Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Високоякісна вода – як умова збереження здоров`я людини ( на прикладі Чернігівської області).

Високоякісна вода – як умова збереження здоров`я людини ( на прикладі Чернігівської області).

Назва:
Високоякісна вода – як умова збереження здоров`я людини ( на прикладі Чернігівської області).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,35 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Високоякісна вода – як умова збереження здоров`я людини ( на прикладі Чернігівської області).


У замкнутій системі кругообігу води беруть участь атмосферна, океанічна, грунтова, річкова, озерна, льодовикова, біологічна, господарські ланки.
Вода для людини, тварин і рослин – важливий продукт, який беере участь у всіх життєвих процесах. Потреба у воді визначається не тільки нормальним перебігом фізіологічних процесів, а й її витратою на гігієнічні господарсько побутові та виробничі потреби. Тому, проектуючи централізоване водопостачання населених пунктів, враховують середньодобове постачання води на одного мешканця, яке складає для забудов будинками, обладнаними внутрішнім водогоном і каналі зацією без ванн – 125 – 160 л ; для забудов будинками, обладнаних внутрішнім водогоном і каналізацією з ваннами та підігрівом – 160 – 230 л ; для таких же забудов з центральним гарячим водопостачанням – 250 – 350 л. Для неканалізованих районів житлової забудови, в яких населення користується водою з водорозбірних колонок, норма витрати води на одного мешканця стано – вить 30 –50 л на добу.
Вода потрібна людині для забезпечення нормального функціонального стану організму, оскільки вона є середовищем в якому відбуваються обмінні процеси і має безпосередній вплив на здоров`я людини.
Особливе значення для здоров`я людини має хімічний склад води. Він впливає на перебіг захворювань, зокрема, викликаних надмірним або недостатнім надходженням в організм людини мікроелементів. Відомо, що разом з водою в організм людини надходять такі елементи як фтор, йод, мідь, цинк, марганець та інші, які відіграють велику роль в обміні речовини. Розподіл мікроелементів у природі нерівномірний, тому можлива як нестача так і надмірна кількість їх в їжі та воді. Внаслідок цього у людей можуть розвиватися захворювання – геохімічні ендемії. Так, наприклад, за відсутності достатньої кількості йоду у воді та їжі порушуються функції щитовидної залози, виникає ендемічний зоб. Щоб запобігти цьому захворюванню люди повинні споживати сіль з додаванням йодиду калію. Вода забруднена марганцем може сприяти порушенню ліпідного обміну, розвитку пневмонії, психічним розладам. Велике значення має наявність у воді фтору. Вміст фтору у воді сприяє нормальній мінералізації кісток та зубів. Але його надлишок викликає флюороз, його нестача призводить до іншого захворювання – карієсу.
Забруднення водойм хімічними речовинами призводить до порушення нормальних процесів самоочищення води, зміни деяких важливих властивостей мікроорганізмів і з рештою до зміни якості води.
Варто пам`ятати, що через воду можуть передаватися такі інфекційні захворювання як черевний тиф, холера, дизентерія, гепатит та інші. Збудники цих захворювань з`являються у воді в разі попадання в неї виділень хворих і бактероносіїв. Це може статися в разі забруднення нечистотами території, яка оточує водойм, або скидання їх у водойму. Багато збудників інфекційних захворювань, що потрапили у воду, можуть тривалий час зберігати життєздатність. Так, кишкова паличка виживає в колодязній воді 21 добу, в річковій до 183 днів; збудники дизентерії в колодязній воді не виживають, а в річковій від 12 до 92 днів.
Питання про доброякістність води у бактеріальному відношенні вирішують опосередкованим методом: шляхом визначення кількості кишкових паличок на одну літру води. Згідно з сучасними вимогами в 1 л питної води допускається не більше ніж 3 кишкові палички, тобто так званий колі–індекс повинен бути не більшим за 3.
Велику роль в оцінці якості питної води відіграють її органолептичні властивості: запах, смак, прозорість, колір, які людина визначає за допомогою органів чуття. Людина має захисну реакцію – відчуття відрази до води з незвичним запахом чи смаком .
По Чернігівській області (1999 р.) питома вага відхилень проб води від санітарних нормативів за мікробіологічними показниками склала: артсвердловини 0,8 (найбільше Щорський р-н – 9,7 , Коропський р-н – 4,5 ); в мережі – 4,7(найбільше – Ріпкинський р-н –8,3, Борзнянський р-н – 8,1) ; колодязі – 32,1(найбільше Чернігівський р-н – 82,6, Борзнянський – 65,1).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Високоякісна вода – як умова збереження здоров`я людини ( на прикладі Чернігівської області).

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок