географія та фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Урбанізація, урбанізаційне природокористування та урбанізовані ландшафти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок