Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Знімальні мережі

Знімальні мережі

Назва:
Знімальні мережі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Знімальні мережі


Загальні відомості про топографічні знімання і знімальні мережі
Одним з основних завдань геодезичної галузі в Україні є забезпечення народного господарства топографо-геодезичною і картографічною продукцією. На сьогоднішній день на всю територію України складені топографічні карти масштабів 1:100000–1:10000. Сучасний етап картографування території України полягає в створенні топографічних планів великих масштабів 1:5000, 1:2000, 1:1000 і 1:500, які знаходять широке застосування в різних галузях народного господарства.
Топографічні плани створюються шляхом топографічних знімань місцевості, які виконуються такими методами:
а) аеротопографічними, до яких відноситься:
стереографічне знімання;
комбіноване знімання;
б) наземними, які поділяються на:
мензульне знімання;
тахеометричне знімання;
фототеодолітне знімання.
Висоти перерізу рельєфу на топографічних планах встановлюються у відповідності до табл.6.1.[1]
Таблиця 6.1
Висоти перерізу рельєфу топографічних планів
Характеристика рельєфу та максимально переважні кути нахилу | Масштаб знімання
1:5000 | 1:2000 | 1:1000,
1:500
Висота перерізу рельєфу, м
Рівнинний, з кутами нахилу до 2є | (0.5)
1.0 | 0.5
(1.0) | 0.5
Горбистий, з кутами нахилу до 4є | (1.0)
2.0 | 0.5
1.0 | 0.5
Пересічений, з кутами нахилу до 6 | 2.0
(5.0) | (1.0)
2.0 | 0.5
1.0
Гірський та передгір’я, з кутами нахилу понад 6є | 2.0
5.0 | 2.0 | 1.0
Плановою і висотною основою топографічних знімань є планові знімальні мережі і висотні знімальні мережі.
Щільність та розміщення пунктів знімальної основи встановлюють рекогностуванням в залежності від технології робіт, що визначена з дотриманням інструкції [1].
Мензульне і тахеометричне знімання
При мензуальному або тахеометричному зніманні пункти планової знімальної мережі є одночасно пунктами висотної знімальної мережі і служать безпосередньо для встановлення на них мензули з кіпрегелем або теодоліта, якими здійснюється набір пікетів для створення контурної частини плану і рельєфу місцевості.
Отже, щільність пунктів знімальної мережі має бути такою, щоб з них можна було повністю проглянути місцевість і виконати необхідне знімання, дотримуючись вимог інструкції [1] щодо густоти контурних і висотних пікетів та віддалей до них. В цьому випадку пункти знімальної основи закріплюють на місцевості центрами тривалого збереження з таким розрахунком, щоб на кожному планшеті було не менше трьох точок при зніманні в масштабі 1:2000, включаючи пункти державної геодезичної мережі та мережі згущення (якщо замовник у технічних умовах не вимагає більшої щільності закріплення).
Стереотопографічне знімання
При стереотопографічному методі знімання технологічна схема виробничого процесу суттєво відрізняється від мензульного і тахеометричного методів, а саме: і контурна частина плану і рельєф місцевості створюється в камеральних умовах на універсальних фотограмметричних приладах з використанням матеріалів аерофотознімання та польового дешифрування.
В цьому методі планово-висотна знімальна основа на місцевості розвивається у вигляді розпізнавальних точок, які ідентифікуються на аерознімках і служать для рисування контурної частини і рельєфу місцевості на них або для створення фотоплану, на якому також здійснюється рисування контурної частини і рельєфу місцевості.
В цьому випадку щільність планово-висотних розпізнавальних точок і схема їх розміщення залежить від масштабу і висоти перерізу рельєфу створюваного плану, масштабу аерофотознімання і інших умов, про що додатково вивчається у курсі “Фотограмметрія”.
Комбіноване знімання
При комбінованому зніманні технологічна схема виробничого процесу поєднує в собі елементи стереотопографічного і мензульного методів. Контурна частина плану місцевості тут створюється в камеральних умовах з використанням матеріалів аерофотознімання на універсальних фотограмметричних приладах. Рельєф знімається безпосередньо на місцевості з допомогою кіпрегеля і мензули, на якій закріплений фотоплан чи графічний план з контурною частиною; при цьому здійснюється дешифрування і дознімання контурів, що не відобразилися на фотоплані чи графічному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Знімальні мережі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок