Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Геологічні та геоморфологічні об’єкти Закарпатської області

Геологічні та геоморфологічні об’єкти Закарпатської області

Назва:
Геологічні та геоморфологічні об’єкти Закарпатської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,74 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат
ТЕМА : Геологічні та геоморфологічні об’єкти Закарпатської області
Мета : Ознайомитись з геологічними та геоморфологічними об’єктами Закарпатської області.
Територія дослідження : Закарпатська область
Терміни : геоморфологія , геологія ,морфогенез .
 


Зміст
1 .Фізико – географічні умови розташування Криму .
2. Геологічні та геоморфологічні об’єкти Криму .
- 2.1. Місцезнаходження даних об’єктів .
- 2.2. Причини їх утворення .
- 2.3. Їх опис , характерні особливості .
- 2.4. Специфіка їх відвідування .
- 2.5. Можливості застосування в туристичних маршрутах .
3. Труднощі і переваги використання даних геообєктів у туризмі .
Висновок
Перелік посилань на джерела
Додаток до курсової роботи
Вступ
Мабуть , немає на нашій планеті величнішого витвору природи, ніж гори. Вони вражають різноманітністю рельєфу, своєрідністю природних ландшафтів, багатством рослинного і тваринного світу.
Людина, яка бувала в горах різних географічних широт, напевно зауважила, що і зелені килими лісів та лук, і бурхливі ріки, і тваринний світ кожної з них мають свої особливості.
Своєрідне життя має і Карпатська гірська система. Розташована у самому серці Європи, вона простяглася велитенською дугою на 1500км.
Багата і самобутьня природа Карпат.
Протягом століть приваблювали Карпати вчених, допитливих краєзнавців, що прагнули пізнати таємниці їх життя та розвитку.
З давніх здавен гори вважаються оазисами здоров’я, кращим місцем відпочинку.Де ще можна так відпочити, як серед гірської тиші, у морі благодатних ультрафіолетових променів, на свіжому, насиченому ароматом квітів повітрі?
Важко переоцінити вплив природи і на наше духовне життя.
1. Фізико-географічні умови розташування Закарпатської області.
Закарпаття є одним із наймальовничіших куточків України, розташоване на південно-західних схилах і передгір'ях . На північному заході, заході і півдні область межує із чотирма країнами - Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, а на північному і південному сході з Львівською та Івано-Франківською областями.
Закарпаття - наймолодша область України, утворена і входить до її складу з 22 січня 1946 року. За територіально-адміністративним поділом включає 13 районів, 4 міста обласного підпорядкування, 20 селищ міського типу, 579 сільських населених пунктів. Обласний центр - м.Ужгород, розташований на відстані 788км шосейними дорогами та 898км залізницею від м. Києва.
За своїм розташуванням область є географічним центром Європи, займає південно-західну частину Українських Карпат, Придунайську низовину, межує з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, а на північному і південному сході - з Львівською та Івано-Франківською областями. Це характеризує її як регіон особливих геополітичних можливостей держави.
За площею і населенням область невелика у масштабах країни. Її територія становить 12,8 тис. кв. км, чисельність населення - 1288,2 тис. чоловік (на 01.01.98), або відповідно 2,1 і 2,5 відсотка території і населення України. Територія області поділена на 13 адміністративних районів (, , , , , , Мукачівський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Тячівський, Ужгородсь-кий, Хустський) і 3 міста обласного підпорядкування, 295 сільських та селищних рад. Область налічує 10 міст, 20 селищ міського типу, 579 сіл. На її території по-близу села Ділове Рахівського району знаходиться географічний центр конти-ненту.
Область є унікальною екологічною системою заходу України з різноманітним рельєфом та кліматичними умовами. Її територія на півночі захи-щена Карпатським хребтом, з північного заходу - Татрами, з півдня - західними Румунськими горами і Мараморошським масивом. Від інших регіонів України об-ласть відділяють Яблуницький, Вишківський, Ужоцький, Верецький та Воловець-кий перевали висотою від 931 до 1614 метрів над рівнем моря.
Близько 80 процентів території краю займають гори, утворюючи з південного заходу на південний схід , , , , , , . Чорногорський хребет включає в себе гору , висотою 2061м , яка є найвищою точкою області і України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Геологічні та геоморфологічні об’єкти Закарпатської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок