Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Економіко-правові важелі боротьби з забрудненням та іншими порушеннями природного середовища

Економіко-правові важелі боротьби з забрудненням та іншими порушеннями природного середовища

Назва:
Економіко-правові важелі боротьби з забрудненням та іншими порушеннями природного середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,01 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Економіко-правові важелі боротьби з забрудненням та іншими порушеннями природного середовища


План
1. Уявлення про плату за забруднення. Методика розрахунку платежів.
2. Цивільно-правова відповідальність, як метод регулювання рівня забруднення навколишнього середовища.
3. Система спеціальних екологічних фондів. Створення ринку екологічних послуг.


1. Уявлення про плату за забруднення. Методика розрахунку платежів.
1. Сучасна політика держав в галузі охорони навколишнього середовища від забруднення будується на принципі “забруднювач платить". В цьому принципі відображена політика покладання на забруднювачів відповідальності за всі дії, що спричиняють шкоду навколишньому середовищу.
Вперше на міжнародному рівні принцип "забруднювач платить" був обґрунтований Організацією Економічного Співтовариства і Розвитку в 1972 році. З цього часу вказаний принцип став активно використовуватись в законодавчій практиці європейських та інших країн світу1.
В Україні принцип "забруднювач платить" було запроваджено в 1991 році Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища"2, стаття 44 якого встановила, що в Україні здійснюється плата за забруднення навколишнього природного середовища. Безпосередньо механізм визначення плати і стягнення платежів за забруднення довкілля був урегульований постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 1992 р. та відповідною Постановою від 1 березня 1999 року, якими затверджено Порядок встановлення нормативів збору і стягнення платежів за забруднення навколишнього природного середовища. За цим Порядком плата встановлюється за:
- викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення;
- скиди забруднюючих речовин у поверхневі води, територіальні та внутрішні морські води, а також підземні горизонти, в тому числі скиди, що проводяться підприємствами через систему комунальної каналізації;
- розміщення відходів.
Відповідні платежі стягуються з підприємств незалежно від форм власності і відомчої належності. Внесення плати за забруднення не звільняє підприємства від дотримання заходів по охороні навколишнього середовища, а також сплати штрафних санкцій за екологічні правопорушення і від повного відшкодування шкоди.
В системі регулювання суспільних відносин в галузі Охорони довкілля плата за забруднення несе велике різноманітне навантаження — стимулююче, координаційне, контролююче та компенсаційне.
Стимулюючий бік плати за забруднення виявляється в її впливі на економічні інтереси екологічно небезпечних підприємств шляхом підвищення або зменшення економічного тиску на них в залежності від обсягів викидів (скидів) в довкілля (чим більше обсяг викиду — тим вище плата). Для цього використовуються два види плати:
а) за лімітовані викиди (скиди) — в межах встановлених лімітів (тимчасово погоджених) викидів (скидів) забруднюючих речовин та згідно з дозволами на розміщення відходів в навколишньому середовищі. Щодо цих лімітованих викидів (скидів) встановлюються фіксовані нормативи плати;
1 Н.Р.Малышева. Гармонизация экологического законодательства в Европе. — Киев.- 1996. С. 154, 155.
2 Відомості Верховної Ради України. — 1991. — № 41. — Ст.546.
3 ЗП України. - 1992. - № 2. - Ст.61; № 7. - Ст.175.
б) за перевищення лімітів викидів (скидів), розміщення забруднюючих речовин. Тут плата визначається в кратному розмірі відносно фіксованих платежів.
Особливості дії механізму платежів за лімітовані викиди (скиди) виявляється в тому, що ці платежі відносяться до витрат виробництва, які впливають на собівартість, а через неї і на ціну продукції. В процесі реалізації продукції плата за лімітовані викиди буде компенсована підприємству-забруднювачу. Ефект від дії цього платежу відчуває насамперед держава, окремі регіони, які отримують додаткові кошти, що надходять в позабюджетні фонди охорони навколишнього середовища для використання в природоохоронних цілях. Разом з тим, вплив плати за лімітовані викиди на собівартість та ціну продукції в умовах розвитку ринкових відносин має стати для підприємств, що прагнуть підвищити свою конкурентноздатність, спонукаючим фактором для зменшення викидів (скидів), відходів виробництва шляхом впровадження ресурсозберігаючих і енергозберігаючих технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Економіко-правові важелі боротьби з забрудненням та іншими порушеннями природного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок