Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Скачати: Географічне положення, кордони. Становлення Української держави.

Загрузка...

Географічне положення, кордони. Становлення Української держави.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Географічне положення, кордони. Становлення Української держави.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,75 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Географічне положення, кордони. Становлення Української держави.
Місце України на Землі


Географічне положення, кордони. Верховна Рада України 24 серпня 1991 р. проголосила незалежність України і утворення самостійної держави України, територія якої є неподільною і недоторканною. На референдумі 1 грудня 1991 р. народ України висловився за незалежність своєї Батьківщини, підтвердивши рішення найвищого органу країни.
Політичне значення утворення незалежної Української держави для Європи дуже велике. З'явилася ще одна демократична країна у цій частині світу. Величезний людський і економіч- ний потенціал, науково-технічні можливості, працьовитий і освічений народ, значні природні багатства тощо — все це висуває Україну у потенційні лідери європейської спільноти держав.
Україна є однією з найбільших держав Європи — її площа становить 603,7 тис. квадратних кілометрів. За розмірами території вона перевищує такі великі країни в Європі, як Франція (544 тис. квадратних кілометрів), Іспанія (505 тис. квадратних кілометрів). Наша країна займає більш як 5,7 % території Європи. Населення України становить 52 млн чоловік. За його кількістю Україна поступається тільки Німеччині, Італії, Великобританії і Франції (мал. 1).
Поблизу с. Ділове Рахівського району Закарпатської області знаходиться географічний центр Європи.
Крайня північна точка території України розташована на державному кордоні з Російською Федерацією (Брянська область) біля села Петрівське Новгород-Сіверського району Чер-
Мал. 1. Україна на карті Європи
нігівської області, її координати — 52°23' пн. ш. і 33°12' сх. д. Крайня південна точка — маяк на мисі Сарич у Криму має координати 44°23' пн. ш. і 33°44' сх. д. Крайня західна точка — поблизу міста Чоп у Закарпатській області. Координати цієї точки — 48°25' пн. ш. і 22°08' сх. д. І, нарешті, крайня східна точка знаходиться на околиці с. Червона Зірка Міловського району Луганської області. Вона має координати 49°18' пн. ш. і 40°13' сх. д.
Відстань по прямій лінії між крайньою північною і південною точками становить 893 км, між західною і східною — 1 316 км. Знаючи координати крайніх точок країни, можна визначити її географічний центр (перетин середнього меридіана з середньою паралеллю). Він знаходиться на північно-східній околиці районного центру Добровеличківки в Кіровоградській області. Координати цієї точки 48°23' пн. ш. і 31°1Г сх. д. У 1990 р. тут встановлено символічний знак.
Україна безпосередньо межує з сімома країнами світу: на північному заході і заході — з Польщею (довжина кордону становить 543 км); на заході — із Словаччиною (98,5 км) та Угорщиною (135,1 км); на південному заході — з Румунією (625,4 км) і Молдовою (1 191 км); на сході і північному сході — з Росією (2 063 км); на півночі — з Білоруссю (975 км). Загальна довжина сухопутних кордонів України становить 5 631 км. Морські кордони України мають довжину 1 959 км (у Чорному морі — 1 559 км, Азовському — 400 км). Загальна довжина кордонів становить 7 590 км.
Україна має широкий, більш як 2 590-кілометровий вихід до країн Центральної і Західної Європи. Відстані до умовної столиці Європи Страсбурга не перевищують 2 000 км.
Територія України лежить у Східній Європі на межі західних і східних народів і культур. Протягом сотень років це було не завжди на користь українському народові. Сусіди не могли втриматися від спокуси розчленувати Україну, загарбати її повністю або частково, їх приваблювали родючі українські землі, її природні багатства. Нині, коли у світовій політиці поступово починають утверджуватися добросусідські відносини між державами, Україна може мати великі економічні вигоди від особливостей свого географічного положення. Наша країна розміщена так, що її ніяк не можна обминути під час прокладання нових європейських комунікацій або ж експлуатації уже діючих. За рахунок плати за транзит щороку можна одержувати великі прибутки у валюті чи поставках у вигляді нафти, газу та ін.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Географічне положення, кордони. Становлення Української держави.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок