Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Енергія Сонця

Енергія Сонця

Назва:
Енергія Сонця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Енергія Сонця”


ПЛАН
1. Поняття про сонячну енергію. Особливості її використання
2. Види сонячної радіації
3. Список використаної літератури


1. Поняття про сонячну енергію. Особливості її використання
Сонячна радіація - енергія випромінювання Сонця - є основним джерелом енергії атмосферних процесів; вона вимірюється кількістю тепла і виражається в мегаджоулях на 1 кв.м. Промениста енергія Сонця досягає земної поверхні, проникаючи через шари атмосфери, що частково поглинає, відбиває і розсіює сонячну радіацію.
Тепловий потік сонячного випромінювання, який сягає Землі, дуже великий. Він більш як у 5000 разів перевищує сумарне використання всіх видів палив-но-енергетичних ресурсів у світі.
Серед переваг сонячної енергії — її вічність і ви-няткова екологічна чистота. Сонячна енергія над-ходить на всю поверхню Землі, лише полярні райо-ни планети страждають від її нестачі. Тобто, прак-тично на всій земній кулі лише хмари та ніч заважа-ють користуватися нею постійно. Така загальнодо-ступність робить цей вид енергії неможливим для моно полізації, на відміну від нафти і газу. Звичайно, вартість 1 кВт * год. сонячної енергії значно вища, ніж отримана традиційним методом. Лише п'ята частина сонячного світла перетворюється в електрич-ний струм, але ця частка дедалі зростає завдяки зу-силлям учених та інженерів світу.
Оскільки енергія сонячного випромінювання розподілена по великій площі (іншими словами, має низьку густину), будь-яка установка для прямого використання сонячної енергії повинна мати зби-раючий пристрій з достатньою поверхнею. Найпро-стіший пристрій такого роду — плоский колектор; в принципі це чорна плита, добре ізольована знизу.
Вона прикрита склом або пластмасою, яка пропус-кає світло, але не пропускає інфрачервоне теплове випромінювання. У просторі між плитою і склом найчастіше розміщують чорні трубки, в яких тече вода, масло, повітря, сірчистий ангідрид і т.п. Сонячне проміння, проникаючи крізь скло або плас-тмасу в колектор, поглинається чорними трубками і плитою та нагріває робочу речовину в трубках. Тепло-ве випромінювання не може вийти з колектора, тому температура в ньому значно вища (на 200—300 °С), ніж температура навколишнього повітря. У цьому виявляється так званий парниковий ефект. Більш складним колектором, Вартість якого значно вища, є вгнуте дзеркало, яке зосереджує падаюче проміння в малому об'ємі біля певної геометричної точки — фокуса. Завдяки спеціальним механізмам колектори такого типу постійно повернені до Сонця. Це дає-змогу збирати Значну кількість сонячного проміння. Температура в робочому просторі дзеркальних колеїсгорів досягає 3000 °С і вище. Існують електрос-танції дещо іншого типу, їх відмінність полягає в тому, що сфокусоване на вершину вежі сонячне теп-ло приводить у рух натрієвий теплоносій, який нагріває воду до утворення пари. На думку фахівців, найпривабливішою ідеєю щодо перетворення соняч-ної енергії є використання фотоелектричного ефек-ту в напівпровідниках. Однак поверхня сонячних батарей для забезпечення достатньої потужності має бути досить значною (для добового вироблення 500 МВт * год. необхідна поверхня площею 500 000 м2), що досить дорого. Сонячна енергетика належить до найбільш матеріалоємних видів виробництва енергії. Великомасштабне використання сонячної енергії спричиняє гігантське збільшення потреб у матеріа-лах, а отже, в трудових ресурсах для видобутку сиро-вини, її збагачення, отримання матеріалів, виготов-лення геліостатів, колекторів, іншої апаратури, їх перевезення. Ефективність сонячних електростанцій у районах, віддалених від екватора, досить мала че-рез нестійкі атмосферні умови, відносно слабку Інтенсивність сонячної радіації, а також її коливан-ня, зумовлені чергуванням дня і ночі.
2. Види сонячної радіації
Пряма радіація - сонячна радіація, що доходить до земної поверхні у виді пучка паралельних променів, що виходять безпосередньо від сонячного диска.
Розсіяна радіація - сонячна радіація, що перетерпіла розсіювання в атмосфері, надходить на земну поверхню з усього небесного зводу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Енергія Сонця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок