Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Позакласна робота з географії

Позакласна робота з географії

Назва:
Позакласна робота з географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,45 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Позакласна робота з географії


Зміст
Вступ
1. Позакласна робота з географії
2. Визначальні фактори зростаючого значення позакласної роботи
3. Мета позакласної роботи
4. Завдання і зміст позакласної роботи
5. Методи проведення позакласної роботи з географії
6. . Форми позакласної роботи
Висновок
Список літератури


Вступ
Одним із напрямів вивчення географії в школі є позакласна та позашкільна робота, до якої вчитель залучає учнів, що виявили зацікавленість його предметом.
Географія може охопити дуже широке і різноманітне коло питань ( наприклад, опис подорожей, спостереження цікавих явищ природи та інш. ), на яких вчитель не має можливості зупинятися під час учбового процесу, а вони є дуже цікавими для учнів. Географія тісно пов”язана з навколишнім середовищем, з життям людей та з перебігом подій в нашій країні та за її межами. Все ці ,безперечно, відкриває для позакласної роботи чималі можливості.(1)
Учбова робота в школі за програмою, обмежена в часі і тому вона не в змозі задовольнити усі різноманітні інтереси та потреби учнів.
Вчитель не завжди в змозі викласти весь обсяг цікавого пізнавального матеріалу про окремі явища чи географічні об'єкти на уроках. Користуючись різними інформаційними джерелами учні дізнаються про. існування споріднених до географії наук: геології, вулканології, гляціології, океанографії тощо. Вчитель виявляє інтереси учнів, залучає їх до позакласної роботи, використовуючи для цього додаткову літературу та надаючи можливість практично застосувати здобуті знання у своїй діяльності.(2)
Позакласна робота є складовою частиною навчально – виховної роботи школи. Головною ціллю якої є направлення самодіяльності і активності учнів на підвищення ії культурного рівня, на розвиток здібностей, розширення кругозору та поглиблення знань, на засвоєння корисних вмінь і навичок та організація дозвілля та розумних розваг учнів.(1)
Предметом позакласної роботи є діяльність учнівських добровільних об”єднань.
Змістом позакласної роботи є сукупність і різноманітність пізнавальної, виховної та практичної діяльності учнівських об”єднань( напр. Гурток, клуб, товариство, асоціація, факультативи).
1. Позакласна робота з географії
Позакласна робота – складова чистина навчально-виховної роботи, одна з форм організації дозвілля учнів. Вона дає широкі можливості для всебічного розвитку учнів і підготовки їх до життя. Позакласна робота організовується і проводиться в позаурочний час учнями та організаціями дитячими самоврядування за допомогою та при тактовному керівництві з боку педагогічного колективу. Особливо класних керівників, вихователів. Організаторів позакласної та позашкільної роботи. Значну допомогу учням в організації позакласної роботи надають позашкільні заклади.(4)
Говорячи про географію, то позакласна робота - це насамперед практичне вивчення рідного краю, тобто географічне краєзнавство. У цій роботі вирішується комплекс завдань навчально-виховного характеру: формується розуміння прекрасного в природі, закладається здатність правильно сприймати зміст раціонального природокористування, охорони й множення природних ресурсів, здійснюється економічне виховання, прищеплюються багато практичних навичок й уміння. Школярі вчаться збирати й обробляти вихідний матеріал, оформляти результати.
Позакласна робота з географії відкриває широкі можливості трудового виховання учнів. Буденні турботи про самообслуговування й опіку молодших товаришів в умовах походу, картонажні й графічні роботи при оформленні матеріалів екскурсій і спостережень, роботи при обладнанні предметного кабінету, краєзнавчого музею й навчальної площадки, а також турботи про оформлення масових заходів і наочних засобів пропаганди географічних знань - все це поволі формує в школярів уміння й навички, потрібні в житті, виховує дорогоцінне почуття поваги до праці і його результатів, до людей творчої праці.(3)
Позакласна робота будується на зацікавленості та ентузіазмі вчителів з урахуванням потреб учнів та спрямованості своїх інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Позакласна робота з географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок