Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Зона степів

Зона степів

Назва:
Зона степів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,67 KB
Завантажень:
523
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зона степів


Мета: Поглибити знання учнів про перехідні та основні зони на території СРСР.
Конкретизувати та систематизувати їх знання про особливості зони степів, господарську діяльність у цілій зоні. Виховувати вмінні працювати з картинами, додатковими джерелами та пошуковим матеріалом, розвивати творчість; виховання дбайливого, гуманного від ношення до всього живого.
Обладнання: підручник «Природознавство» 4 кл., карта природних зон, ілюстрація, картини.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
захист практичних курсових робіт.
Показати на карті зону мішаних лісів.
Розповісти про природні особливості своєї області.
ІІІ. Актуалізація життєвого досвіду.
Що це за зона? «Яка це ширь, який великий простір!
Ні горбів, ні лісу. Куди не глянь – до самого краю неба простягається гладка рівнина. І здається: нема їй кінця, немає меж. Іди в яких хочеш бік.. та що іди! Скачи верхи, мчись в автомашині, на літаку – і все будуть при відкриватися перед тобою краї високого неба, відкриваючи все нові й нові простори… А скільки квітів! І які різноманітні і червоні гвоздики, і лілові волаті шалфею, і золоті підмаренники, і багато-багато інших…» (степ).
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
Чому ви так думаєте? Показати на карті зону?
Чим рослинність сухих степів відрізняється від рослинності чорноземних степів?
Як використовуються природні особливості зон?
Практична робота
Визначення природних зон по описам і картинам.
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання
§ 62-64 повт. § 60-61.
План
Географічне положення, умовні кордони, лісостеп.
Рельєф, корисні копалини, грунти.
Рослинний і тваринний світ, їх біологічні особливості.
Господарське використання природи цієї зони.
§ 63-63 приготувати ілюстрації по даній зоні, цікавий матеріал.
Степова зона України
Займає 40% території України. До неї входять південна частина Харківської, Кіровоградської обл., донецька, Луганська, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв, Одеська рівнинні частини р-ки Крим.
Природні особливості степу визначаються його полоежнянм на півдні Східної Європи рівнини.
В рельєфі є як височини так і низовини. Приз., пд.-сх схеми Волино-Подільських височин, пд.-сх. Принд. Височини та Донецький пряж., Причорноморська, Приазовська та Пн.-Кримська низовини.
В порівнянні з іншими отримує найбільше тепла, але точно менше випадає опадів. Середні річні tо=75о на пн.сх до +11 на пд. зах.
Сер. tо січня – 7о до 0о, сер. tо липня +21о до 23о. Тривалість без морозного періоду 160-220 дн.
Смуга віддалена від океану, аніл. циклони не досягають території і опадів зміни (300-500 мм/рік), а випаровування 700-1000 мм/рік. Гостро відчувається дефіцит вологи, особливо в період вегетації рослин. Часті посухи і суховії бувають майже щороку, особливо в сх. частині.
Через недостатнє зволоження річкова система розвинута слабо.
Грунти – чорноземи. На пн. – середньогумосові звичайні чорноземи (7,2%, гумусу). Вони займають 20% території. Поширені в пн. і центр. частині.
Висока родючість степових грунтів зумовлена специфікою ґрунтоутворюючого процесу. Трав’янисті рослини степу, відмираючи утворюють багато оргічних речовин, яка розкладається мікроорганізмами. Невелика кількість опадів в степах не спричиняє вимивання поживних речових грунту в нижні, недоступні для рослин шари.
На пд. смуги утворюються малогумосові південні чорноземи (3,5-4,5% гумусу) є невеликим гумусовим горизонтом (45-60 см та каштанові і темнокаштанові (3-4,5% які мають дещо прямі властивості як чорнозем (безструктурнсть, солонцюватість). Про те призношенні і правильній агротехніці обробітку на них можна вирощувати хороші врожаї. Окремі ділянки степу зайняті солончасками – дуже засолені грунти, з яких в умовах сухого клімату легкорозчинні солі не вимиваються.
В цілому грунти України мають високу родючість (на чорноземи припадає понад 65% від всіх орних земель). Про те, в зв’язку з інтенсивним землеробством зменшується вміст гумусу, зростає вміст в грунтах шкідливих хімічних речовин, збільшується засоленість і кислотність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зона степів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок