Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Гренландія – історія і сучасність

Гренландія – історія і сучасність

Назва:
Гренландія – історія і сучасність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,28 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Гренландія – історія і сучасність


Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Полювання та рибальство завжди відігравали найважливішу роль у гренландському житті. Гренландський мисливець на
Історія Гренландії, найбільшого світу — це історія виживання в екстремальних умовах арктичного клімату: близько 84% поверхні острова зайнято , який обмежує область людського заселення вузькими прибережними смугами. була невідома європейцям до ст., коли вона була відкрита норвезькими , які незадовго до того оселилися в . Арктичні народи населяли Гренландію задовго до відкриття острова європейцями, хоча перед прибуттям вікінгів острів знелюднів — предки сучасних (ескімосів) почали оселятися на півночі Гренландії лише в 1200-х роках. Інуїти — єдиний народ, що неперервно населяв Гренландію протягом сторіч; однак у ст. , скориставшись пріоритетом вікінгів, оголосила острів своїм володінням і почала його колонізацію. Датська держава користувалася на острові численними перевагами, зокрема торговою монополією.
Під час Гренландія була де-факто відокремлена від королівства і зблизилася натомість зі та . По закінченні війни Данія повернула собі контроль над островом, однак скасувала його колоніальний статус; Гренландія була проголошена інтегральною частиною Датського королівства, а в році отримала широку автономію у внутрішніх справах. Гренландія — єдине державне утворення, яке вийшло зі складу , хоча й зберігає статус асоційованої держави.
Міграції інуїтів
Давня історія Гренландії — це історія повторюваних міграцій з арктичних теренів через острови . Спільною рисою всіх цих культур була необхідність виживання в надзвичайно несприятливих умовах найвіддаленішого краю Арктики на самій межі придатного для людського існування ареалу. Навіть невеликі коливання клімату перетворювали ледь сприятливі умови в несумісні з людським життям і призводили до зникнення недостатньо пристосованих культур і спустошення цілих регіонів внаслідок міграцій та вимирання.
Археологи налічують в Гренландії чотири , що існували до відкриття острова вікінгами, але терміни їх існування визначаються дуже приблизно:
Саккакська культура — 2500 до н.е. – до н.е. на півдні Гренландії;
Культура — 2400 до н.е. – до н.е. на півночі Гренландії;
Культура — 800 до н.е. – до н.е. переважно на півночі Гренландії;
Рання , чи Дорсет I — 700 до н.е. – н.е. на півдні Гренландії.
Ці культури не були унікальні для Гренландіі, як правило, вони виникали й розвивалися на теренах арктичної Канади та Аляски задовго до свого проникнення до Гренландії, і могли зберігатися в інших місцях після їх зникнення з острова.
Після занепаду дорсетської культури острів зоставався ненаселеним протягом сторіч. Носії інуїтської культури , предки сучасних корінних жителів Гренландії, почали проникати до півночі острова на початку ст.
Оселення вікінгів
Карта сучасних гренландських і колишніх вікінгських поселень на південному сході Гренландії.
Десь у році , на ймення Рудий, був приречений до трирічного вигнання з за вбивство сусіда. Він вирішив відплисти на захід і дістатися землі, яку за ясної погоди можна побачити з вершин гір західної Ісландії. Вона лежала на відстані 280 км від ісландського берега; згідно з сагами, раніше у 900-х роках туди плавав норвежець Гуннбьйорн Ульфссон. Ерік відплив на захід в році разом з родиною, слугами і худобою, але плавуча крига завадила йому висадитися на берег; він був змушений обігнути південну кінцівку острова й висадився в місці поблизу сучасного Юліанехоба (). Протягом трьох років свого вигнання Ерік не зустрів на острові жодної людини, хоча під час своїх мандрівок удовж узбережжя він доходив на північному заході до острова Діско ().
По закінченню терміну свого вигнання Ерік Рудий в році повернувся до Ісландії і почав заохочувати місцевих вікінгів до переселення на нові землі. Він назвав острів Гренландією ( Grшnland), що дослівно означає «Зелена земля».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Гренландія – історія і сучасність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок