Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Чорне і Азовське моря

Чорне і Азовське моря

Назва:
Чорне і Азовське моря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,78 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Чорне і Азовське моря


Вода — найбільш розповсюджена речовина в природі, без якої неможливе життя на Землі. Розвиток виробництва, збільшення населення потребують більшої кількості води. Україна не дуже багата на водні ресурси. Вона у 15—16 разів менше забезпечена прісними водами, ніж, наприклад, Росія. Звідси виникає питання про економне витрачання води.
Чорне море є внутрішньоконтинентальним морем Атлантичного океану. Омиває береги України, Росії (Краснодарський край), Гру-зії, Румунії, Болгарії, Туреччини.
На північному сході Керченською протокою сполучається з Азовським морем, на південному заході протокою Босфор — з Мар-муровим морем;
Береги Чорного моря в межах України (від гирла Дунаю на заході до Керченської протоки на сході) низовинні. Гористі лише береги південної частини Кримського півострова. Берегова лінія розчленована затоками (Каркінітська, Джарилгацька, Тендрівська, Ягорлицька, Каломітська, Феодосійська тощо) та лиманами (Дні-провським, Дністровським, Еерезанським, Тилігульським, Куяль-ницьким, Хаджибейським, Будацьким).
Островів у Чорному морі мало, вони невеликі за розмірами, більшість з них розташовані поблизу берегів. Найбільші острови: Джарилгач, Довгий, Березань, Зміїний.
Чорне море розміщене в скидовій западині. Опускання його дна триває й тепер. Глибина Чорного моря найбільша біля Півден-ного узбережжя Криму —до 1000—2000 м (на відстані 7—29 км від берега). Північно-західна частина' Чорного моря мілководна. Глибини тут не перевищують 100—120 м (середня менша 25 м).
Солоність води в північно-західній частині Чорного моря ста-новить 13—14 % через велике надходження прісної води, яку при-носять річки, поблизу Південного берега Криму — близько 16%.
Вода Чорного моря з глибини 120—200 м насичена сірковод-нем. Процентний вміст його збільшується з глибиною. У межах по-ширення сірководню життя майже немає. У зв'язку з посиленням несприятливих антропогенних факторів спостерігається тенденція до підвищення шару сірководню, що небезпечно для всього живого.
Температура води на поверхні північно-західної частини моря взимку становить +0,4...8,4°, влітку +23...25°С. Узимку море біля берегів, затоки та лимани вкриваються тонкою кригою. Льодостав триває близько місяця.
Пізньої осені і особливо взимку море дуже бурхливе: в цю по-ру над ним панують насамперед північно-східні вітри, які супро-воджуються зниженням температури повітря і часто викликають шторм. Влітку над морем переважає ясна погода.
Рослинний світ Чорного моря представлений водоростями. У північно-західній частині моря є величезне скупчення червоних водоростей — філофори (філофорне море Зернова). Зустрічаються й інші види водоростей: зостера, цистозира, ульва. З філофори ви-добувають агар-агар, який використовується у кондитерській, тек-стильній промисловості, в мікробіології. Ульва може використову-ватися в їжу.
Тваринний світ представлений багатьма безхребетними. З киш-ковопорожнинних найчастіше зустрічаються медузи аурелія і коренерот. Серед молюсків широко розповсюджені мідії, трапляють-ся устриці, гребінці тощо. Деякі з них мають промислове значен-ня. З ракоподібних зустрічаються краби (кам'яний, зелений тощо), різні види креветок.
Серед риб (180 видів) промислове значення мають бички, хам-са, скумбрія, кефаль, оселедці, камбала, пеламіда, ставрида. У Чорному морі спостерігаються масові міграції риб. На початку літа риба з Середземного моря (хамса, скумбрія, тунець тощо) і південної частини Чорного моря, де вона зимує, йде на відгодів-лю в північну частину моря і через Керченську протоку в Азов-ське море, а восени — у зворотному напрямку.
З великих ссавців поширені дельфіни — білобочки, зрідка зу-стрічаються білочереві тюлені.
На узбережжі моря розташовані порти Одеса, Іллічівськ, Се-вастополь, Миколаїв, Херсон, Ялта, Феодосія, Керч, які відіграють велику роль у внутрішніх та зовнішньоторговельних зв'язках краї-ни. На берегах Чорного моря є багато морських курортів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Чорне і Азовське моря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок