Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Геологічний музей географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка

Геологічний музей географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка

Назва:
Геологічний музей географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,25 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Геологічний музей географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка

 
Основою для створення геологічного музею послужили зразки мінералів, гірських порід та скам’янілих решток тварин і рослин, зібраних автором протягом чотирьох десятиріч роботи (починаючи з 1960 р.) в колишньому Кременецькому, а з 1969 року в Тернопільському державному педагогічному інституті. Значну допомогу в зборі зразків, особливо рудних мінералів надали близькі друзі-геологи, що працювали в різних регіонах України та колишнього СРСР (А.Богуцький, Ю.Ляхов, М.Павлунь, В.Харкевич та ін.). За станом на 1.01.2004 р. в музеї нараховується понад 1100 експонатів. Тут є зразки з Поділля, Карпат, Донбасу, Полісся та інших регіонів України, а також з Казахстану, Середньої Азії, Забайкалля, Кавказу, Уралу, Хібінських гір тощо. В останні роки (починаючи з 2001 р.) музей поповнився колекцією порівняно рідкісних і оригінальних зразків гірських порід – травертинів, зібраних і опрацьованих нами спільно з асистентом кафедри фізичної географії О.Волік.    
До 1977 року зібрані експонати зберігалися в основному в кабінеті геології у спеціальних скляних шафах, призначених для медичних препаратів та інструментів, решта – у підсобних приміщеннях кафедри. Після завершення будівництва нового начального корпусу інституту у 1997 р. і переведення у нього кабінету геології, розпочато підготовку до створення геологічного музею.    
Ректором інституту О.Явоненком було дозволено використати для експозицій музею центральну рекреацію п’ятого поверху, що розташована поруч з кабінетом геології, та виділено кошти для оплати за виготовлення спеціальних шаф з вітринами для експозицій і зберігання зразків. Завдяки тому, що нами в екстреному порядку, практично за одну ніч, було підготовлено ескізи шаф і вчасно їх подано на Тернопільську меблеву фабрику, усі 15 штук шаф були виготовлені за порівняно короткий термін, всього за один місяць, і в них розміщено більшість експонатів. Згодом, професійний художник Олександр Синельников намалював серію картин із зображенням палеоландшафтів та окремих видів рослин і тварин, що населяли наш край в геологічному минулому.    
Остаточно музей було сформовано у 1991 році, коли було виготовлено і встановлено дві таблиці та дванадцять майстерно виготовлених художником картин, що відображають палеоландшафти основних етапів розвитку Землі. Причому більшість палеоландшафтів, показаних на картинах, максимально наближені до реальних умов, які були у ті часи у нас на Поділлі. На них показано такі види рослин і тварин, рештки яких знайдено тут у викопному стані.
   Щорічно музей відвідують сотні студентів університету, учнів шкіл міста Тернополя і області та численні гості університету.    
Геологічний музей став одним з джерел збагачення студентів та учнів знаннями про рідний край, виховання любові до нього. Він відіграє суттєву педагогічну роль в естетичному, моральному, екологічному, і чи не найбільшу – в патріотичному вихованні молоді.    
Нині, коли український народ вступив у нову еру свого історичного розвитку в Україні розроблена і реалізовується державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття) в якій одним із пріоритетних напрямків є “формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати для розквіту держави, готовності її захищати”, навчально-виховна роль краєзнавства особливо зростає.    
Геологічний музей географічного факультету є однією з форм пропаганди краєзнавчих знань. Він містить сотні зразків мінералів, гірських порід і викопної фауни та флори, зібраних переважно на території Тернопільської області. Серед них є унікальні зразки кристалів кальциту, які зустрічаються лише у 3-4 – х місцях світу, ряд різновидностей гіпсів із знаменитих Подільських печер, добре збережені рештки викопної фауни і флори з різних періодів історії Землі тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Геологічний музей географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок