Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Хмари. Утворення хмар. Класифікація хмар. Хмарність

Хмари. Утворення хмар. Класифікація хмар. Хмарність

Назва:
Хмари. Утворення хмар. Класифікація хмар. Хмарність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,24 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Хмари. Утворення хмар. Класифікація хмар. Хмарність


Хмари і умови їх утворення
У результаті конденсації вологи в повітрі на деяких висотах виникають хмари. Конденсацію спричинює адіабатичне охолодження повітря. Кожна хмара - це динамічна система, в одній частині якої утворюються краплі води. в
другій - випаровуються, за кілька десятків хвилин хмара оновлюється. За складом хмари бувають водяні, льодяні та мішані. Водяні хмари (крапельні) можуть існувати не тільки при додатних температурах, а й нижче 0°С в перехолодженому стані. При від'ємних температурах утворюються мішані хмари, які складаються а переохолоджених крапель і кристалів льоду. При достатньо низьких температурах (-30....-50°С) хмара складаються тільки з кристалів льоду і називаються кристалічними або льодяними, Вміст води в хмарах невеликий - від 0,2 до 5 г в 1 кубічному м повітря.   
За походженням розрізняють хмари конвекції, хвилясті й фронтальні. Конвективні хмари утворюються в нестійких повітряних масах і пов'язані з інтенсивною конвекцією і адіабатичним охолодженням висхідною повітря. Це купчасті або купчасто-дощові хмари, в їх верхній частині з'являються льодяні кристали, а основна маса складається з крапель води. Вони мають велику вертикальну потужність і вершинами досягають висоти 15...20 км в тропічних і екваторіальних широтах.   
Хвилясті хмари (шаруваті, шарувато-купчасті, висококупчасті) виникають внаслідок слабкого турбулентного переносу водяної пари вверх від земної поверхні в стійких повітряних масах, де на певній висоті міститься шар інверсії температури, водяна пара нагромаджується під тим шаром, оскільки зверху починається підвищення температури і конвекція затухає. Фронтальні хмари утворюються на атмосферних фронтах, тобто смугах. які поділяють різні повітряні маси. Коли тепле повітря рухається і витісняє холодне - це теплий фронт, а коли холодне повітря рухається, а тепло відступає - це холодний фронт. Фронт завжди нахилений відносно земної поверхні, через те, що холодне повітря підтікає під тепле у вигляді клину. Внаслідок ковзання по лінії фронту виникають шари висхідного ковзання, на теплому фронті - це перисті, перисто-шаруваті, високошаруваті, шарувато-дощові. а на холодному - перисті, перисто-купчасті, висококупчасті, купчасто-дощові зі зливовими дощами.   
Міжнародна класифікація хмар   
Міжнародна класифікація хмар включає 10 видів:
1) перисті (Cirrus);
2) перисто-купчасті (Сirrocumulus);
3) перисто-шаруваті (Сіrrostratus);
4) висококупчасті(Altocumulus);
5) високошаруваті (Altostratus);
6) шаруваті (Stratus);
7) шарувато-купчасті (Stratocumulus);
8) шарувато-дощові (Nimbostratus);
9) купчасті (Cumulus);
10) купчасто-дощові (Cumulonimbus).   
За висотою розрізняють: верхній ярус - вище 3...6 км (перисті, перисто-шаруваті та перисто-купчасті хмари); середній - від 2 до 4...6 км (висококупчасті, високошаруваті); нижній ярус - нижче 3 км (шаруваті, шарувато-дощові, шарувато-купчасті). Купчасті та купчасто-дощові хмари займають нижній та середній яруси, а вершини їх розміщені в верхньому ярусі. Детальний опис всіх видів хмар наведений в атласі хмар /Атлас облаков, 1957/.   
Перисті, перисто-купчасті й перисто-шаруваті хмари складаються з кристаликів льоду, не дають опадів, вони тоненькі, білого кольору. Перисті хмари мають волокнисту будову, прозорі, бувають ниткоподібні або щільні, перисто-купчасті утворюють тонкі шари, пасма, дрібні хвилі, бувають двох видів - хвилясті та купчастоподібні. Перисто-шаруваті хмари мають вигляд однорідної тонкої плівки, яка не розмиває Сонця і Місяця, бувають ниткоподібні й туманоподібні види. Високі купчасті хмари білі або сіруваті, складаються з дрібненьких переохолоджених крапель, мають вигляд хвиль, куп, гряд, пластівців з просвітами блакитного неба, опадів не дають. Розрізняють хвилясті й купчастоподібні види. Високошаруваті хмари складаються з суміші сніжинок та дрібних краплин, мають вигляд сірої або синюватої однорідної плівки, через яку Сонце і Місяць просвічується, як крізь матове скло.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Хмари. Утворення хмар. Класифікація хмар. Хмарність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок