Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Природно-ресурсний комплекс Коломийського району

Природно-ресурсний комплекс Коломийського району

Назва:
Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Науковий реферат:
Природно-ресурсний комплекс Коломийського району


ПЛАН
Географічне положення Коломийського району.
Мінерально-сировинний комплекс.
Водно-ресурсний комплекс.
Земельно-ресурсний комплекс.
Лісоресурсний комплекс.
Фауністичний комплекс.
Природно-ресурсний комплекс.


ВСТУП
Природні продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищення якості життя. До них відносяться компоненти і сили природи, суспільна корисність яких позитивно або негативно змінюється в результаті трудової діяльності людини використовуються або придатні для використання як засоби праці (земля, водні ресурси), джерела енергії, сировина і матеріали (мінерали, ліси) безпосередньо як предмети споживання (гриби, квіти, продукти рибальства), рекреаційні (місця відпочинку). Для Коломийського району, який за площею 1026 км є одним з найбільших в Івано-Франківській області, дана тема є надзвичайно важливою як в економічному, так і в соціальному аспекті. В даний час, коли рівень незайнятості трудових ресурсів міста і району в суспільному господарстві становить біля 70%, активне освоєння природних продуктивних сил могло б різко зменшити цей негативний показник. А також вивести територію з глибокої економічної кризи, розвинувши ті галузі економіки, які були б ефективними в умовах ринкового господарства. Це стосується в першу чергу освоєння корисних копалин, які мають не тільки місцеве, але і регіональне значення, в тому числі рекреаційні ресурси гірської частини Коломийського району з своїми природно-кліматичними умовами та лікувальними мінеральними водами.
Територія району знаходиться в двох природно-географічних ландшафтах - на сході рівнинному - це Коломийсько-Снятинська рівнина, яка розміщена в долині річки Прут, і західна гірська - це частина Покутсько-Буковинського масиву Українських Карпат. Він багатий на різноманітні продуктивні сили як місцевого, так і обласного значення. В першу чергу це стосується мінеральних і лісових ресурсів. Більшість корисних копалин в цій місцевості були розроблені ще коли Галичина входила у склад Австро-Угорської держави і мали загальнодержавне значення. Курортна зона Слободо-Рунгорська з 1920-1939 pp. була найбільша в Станіславівському воєводстві Польщі і приймала на відпочинок і лікування громадян з країн Європи. Рекреаційне значення мав не тільки клімат але і мінеральна вода і місцеві грязі. Проте в роки II світової війни курортна зона була знищена, а в радянський час поновлена тільки на місцевому рівні.
Питання природних продуктивних сил глибоко розробляється в науковій літературі в середині 80 і 90 років у економічній географії в першу чергу такими ученими як В.П. Руденком, П.Г.Шищенком, П.Я.Баклановим, І.А.Горленко, М.Д.Пістуном, М.Г.Ігнатенком, а також в економіці в предметі "Розміщення продуктивних сил" економістами А.А.Мінцем, Є.П.Качаном, В.Н.Степановим, Б.І.Пасхавером, А.Е.Юзефовичем та іншими.
В даний час певні теоретичні основи природних продуктивних сил в економічній географії і природо-ресурсного потенціалу в економіці розроблені різнопланово і багатосторонньо, але вивчення даного питання на макроекономічному рівні адміністративних територій, зокрема регіонів України ще недостатньо. Тому тема “Економіко-географічна оцінка природних продуктивних сил Коломийського району” дасть певні відомості про природо-ресурсні можливості території і перспективи господарства району при їх освоєнні.
Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Географічне положення Коломийського району
Коломийський район - один з 14 районів Івано-Франківської області -розташований в її південно-східній частині. Межує з таким районами: Тлумацьким (на півночі) Городенківським, Снятинським (на сході), Косівським (на півдні), Надвірнянським (на заході). Центр району - місто Коломия з географічними координатами 48°32' пн. ш., 25°02' сх д., одночасно це одне з п'яти міст обласного підпорядкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Природно-ресурсний комплекс Коломийського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок