Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Методи ландшафтного картографування з використанням ГІС та інших комп’ютерних технологій

Методи ландшафтного картографування з використанням ГІС та інших комп’ютерних технологій

Назва:
Методи ландшафтного картографування з використанням ГІС та інших комп’ютерних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,89 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Методи ландшафтного картографування з використанням ГІС та інших комп’ютерних технологій


Методологічне та методичне опрацювання питань застосування сучасної комп’ютерної техніки, елементів ГІС-технологій для аналізу морфологічної структури і тенденцій сучасної еволюції ландшафтів спрямоване на дальший розвиток загальнонаукового та прикладного ландшафтного картографування, розроблення ГІС на ландшафтній основі та використання матеріалів ландшафтних досліджень для розв’язання наукових та прикладних задач комплексного характеру.
Видається перспективним і доцільним узагальнення досвіду застосування сучасних технічних засобів та матеріалів повторних космічних зйомок у поєднанні з даними багаторічних наземних ландшафтних досліджень для поліпшення вивченості структури ПТК, аналізу й оцінки сучасного стану та еволюції ландшафтів. Зокрема, при дослідженні радіоактивно забруднених територій це сприятиме підвищенню якості ландшафтної основи та ефективності її використання для вирішення задач радіоекологічного моніторингу та реабілітації виведених із використання земель.
Одною з головних можливостей, яку надають сучасні засоби ГІС, є багатошарова архітектура просторової інформації, можливість формувати її з цілого ряду окремих інформаційних шарів різного інформативного наповнення (ДеМерс, 1999). Залежно від характеру поставленої задачі та наявних даних, у ролі таких інформаційних шарів можуть виступати растрові картографічні матеріали (топографічні та вхідні тематичні карти), матеріали аерокосмічного знімання, а також створені на їхній основі вихідні тематичні карти, цифрові моделі місцевості та дані GPS-знімання. Комбіноване використання цих матеріалів, разом із комп’ютерною ландшафтною картою та програмно-апаратними засобами ГІС виводить процес ландшафтного картографування і подальшого комплексного прикладного ланд-шафтного аналізу на якісно новий рівень.
У разі використання ГІС-технологій у ландшафтному аналізі і картографуванні виникає проблема переведення наявних матеріалів ландшафтних досліджень, зокрема, раніше укладених паперових ландшафтних карт та похідних картографічних матеріалів, у комп’ютерні формати, які підтримуються програмами ГІС. Для цього застосовують низку операцій попереднього комп’ютерного оброблення: сканування, координатні прив’язки (реєстрація), просторово-геометричні корегування та векторизацію. Оскільки такі операції досить специфічні, а точність виконання впливає на кінцевий результат, розглянемо їх окремо.
Сканування паперових картографічних матеріалів потребує дотримання таких вимог:–
збереження якості зображення та відображення його інформаційної наповненості шляхом вибору оптимальної роздільної здатності та кольорової індексації сканованих матеріалів з урахуванням апаратних можливостей комп’ютерної техніки;–
вибір необхідного файлового формату сканованих матеріалів для їхнього дальшого оброблення програмними засобами, що застосовуються.
Слід враховувати, що під час збільшення роздільної здатності зростає якість зображення та точність його дальшого оброблення, але одночасно відбувається збільшення розміру файла, що висуває підвищені вимоги до комп’ютерної техніки. На рисунку 1 показано розміри файлів фрагментів 10х10 см кольорової топографічної карти (16-bit в гамі RGB) і чорно-білого аерофотознімка (8-bit в гамі 256 градацій сірого кольору) при скануванні з різною роздільною здатністю.
Скановані картографічні матеріали можуть бути використані як статичні інформаційні шари (растрові підкладки) або ж як вихідні матеріали для створення нових просторових даних. Залежати від цього будуть і вимоги до роздільної здатності сканування.
Рис. 1. Розмір сканованих зображень (у кілобайтах) за різної роздільної здатності сканування (пікселів / дюйм)
За показником відносної похибки, роздільну здатність сканування карт, щ
о використовуватимуться як растрові підкладки, можна визначити за формулою:
X(pix/inch) = P(sc)Н 2,54,
де X(pix/inch) – оптимальна роздільна здатність сканування (пікселів на дюйм), P(sc) – відносна похибка карти у метрах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи ландшафтного картографування з використанням ГІС та інших комп’ютерних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок