Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Господарство Бразилії

Господарство Бразилії

Назва:
Господарство Бразилії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Господарство Бразилії


У постколоніальний період у традиційній структурі господарства Бразилії відбулися значні зміни - країна стала на шлях індустріалізації. Промисловий розвиток в державі розпочався з галузей легкої і харчової промисловості.
Бразилія володіє значним промисловим потенціалом. Його основу становлять такі галузі важкої промисловості, як гірничовидобувна, нафтовидобувна і нафтопереробна, чорна і кольорова металургія, машинобудування та ін. У 80-х роках XX ст. в Бразилії виникли наукомісткі галузі виробництва - радіотехніка, мікроелектроніка, біотехнологія, аерокосмічна промисловість.
За виробництвом багатьох видів промислової продукції вона входить до першої десятки країн світу. У світовому рейтингу виробників промислової продукції Бразилія посідає за випуском суден третє місце, тракторів - п'яте, автомобілів - сьоме, верстатів - десяте.
Гірничорудна промисловість. Найбільше значення в країні має видобуток залізної руди, марганцю, бокситів, олова і золота. За цими видами корисних копалин Бразилія входить до першої десятки країн світу.
Бразилія займає друге місце в світі за видобутком залізної руди (Мінас-Жерайс). Недавно в країні почали освоювати найбільш перспективну високоякісну залізну руду в районі Каражасу.
Бразилія входить до числа головних світових виробників олова. Головні райони видобутку знаходяться в штатах Рондонія і Каражас. Близько половини видобутого олова споживається на внутрішньому ринку.
Переважно для потреб внутрішнього ринку видобувають боксити, мідь, свинець, цинк, нікель, золото. Видобуток руд кольорових металів в Бразилії контролюють іноземні компанії.
Видобуток золота в країні наближається до 100 т в рік. Головні райони видобутку - штати Пара, Гояс і Мінас-Жерайс.
Бразилія є важливим продуцентом та експортером алмазів і напівдорогоцінного каміння. Головний район їх видобутку — штат Мату-ґросу. Найбільшими імпортерами напівдорогоцінного каміння є Японія, США, Німеччина.
Паливна промисловість. Серед паливних галузей країни провідне місце займає нафтова промисловість. За видобутком нафти Бразилія займає третє місце в Латинській Америці. Видобуток природного газу в Бразилії зовсім не забезпечує власних потреб.
Кам'яне вугілля Бразилія видобуває 7,2 млн. т за рік. Основні його запаси зосереджені в штатах Ріу-Гранді-ду-Сул, Санта-Катаріна. Коксівне вугілля країна імпортує.
Енергетика. В електроенергетиці країни різко переважає гідроенергетика, на частку якої припадає понад 95 % усього виробництва електроенергії. Енергетика Бразилії не задовольняє потреб країни.
Чорна металургія Бразилії працює на власній залізній руді і привізному коксівному вугіллі. Країна входить до числа найбільших продуцентів експортерів чорних металів в Латинській Америці.
За виробництвом сталі Бразилія посідає сьоме місце в світі. Половину загального виробництва чорних металів споживають на внутрішньому ринку, решту — експортують. Майже всі підприємства чорної металургії Бразилії розташовані на південному сході країни. Найбільшим виробником і експортером чорних мегалів є штат Мінас-Жерайс.
Кольорова металургія Бразилії виробляє олово, алюміній, мідь, свинець, цинк і нікель. Виробництво кольорових металів не забезпечує внутрішніх потреб, тому значну їх частину імпортують.
Найбільше розвинена алюмінієва промисловість. Бразилія увійшла до числа найбільших світових виробників (6-е місце у світі) і експортерів алюмінію. Щорічно виробляють 1,2-1,3 млн. т алюмінію.
У машинобудуванні провідне місце належить транспортному, перш за все автомобілебудуванню, це Сан-Паулу, штат Мінас-Жерайс.
Авіабудівна промисловість - одна з провідних галузей транспортного машинобудування. В країні налагоджено випуск пасажирських, сільськогосподарських, військових і військовотранспортних літаків. Половина від загального виробництва літаків експортується. За цим показником Бразилія займає шосте місце в світі. Експортує їх у 30 країн світу - Латинської Америки, Європи, Африки, в т. ч. у США.
Суднобудівна промисловість країни спеціалізується в основному на виробництві балкерів (для експорту залізної руди), нафторудовозів і танкерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Господарство Бразилії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок