Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Прямий посів зернових культур, ротація

Прямий посів зернових культур, ротація

Назва:
Прямий посів зернових культур, ротація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Прямий посів зернових культур (мінімальний).
Агрохімічною наукою глибоко опрацьовано багато питань, пов’язаних із забезпеченням сприятливих умов живлення рослин. Проте механізм, що забезпечує оптимальний перебіг біохімічних і фізіологічних процесів у рослині, досі повністю не розкритий.
Стосовно No-Till-технологій завдання створення оптимальних умов живлення рослин стає першочерговим, оскільки лише за таких умов можна отримати високий рівень урожаю і продукції вищої якості.
Згідно з нашим уявленням, в основу оптимізації питання сільськогосподарських культур має бути покладений принцип комфортності живлення, тобто створення таких умов, за яких забезпечуються: відсутність стресів у рослин через нестачу або надлишок поживних речовин; позиційна доступність кореневій системі елементів живлення із добрив; пролонгованість дії добрив; наявність “у меню” добрив не лише макро-, але й мікроелементів; блокада важких металів, які містяться в мінеральних добривах, кальційвмісними речовинами на межі грунт — коренева система.
Відомо, що спосіб обробітку грунту є одним із провідних факторів, які справляють суттєвий вплив на ріст і розвиток рослин. Від способу обробітку грунту залежить агрофізичний стан орного шару, глибина загортання добрив та рослинних решток, а також інтенсивність біотичних і абіотичних процесів. Залежно від способу основного обробітку грунту, формується та чи інша будова орного шару, по-різному йдуть мікробіологічні процеси. Все це справляє суттєвий вплив на динаміку та співвідношення синтезу та мінералізації гумусу, засвоєння рослинами поживних речовин. Саме тому спосіб обробітку грунту слід розглядати не лише як засіб механічної дії на грунт, але й як своєрідний інструмент, що дає змогу створювати ті чи інші “конструкції” орного шару. Іншими словами, за допомогою різних способів обробітку грунту та технологій внесення добрив можна “сконструювати” такий шар, у якому будуть формуватися найсприятливіші умови для росту і розвитку рослин.
За розкидного способу внесення добрив і загортання їх у грунт плугом формується відносно гомогенний за змістом поживних речовин орний шар, переваги якого в тому, що за достатньої кількості опадів коренева система рослин у будь-якому напрямку знаходить “їжу”, не зазнає стресів від надто високих вогнищевих концентрацій елементів живлення. Недоліки гомогенної будови орного шару: високий процент зв’язування у недоступні для рослин форми поживних речовин, що їх вносять добрива, газоподібні втрати азоту, його іммобілізація, посилення процесів, міграція нітратів.
Загортання добрив засобами плоскорізного типу формує гетерогенний орний шар із підвищеною концентрацією елементів живлення в його верхній частині. Таке диференційоване розподілення поживних речовин може бути позитивно оцінене лише щодо культур суцільного висівання, вторинна коренева система яких розвивається здебільшого у верхній частині орного шару. Проте для просапних культур таке розподілення в орному шарі елементів живлення не адекватне будові їхньої кореневої системи. Подібним чином формується оброблюваний шар і під впливом No-Till-технологій.
Отже, і гомогенна будова орного шару, і гетерогенна (з підвищеним вмістом елементів живлення у його верхній частині) мають як позитивний, так і негативний бік.
Збільшення різноманітності культур, що їх вирощують у сівозміні за використання технології No-Till, є важливим компонентом систем самовідновлюваного землеробства. Підвищення врожайності культур за використання сівозміни обумовлене факторами, пов’язаними як з грунтом, так і з культурою. Переваги рослинництва із застосуванням технології No-Till обумовлені наявністю рослинних решток, які зберігаються на поверхні грунту після збирання зернових. Покрив із рослинних решток захищає грунт від вітрової і водної ерозій, але в той же час загальмовує його прогрівання навесні і сприяє збільшенню рівня вмісту вологи в ній. Покривні культури мають повноцінну здатність використовувати надлишки вологи і підвищувати прохідність полів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прямий посів зернових культур, ротація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок