Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Самородні елементи (алмаз, графіт, золото, сірка, платина, срібло)

Самородні елементи (алмаз, графіт, золото, сірка, платина, срібло)

Назва:
Самородні елементи (алмаз, графіт, золото, сірка, платина, срібло)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,87 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Самородні елементи (алмаз, графіт, золото, сірка, платина, срібло)


Мінералів, що належать до класу самородних, налічується близько 50. Вони рідко трапляються в природі, але мають велике практичне значення – застосовуються в техніці, медицині, ювелірній справі. Утворення самородних елементів пов’язано з глибинними процесами, підвищеними температурами і тиском. Деякі з них виділяються безпосередньо з магматичного розплаву (платина, алмаз), інші – при гідротермальних процесах (золото, срібло). Частина мінералів цього класу утворюється під час окислення сірчаних сполук, нерідко за участю бактерій (сірка, мідь, ртуть та ін.). Усі самородні елементи характеризуються великою хімічною інертністю. Переважна більшість мінералів, що належать до самородних елементів, кристалізується в кубічній, гексагональній та тригональній системах.


Алмаз
Хімічний склад: (C)
Слово алмаз походить від грецького, що означає неприборканий, нездоланний. Мінерал входить до класу самородних елементів.
Фізичні властивості мінералів | Твердість алмазу, за шкалою Мооса, найвища - 10, густина 3,5. Як правило безбарвний, прозорий. Незначні домішки Al, Si, Mg, Ca, Fe та ін. надають жовтого, синього, чорного, зеленого, бурого кольорів. Блиск дуже виразний, специфічно алмазний. Сингонія кубічна. Кристали мають переважно форми октаедрів. 
Походження – магматичне, пов'язане з ультраосновними глибинними породами. Алмаз стійкий до кислот та нагрівання. Штучно огранені алмази називають діамантами.
Родовища: в Якутії, на Уралі, в Південно-Африканській Республіці, Конго, Танзанії, Намібії, Бразилії, Індії. Відбуваються пошуки алмазів і в Україні. Корінні родовища пов'язані з так званими кімберлітовими трубками (діаметром до 350 м), що виникли внаслідок сильних вибухів на значній глибині.  
Алмази – королі самоцвітів – широко використовуються в ювелірній промисловості, мають сильну цінність як прикраси. Мінерали нижчої якості, або технічні - в електротехнічній, приладобудівній, радіоелектронній промисловості, в медицині, для буріння свердловин та ін.
Одиниця ваги алмазів - 1 карат (0,2 г). Найвідоміші знайдені алмази: "Кулінан" (3106 каратів), "Ексцельсіор" (97,5 карата), "Зірка Сьєрра-Леоне (968 каратів).
Походження мінералів
Класифікація мінералів
Кристало-графічні властивості та форми мінералів

|
Графіт
Довідник з мінералів  | Хімічний склад - (С). 
Назва мінералу походить від здатності мінералу писати (грецьке графіо – пишу). Мінерал входить до класу самородних елементів.
Фізичні властивості мінералів | Твердість за шкалою Мооса 1-2, густина 2,2. Колір – від сталево-сірого до темного, майже чорного. Блиск металічний, напівжирний або матовий. Спайність досконала в одному напрямі. Зустрічається у вигляді землистих мас, прошарків і тонких лусочок, іноді у формі кристалів гексагональної сингонії. Графіт жирний на дотик.  
Походження: метаморфічне (від перетворення кам’яного вугілля і вуглистих осадочних порід), магматичне, пневматолітове.  
Родовища: в Україні – Прибузького (Хощеватське, Завалівське, Ледівське родовища), Криворізького, Приазовського, Волинського графітоносних районів. За межами України: в Сибіру (Курейське, Ногінське та Ботогольське родовища).  
Використовується графіт для виготовлення олівців, фарб, електродів, вогнетривкого посуду, мастила, в атомній електротехнічній промисловості; використовується також як мастило, як сировина для виробництва штучних алмазів.
Походження мінералів
Класифікація мінералів
Кристало-графічні властивості та форми мінералів

|
Золото
Довідник з мінералів | Хімічний склад - (Au). 
Мінерал входить до складу самородних елементів.
Фізичні властивості мінералів | Твердість 2,5-3,5. Густина 15,6-19. Колір – золотисто-жовтий. Жовта, блискуча риска. Блиск металічний. Мінерал ковкий. Сингонія кубічна, кристали у формі октаедрів. Частіше трапляється неправильної форми, вкраплень у породу, у вигляді зерен, пластинок, лусочок і дендритів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Самородні елементи (алмаз, графіт, золото, сірка, платина, срібло)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок