Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Інженерно-геодезичні виміри об'єктів циліндричної форми

Інженерно-геодезичні виміри об'єктів циліндричної форми

Назва:
Інженерно-геодезичні виміри об'єктів циліндричної форми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,20 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інженерно-геодезичні виміри об'єктів циліндричної форми


Складність проблеми не можна відтворити у назві. Досить сказати, що такі виміри стосуються обладнання атомних електричних станцій, хімічних та металургійних підприємств, підприємств, що продукують цемент та мінеральні добрива, суднобудування, літакобудування, трубопроводів... Перелік можна продовжувати. Габаритні розміри обладнання, його вузлів, або деталей деколи просто вражаючі – умовний діаметр фюзеляжа літака "Мрія" близько восьми метрів, цементні обертові печі мають діаметр корпуса до семи метрів, а довжину до 200, діаметр отвору ахтерштевня судна сягає 2,5м., діаметр колової підкранової колії полярного крану АЕС більше 40м., діаметр опорного кільця реактора близько шести метрів. 
Для інженерно-геодезичних вимірів під час встановлення та монтажу обладнання та механізмів використовують стандартизовані прилади та спеціальні пристої [1,2]. Основою вимірів є відшукання та закріплення центрів поперечних перетинів об'єктів вимірів за допомогою спеціальних пристроїв [2]. Оскільки реальна форма об'єктів вимірів відрізняється від циліндричної, або колової, а відхилення форми є випадковими, за центр перетину приймають центр його контурної кривої, зменшеної до розмірів конхоїди. Остання вирізняється тим, що, незважаючи на малий масштаб, відхилення від правильної форми відтворюються на ній у масштабі 1:1. Таке відтворення форми перетинів дає можливість уникнути суттєвої помилки за форму, зокрема, перевести помилку з систематичної у випадкову, принаймі у квазивипадкову. Положення центра перетину визначають за залежностями
с = 2 ; Yс = 2 , (1)
де Xс ,Yс – проекції на координатні осі величини не збігання центру з початком координат; xi , yi – виміряні дискретні відхилення форми перетину від кола; n-число точок на перетині. 
Точність визначення центру перетину залежить від числа точок рівномірно розподілених по периметру перетину  
mxc , (2)
де mxc = myc = 2mxi/ . 
У залежності від вимог до точності визначення центру перетину число точок, рівномірно розподілених по периметру, може бути від 8 до 48.  
Технологія вимірів та складність їх обумовлені, як правило, конструктивними особливостями об'єктів вимірів. Так, наприклад, для визначення відхилень колової підкранової колії АЕС достатньо електронного тахеометра з роздільною здатністю не гірше від 0,1 мм. Для встановлення опорного кільця реактора слід мати спеціальний пристрій для фіксації рівномірно розподілених по периметру точок. В обох випадках проблему вирішує відшукання центру перетину. Під час монтажу ахтерштевня судна крім знаходження центрів двох перетинів необхідно зафіксувати вісь отвору ахтерштевня. 
Найскладніші виміри виконують під час встановлення об'єктів циліндричної форми, що мають значну довжину і складаються з декількох частин, які з'єднуються між собою. Прикладами такого обладнання можуть бути трубопроводи великого діаметра (1000…1250мм.), корпуси оболонок, що обертаються, зокрема, обертових печей, млинів, сушильних барабанів і т.п. 
Для трубопроводів обмежувальними є вимоги до овальності торців елемента трубопроводу, неперпендикулярність площини торця до осі елемента трубопроводу, відхилення точок торця від площини. Найдоцільніше вести вимірювання відносно осі елемента труборпроводу, тобто прямої, що проходить через центри поперечних перетинів, які розташовані поблизу його торців [3]. Центри поперечних перетинів відшукують згідно залежності (1), набираючи необхідну кількість точок за допомогою спеціального пристою. Цей же пристрій служить для розташування у центрі одного з перетинів візирної осі зорової труби автоколімаційного теодоліта, наприклад, 3Т2А, а у центрі другого перетину – марки, центр якої збігається з центром перетину. Труба автоколімаційного приладу та марка є взаємозамінними. З метою виміру овальності торців робочу площину пристрою для визначення форми достатньо розташувати паралельно площині торця. Для контролювання торців автоколімаційним способом цю площину разом з маркою встановлюють перпендикулярно до осі трубопровода, а помінявши місцями прилад та марку, і робочу площину частини пристрою, де була розташована труба автоколімаційного приладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інженерно-геодезичні виміри об'єктів циліндричної форми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок