Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Бонітування ґрунтів та грошова оцінка земель (методика бонітування ґрунтів).

Бонітування ґрунтів та грошова оцінка земель (методика бонітування ґрунтів).

Назва:
Бонітування ґрунтів та грошова оцінка земель (методика бонітування ґрунтів).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Бонітування ґрунтів та грошова оцінка земель (методика бонітування ґрунтів).
Грунтові ресурси – це безцінне народне багатство. Правильне їх використання неможливе без чітко наукового кількісного та якісного обліку грунтів. Для цього складається та ведеться земельний кадастр. Основними завданнями ведення державного земельного кадастру є:
Забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки;
Застосування єдиної системи просторових координат та системи ідентифікації земельних ділянок;
Запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.
Основним призначенням сільськогосподарських земель є вирощування на них врожаю культур, який реалізується землевласником з метою одержання прибутку.
Бонітування ґрунтів (від латинського — bonitas — доброякісність) — це спеціалізована генетико-виробнича класифікація ґрунтів, побудована за їх об'єктивними природними і стійко набутими у процесі сільськогосподарського використання ознаками та властивостями, які мають найбільше значення для сільськогосподарських культур, і виражена в кількісних показниках — балах.
Бонітування грунтів – це порівняльна оцінка якості грунтів за їх основними природними властивостями, які мають сталий характер та суттєво впливають на урожайність сільськогосподарських культур, вирощуваних у конкретних природнокліматичних умовах.
Показником якості грунтів є бонітет, що виражається в балах по відношенню до найкращого грунту, бал якого береться за 100.
Основна мета бонітування — кількісне визначення відносної якості ґрунтів за їх родючістю, тобто на скільки один ґрунт краще чи гірше за інший здатний забезпечувати екологічні вимоги сільськогосподарських культур.
Завдання бонітування – дати порівняльну кількісну оцінку грунтів, рівня їх потенціальної родючості, тобто показати, наскільки один грунт кращий чи гірший за інший і придатний для вирощування певних культур незалежно від будь-яких вартісних категорій.
Бонітет ґрунту — показник якості ґрунту і його продуктивності, який є інтегральною величиною різних властивостей та ознак, вимірюваних різними мірами (мг, мг-екв, т, мм, % тощо), тоді як сам є безрозмірним.
Критерії бонітування поділяють на основні (типові)і модифікаційні. Основними (типовими) вважають критерії, які безпосередньо характеризують здатність грунтів задовольняти потреби рослин у факторах життєдіяльності – воді і елементах живлення, тобто дають змогу оцінити їх родючість. Модифікаційні критерії визначаються специфічними властивостями грунту, що зумовлюють ту чи іншу можливість рослин використовувати елементи живлення і вологу для утворення врожаю.
Теоретичною основою бонітування грунтів є закон кореляції (співвідношення) між властивостями грунту і рослинами, що на ньому вирощуються, встановлений В.В. Докучаєвим.
Методика бонітування грунтів
У 1993 р. було вперше проведено суцільне бонітування грунтів сільськогосподарських угідь України на основі «Методики бонітування грунтів України», що була розроблена в 1992р. ученими Інституту землеустрою, Інституту ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського та Українського сільськогосподарської академії (нині Національний аграрний університет України). Методика передбачає загальне і окреме бонітування грунтів. Особливістю методики є те, що загальне і окреме бонітування грунтів проводиться за єдиною схемою, побудованою на подібних принципах, але з обов’язковим урахуванням місцевих і регіональних особливостей грунтів та природних умов вирощування сільськогосподарських культур.
Згідно з методикою, показники бонітету грунтів відображають порівняльну оцінку їх кості, що визначається за об’єктивними ознаками та властивостями і корелюють з урожаєм сільськогосподарських культур. До критеріїв бонітування грунтів належать властивості грунтів, що характеризуються кількісними показниками, мало змінюються в часі й істотно впливають на врожай сільськогосподарських культур, тобто найідеальніше відображають суть родючості грунтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бонітування ґрунтів та грошова оцінка земель (методика бонітування ґрунтів).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок