Головна Головна -> Реферати українською -> Геологія -> Найбільш сприятливі періоди доби для кутових спостережень

Найбільш сприятливі періоди доби для кутових спостережень

Назва:
Найбільш сприятливі періоди доби для кутових спостережень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,70 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Найбільш сприятливі періоди доби для кутових спостережень


Якщо вести спостереження в найбільш сприятливі періоди доби, тоді будуть найкращі умови для спостережень і найбільш послаблений вплив на кутові спостереження різноманітних факторів, а саме рефракції, близькості предметів, закручування та вигинання сигналів, видимості та коливання зображення.
Такими періодами є години, про які згадувалось раніше: вранці — проміжок часу, що починається 0,5 год. після сходу Сонця і триває 2–3 години, ввечері — проміжок часу, що починається о 16–17 годині і закінчується за 0,5 години перед заходом Сонця.
Спостереження орієнтирних пунктів
В підрозділі 2.3 було описано призначення орієнтирних пунктів (ОРП) на пунктах тріангуляції, подано тип центру ОРП (рис. 2.13 і його зовнішнє оформлення (рис. 2.20).
При виконанні кутових вимірів на пунктах тріангуляції в програму спостережень включають також ОРП. Їх спостерігають трьома заходами з двома будь-якими напрямками, що вимірюються на даному пункті.
Над центром ОРП встановлюють на штативах добре повірені оптичні виски або марки.
Застосовують ті ж прилади, що і для вимірювання кутів у мереж. Різниці напрямків на ОРП між заходами не повинні перевищувати 6?.
Виміряні горизонтальні напрямки використовуються для знаходження дирекційних кутів на ОРП.
Віддалі з центру даного тріангуляційного пункта до ОРП повинні бути визначені з точністю до 1 м. Вони вимірюються світловіддалеміром, стрічкою або рулеткою чи визначаються посереднім шляхом. Для цього на місцевості розбивається і вимірюється базис і віддаль визначається з простої побудови.
Попередня обробка кутових спостережень в тріангуляції
Попередня обробка кутових спостережень в тріангуляції складається з таких основних операцій:
перевірка журналів кутових вимірів і центрувальних листів;
складання зведень вимірювання горизонтальних кутів (напрямків) і результатів вирівнювання спостережень на пункті;
складання робочої схеми мережі тріангуляції;
обчислення поправок за центрування і редукцію та напрямків, приведених на поверхню референц-еліпсоїда та на площину в проекції Гаусса-Крюгера;
оцінка точності кутових вимірів.
Перевірка журналів кутових вимірів і центрувальних листів
Польові журнали і центрувальні листи є документами суворого обліку, тому їх видача і приймання реєструються у спеціальних книгах обліку, що зберігаються в начальника партії. Сторінки в журналі мають бути пронумеровані. Журнал ведеться чітким розбірливим почерком чорнилом або кульковою ручкою. Не допускаються виправлення у відліках. Якщо при вимірах або в записах допущена помилка, вони акуратно перекреслюються (під лінійку), і виміри здійснюються заново.
Неправильні обчислення перекреслюються і зверху записуються правильні результати. Журнали оформляються згідно з вимогами, підписуються виконавцями.
Записи та обчислення в журналах і на центрувальних листах перевіряються в другу руку, що засвідчується підписом особи, яка їх перевірила. Журнали і центрувальні листи підлягають здачі начальнику партії, який приймає їх і передає в камеральну групу для обробки.
Складання зведень вимірювання горизонтальних кутів і результатів вирівнювання спостережень на пункті
З журналів спостережень виписують результати усіх вимірів напрямків або кутів, крім явно помилкових, обчислюють середні (або вирівняні) значення з m заходів кожного кута (чи напрямку, приведеного до початкового), виконують оцінку якості виміряних кутів.
Складання робочої схеми мережі тріангуляції
Робоча схема мережі складається на ватмані олівцем або тушшю в зручному масштабі (1:25000, 1:50000 чи 1:100000). На схемі показують усі пункти тріангуляції (виписують їх назви), наносять вихідні дирекційні кути, базиси (вихідні сторони), напрямки, які спостерігалися, виписують середні (вирівняні) значення кутів або напрямків, приведених до початкового. Схема має бути зручною для користування.
Обчислення поправок за центрування та редукцію та напрямків приведених до центрів пунктів
Використовуючи елементи приведення на пунктах тріангуляції, за формулами (2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Найбільш сприятливі періоди доби для кутових спостережень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок