Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Вплив підвищеного шуму на людину при бурінні

Вплив підвищеного шуму на людину при бурінні

Назва:
Вплив підвищеного шуму на людину при бурінні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,90 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
« Вплив підвищеного шуму на людину при бурінні»


Вплив підвищеного шуму на людину при бурінні є шкідливим та небезпечним. Ступінь такого впливу, в основному залежить від рівня та характеру шуму на буровій, форми та тривалості впливу, а також індивідуальних особливостей людини.
Чисельні дослідження підтвердили той факт, що шум належить до загально-фізіологічних подразників, які за певних обставин можуть впливати на більшість органів та систем організму людини.
Так за даними медиків дія підвищеного шуму може спричинити нервові, серцево-судинні захворювання, виразкову хворобу, порушення обмінних процесів та функціювання органів слуху, тощо. Із загальної кількості захворювань,що вище перераховані останнім часом значно зросла частка тих, які спричинені саме підвищеним шумовим впливом. У зв’язку з цим, слід звернути увагу на той факт, що протягом багатовікової еволюції людина так і не набула здатності адаптуватися до дії шуму, як і не було створено природного захисту для високочутливого та дихального органу слуху людини від дії інтенсивного тиску.
Найбільш певно вивчено вплив шуму на слуховий апарат людини є у працівників бурової та інших шумних професій, що може викликати професійне захворювання – туговухість. Основним симптомом якого є поступова втрата слуху, перш за все в області високих частот з наступним поширенням на більш низькі частоти.
Крім безпосереднього впливу на орган слуху тут впливає на різні відділи головного мозку, змінюючи при цьому нормальні процеси вищої нервової діяльності. Такий неспецифічний вплив шуму може виникнути навіть раніше ніж зміни в самому органі слуху. Характерними є скарги на підвищувану втомлюваність, загальну слабкість, роздратованість, апатію, послаблення пам’яті, погану розумову діяльність.
Наближено дію шуму ріщних рівнів можна охарактеризувати таким чином. Тут до 5 дБА, зазвичай не викликає шкідливого впливу на людину в процесі її трудової діяльності. Шум з рівнем 50-60 дБА може викликати психологічний вплив що проявляється в погіршенні розумової діяльності, послабленні уваги, швидкості реакції утрудненні роботи з масивами інформації тощо.
При рівні шуму 65-90 дБА можливий його фізіологічний вплив: пульс учащається, тиск крові підвищується, судини звужуються, що погіршує постачання органів кров’ю.
Дія шуму з рівнем 90 дБА і вище може призвести до фукціональних порушень в органах та системах організму людини: знижується слухова чутливість, погіршується діяльнисть шлунку та кишечника, з’являється відчуття нудоти, головний біль, шум у вухах.
При рівні шуму 120 дБА і вище здійснються механічний вплив на органи слуху, що проявляється в порушенні зв’язків між окремими частинами внутрішнього вуха, можливий навіть розрив барабанних перетинок. Такі високі рівні шуму впливають не лише на органи слуху, а й на весь організм. Звукові хвилі проникаючи через шкіру викликають механічні коливання тканин організму, в наслідок чого відбувається руйнування нервових клітин, розрив мілких судин тощо.
Отже шкідливі та небезпечні наслідки дії шуму проявляються тим більше, чим вищий рівень сили звуку та триваліша його дія.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Вплив підвищеного шуму на людину при бурінні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок