Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> реферат на тему: Гірничотехнічна рекультивація земель

Загрузка...

Гірничотехнічна рекультивація земель / сторінка 3

Назва:
Гірничотехнічна рекультивація земель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В цьому випадку об'єм баку чуваного в навал грунту на площі західки визначають за формулою:
а об'єм грунту, відвантаженого безпосередньо (без окучування) у транспортні засоби з площі західки, за формулою:
за коефіцієнту переекскавації:
Під час розвантажування ковша в автосамоскид потрібно зупинити і опустити ковш екскаватора, що збільшує тривалість циклу і знижує продуктивність екскаватора на 8%.
На рекультивовані ділянки ґрунтовий шар переміщується взимку. Це дозволяє ефективно використовувати обладнання цілий рік. Проте недоліком цієї технології є те, що драглайн може знімати родючий шар грунту товщиною не менше 0,5 м.
Технологія розробки ґрунтового шару бульдозерами
Найчастіше бульдозер використовують для розробки і переміщення ґрунтового шару в тимчасові відвали (бурти) (рис. 3.3). При цьому бульдозер, рухаючись по прямій, зрізує і переміщує ґрунт до цього бурта, а потім повертається заднім ходом у попереднє положення. Ґрунтовий шар зрізують до появи підґрунтових порід. Ширину бульдозерної західки встановлюють із розрахунку утворення штабеля, який забезпечує повне завантаження ковша екскаватора за одне черпання.
Необхідний об'єм штабеля, який створюється бульдозером для наступного навантаження його екскаватором в автосамоскиди, визначають за формулою:
де А - ширина західки екскаватора (навантажувача), м;
щ - кут підйому, який під час переміщення бульдозера з вантажем повинен бути не більше 25°;
h1min - максимальна висота забою, за якої забезпечується навантаження ковша екскаватора (навантажувача) за одне черпання, м.
Об'єм ґрунту, доставленого бульдозером у бурт, дорівнює зрізаному ним об'єму, тобто:
Звідки:
Середня відстань переміщення грунту:
Об'єм грунту, розроблюваного бульдозером, визначають за формулою:
а продуктивність бульдозера:
У тому випадку, коли родючий шар грунту доводиться знімати
бульдозером на території лісового фонду, потрібно насамперед зібрати ділову деревину і дрібнолісся, розкорчувати територію від пнів і чагарників.
Технологія розробки ґрунтового шару одноковшовым навантажувачем
Розробку ґрунтового шару одноковшовим навантажувачем можна здійснювати за такими трьома схемами (рис.3.3.):
Рис. 3.3. Схеми роботи одноковшовых навантажувачів (заА.К. Поліщуком, 1977)
а - навантаження з частковим розворотом навантажувача; б -наваніаження з періодичним рухом автосамоскида; в - навантаження з тупиковим підїздом; І - автосамоскид; 2 - навантажувач.
За першою схемою (рис.3.3а) навантажений пневмоколісний навантажувач з керованими задніми колесами виїжджає від забою заднім ходом з розворотом під невеликим кутом у бік, протилежний автосамоскиду (автосамоскид встановлюється під кутом до 30° до фронту забою), а, розвернувшись, переднім ходом підїжджає до автосамоскида і розвантажує в нього ківш. Потім навантажувач відїжджає від автосамоскида заднім ходом з розворотом на невеликий кут і переднім ходом під'їжджає до забою для наповнення ковша.
Задругою схемою (рис.3.3.б) заповнений ґрунтом навантажувач від'їжджає заднім ходом на відстань не менше 10 м і в той час з ним підіймається ківш у положення розвантаження. Перпендикулярно до навантажувача (під його ківш) встановлюється автосамоскид. Після розвантаження ковша автосамоскид від'їжджає вперед на відстань, яка забезпечує вільний проїзд навантажувача до забою для наповнення ковша. Заповнений навантажувач знову повертається у положення до розвантаження, автосамоскид заднім ходом подається під завантаження, і цикли повторюються до повного завантаження автосамоскида.
За третьою схемою (рис.3.3в) скорочуються до мінімуму простої навантажувача через відсутність автосамоскидів. Проте при цьому дещо ускладнюються маневри двох поряд розміщених автосамоскидів, а також збільшується відстань переміщення навантажувача під час завантаження першого ковша у другий автосамоскид.
Технологія розробки ґрунтового шару грейдер-елеваторами
Грейдер-елеватори використовуються для розробки ґрунтового шару за відсутності в ньому великих каменів. Вони можуть розробляти ґрунтовий шар зі складуванням його на тимчасових складах і з навантаженням у транспортні засоби.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Гірничотехнічна рекультивація земель

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок