Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Рекультивація порушених земель на кар'єрах

Рекультивація порушених земель на кар'єрах

Назва:
Рекультивація порушених земель на кар'єрах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,30 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Рекультивація порушених земель на кар'єрах


На кар'єрах вогнетривких глин Латненського родовища розкривні породи переважно представлені сумішкою піску (50-70 %) і суглинку (50-20 %), що дає можливість розробляти їх за допомогою гідромеханізації. В такому випадку формуються гідровідвали площею 10-40 га і більше. Після підсихання вони придатні для сільськогосподарського й лісового використання.
На Новорайському кар'єрі Дружківського рудоуправління (Донецька область) комплекс робіт із відновлення відвалів зводиться до планування поверхні відвалів, укладення шару придатних для рекультивації порід товщиною 1,5 м і ґрунтового шару товщиною 0,4-0,5 м. При цьому породи вкладаються на сплановану поверхню відвалу за транспортною схемою із застосуванням екскаваторів ЕКГ- 4,6 та автосамоскидів КрАЗ-256.
На кар'єрі запроваджена технологічна система роздільного формування відвалів (рис 8.1), при цьому ґрунт розробляється за транспортною схемою. Товщина розкривних порід, яка лежить під ґрунтом, розділена на два виступи. Верхній виступ розробляється роторним екскаватором ЕРГ-400 в поєднанні зі стрічковим відвалоутворювачем ОШ-105/1500.
Рис 8.1. Технологічна схема
роздільного формування відвалів
на Новорайському кар'єрі
(заА.К. Поліщуком, 1977)
Потім переміщені породи верхнього виступу повторно екскавуються драглайном ЕШ-4/40. Нижні виступи розробляються комплексом машин безперервної дії у складі роторного екскаватора ЗЕР-500 і стрічкового відвалоутворювача ОШ-1. З метою запобігання марнування корисних копалин у покрівлі пласта передбачено залишення шару розкривних порід товщиною 3-4 м, який розробляється драглайном ЕШ-5/45. Грунт вкладається на сплановану поверхню відвалу.
Рекультивація порушених земель у процесі добування руд кольорових металів і фосфоритів
Вагомий досвід рекультивації порушених земель у процесі добування кольорових металів набутий на комбінаті "Уралзолото". Як свідчать роботи О.П. Кравченко та А. А. Мазурова, тут відвали розкривних порід використовуються під посадку соснового лісу і посіви трав.
На Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті розкривні породи розробляються за ускладненою безтранспортною схемою. При цьому планування розкривних порід здійснюється шляхом заповнення міжгребеневих западин відкосів хвостами збагачення. Після цього поверхню відвалів розробляють бульдозерами і висаджують ліс за схемою, яка наведена на рис. 8.2.
Рис 8.2. Технологія рекультивації порушених земель на Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті
1 - розкривний екскаватор, 2 - видобувний екскаватор, 3 - землесос, 4 пдромонітор; 5 - ставок-відстійник зворотної води, 6 хвостосховище; 7 лісопосадки на рекультивованих ділянках (за А.К. Поліщуком, 1977).
За даними А.К. Поліщука та A.M. Михайлова (1947), в Англії відвали кар'єрів кольорової металургії передбачається відновлювати здебільшого для використання під сільськогосподарські угіддя. При цьому обов'язково планується селективне розроблення грунту і підґрунтя. Ґрунтовий покрив знімають у межах кар'єрного поля, з під'їзних доріг і в місцях, де він може бути порушений механізмами. Для розробки ґрунту, якщо товщина розкривної породи становить не менше 10 м, використовують драглайни, в інших випадках - мехлопати і скрепери. Ґрунт наносять на підготовлену поверхню відвалів у порядку залягання ґрунтових шарів.
Певну зацікавленість має виконання рекультивації порушених земель компанією "Американ Цианамід" у штаті Флорида (США). У процесі розробки родовища за безтранспортною системою утворились високі хаотично розташовані насипи розкривних порід. Рекультивація їх вимагала переміщення значного об'єму порід. Затрати на рекультивацію 1 ара досягли 1000 дол.
У зв'язку з цим керівництво компанії запропонувало технологію одночасного відновлення, згідно з якою гірничі роботи починали з індивідуального розроблення ділянок по периферії кар'єрного поля, а потім у виробленому просторі.
Переміщуючи фронт робіт до центру родовища, поступово створюють виїмку під водоймище. Береги виположують бульдозерами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Рекультивація порушених земель на кар'єрах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок