Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Дослідження польового цифрового фотограмметричного комплексу

Дослідження польового цифрового фотограмметричного комплексу

Назва:
Дослідження польового цифрового фотограмметричного комплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дослідження польового цифрового фотограмметричного комплексу


Однією з основних задач розвідки переднього краю є визначення координат орієнтирів та цілей. Для цього широко застосовують стереофотограмметричний метод.
На сучасному етапі розвитку фотограмметрії все більше використовуються цифрові знімальні системи. На кафедрі аерофотогеодезії НУ "Львівська політехніка"розроблений приладний комплекс, який складається з цифрового фототеодоліта та польової цифрової фотограмметричної станції (ПЦФС) [1,2] . В комплект його входить цифрова камера [4]. Окрім цього запропоновано використовувати для ЦФС базовий комп'ютер ЕОМ Satellite 110 СТ (Pentium 100). Вище згадана ЕОМ встановлюється на одну із ніжок штатива цифрового фототеодоліта на металевий столик, який фіксується з допомогою струбцини. Цей столик складається з трикутноподібного кронштейна, який забезпечує жорсткість, та кришки, на якій безпосередньо розміщується комп'ютер. Кришка столика виконана з металевої бляхи завтовшки 1 мм, при чому краї загнуті на висоту до 5 мм, що забезпечує щільну посадку ЕОМ. Для стереоскопічного розглядання зображення, на основі дзеркального лінзового стереоскопа СПД –300Н виготовлена оптична система з кронштейнами–фіксаторами, яка дає змогу жорстко встановити стереоскоп на окантовку екрана. Блок-схема комплексу представлена на рис.1.
Рис.1. Блок-схема комплексу
Визначимо попередній розрахунок точності просторових координат точок місцевості X, Y, Z які обумовлені похибками виміру базису фотографування , координат точок знімку , та паралаксу .
Вирішимо цю задачу для паралельного випадку знімання [3] :
Оскільки величина  мала порівняно з sinш, представимо формулу (1) у вигляді:
Звідси:
де - середні квадратичні похибки координат: - середня квадратична похибка виміру базиса фотографування;
- середні квадратичні похибки виміру координат знімка та паралаксу
Знайдемо часткові похідні:
Враховуючи ці значення похідних, отримаємо:
В нашому випадку: Y=1000м, =100м, =115мм, =80мм, =50мм, =10мм, = = =5мкм, =60°, тоді . Порівнюючі дані результати з допустимими (визначення координат цілей повинно визначатись з точністю не гірше 4м) бачимо, що вони на порядок точніше [5] .
Для експериментального випробування комплексу проводилося знімання та обробка в польових умовах Карпатського регіону.
Топогеодезичний опис району робіт. Між хребтами, в каньйоні, протікає р.Ріка, яка є правим притоком р.Тиси. В районі знімання знаходиться населений пункт сільського типу Нове Високе. На території цього населеного пункту розташована Теребля-Рікська ГЕС.
По схилах хребтів розташовані букові ліси з підлісками. Ближче до водорозділів з'являються змішані та шпількові ліси.
Шляхова мережа складається з шосейної дороги Стрий-Хуст, та мережі грунтових та лісових доріг. Головна дорога проходить через весь населений пункт. Має асфальтне покриття, ширина прїздної частини 4-6м. У весняно-осінній період грунтові дороги розмокають і стають важко проїжджими для колісного транспорту. 
Будинки у населеному пункті дерев'яні та кам'яні, або глинобитні з дерев'яним каркасом, 1-2 поверхові. Джерелом водопостачання в основному є колодязі.
Рельєф даного району є гірський. Відносний перепад висот складає 500-700м.
Знімання велося з схилу протилеглого хребта. Відстань від точок знімання до опорних і контрольних точок 800-1200м. Відстань до водорозділу до3000м.
Технологічна схема визначення координат цілей з допомогою запропонованого комплексу полягала у наступному. На відповідній точці базиса встановлювався штатив з теодолітом Theo-010B. Прилад приводився в робоче положення. Закріпним гвинтом цифрова камера фіксувалася відносно теодоліта. На одну з ніжок штатива закріплювався столик і на ньому розташовувалась ЕОМ. На моніторі фіксувалася оптична система.
Технологічна схема робіт полягала у наступному:
Оптичну систему теодоліта візують на марку, що розташована на другій точці базиса.
За допомогою горизонтального та вертикального кіл теодоліта встановлюють кути, які відповідають даному випадку знімання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дослідження польового цифрового фотограмметричного комплексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок